BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 18:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hołowczyc: policja nie lubi, jak się ją wyprzedza
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 08:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Hołowczyc: policja nie lubi, jak się ją wyprzedza


Policjanci z olsztyńskiej drogówki od miesiąca zastanawiają się, czy Krzysztof Hołowczyc, znany kierowca rajdowy, zbyt szybko jechał samochodem. - Na "siódemce" pod Nidzicą wyprzedziłem radiowóz, i to się policji nie spodobało - komentuje sytuację Hołowczyc


Policjanci z olsztyńskiej drogówki od miesiąca zastanawiają się, czy Krzysztof Hołowczyc, znany kierowca rajdowy, zbyt szybko jechał samochodem. Ale wersje policji i Krzysztofa Hołowczyca o tym, co się stało 19 czerwca na krajowej "siódemce" między Olsztynkiem a Nidzicą są różne. Wiadomo tylko, że należące do rajdowca charakterystyczne niebieskie subaru impreza wyprzedziło jadącego z prędkością 80 km na godzinę policyjnego opla astrę. Na tym odcinku drogi można było jechać do 90 kilometrów na godzinę.

Relacje policji i Hołowczyca o tym zdarzeniu są jednak kompletnie różne.

# Wersja policji: Patrol bezskutecznie próbował rajdowca gonić, ale gdy policjanci zobaczyli, że nie mają szans, zawiadomili kolegów z Nidzicy. Ci jednak nie zdążyli zatrzymać niebieskiego subaru i zawiadomili kolegów z Mławy. W tym mieście policjanci czekali na Hołowczyca z alkotestem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rajdowcowi nie spodobało się, że na oczach ludzi musi dmuchać w alkomat. Test wykazał, że Hołowczyc był trzeźwy, a że w Mławie jechał z przepisową prędkością, policja życzyła mu szerokiej drogi i pojechał dalej.

# Wersja Krzysztofa Hołowczyca: - Gdy wyprzedzałem radiowóz, on nagle zaczął dodawać gazu. To jest niezgodne z przepisami, więc zadzwoniłem do komendanta do Nidzicy i zapytałem, dlaczego jego policjanci łamią przepisy. On kazał mi jechać dalej, mówił, że to nie jego ludzie. Radiowóz wyprzedzałem z prędkością 100, może 110 km na godzinę, ale potem jechałem przepisowo, czyli 90 km na godzinę. Policji mogło się wydawać, że jadę szybciej, bo moje auto ma 350 koni, przyspiesza w dwie sekundy, a policyjne przyspiesza w dziesięć sekund. W Mławie policjanci byli zażenowani, że muszą mi dać alkotest, bo jeżdżę do Warszawy średnio trzy razy w tygodniu i oni mnie znają, wiedzą, że jeżdżę trzeźwy. Zresztą już dawno oddałem swoją twarz do kampanii piętnującej jazdę po pijanemu. Po tej żenującej sytuacji w Mławie pojechałem dalej. Wygląda mi na to, iż kilku policjantom nie spodobało się, że wyprzedziłem radiowóz, stąd nagonka na mnie. To, że informacja o tym zdarzeniu wyciekła do prasy, to dla mnie dowód na to, że komuś w policji nie podobają się moje akcje propagujące bezpieczeństwo na drodze. Wielu policjantów woli kierowców ścigać, karać mandatami, a nie uświadamiać, tak, jak robi to moja fundacja Kierowca Bezpieczny.

Niezależnie od tego, która z wersji zdarzenia jest prawdziwa, policja ma z Hołowczycem zagwozdkę. - Radiowóz nie zarejestrował tego zdarzenia na wideoradarze ani w żaden inny sposób - przyznaje Waldemar Groszek z wydziału ruchu drogowego olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. - Dlatego nie mamy żadnego dowodu na to, z jaką prędkością pan Hołowczyc jechał po "siódemce" i czy rzeczywiście jechał za szybko. Sytuacja ta jako żywo przypomina kawał o rosyjskim sądzie, gdzie kierowca powiedział, że jechał z prędkością "bzzziiiii", a sąd na to, że powinien jechać "bz -bz- bz" - tłumaczy policjant.

Jaki będzie finał? - Na razie prowadzimy czynności wyjaśniające - mówi Waldemar Groszek. - Pan Hołowczyc nie dostał jeszcze za to zdarzenie mandatu ani punktów karnych.

Krzysztof Hołowczyc: - Współpracuję z policją, szkolę policjantów i zachowanie kilku policjantów, mimo że dla mnie niezbyt miłe, nie zniechęci mnie do działalności na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa na drodze.


Bezczelnie skopiowane stąd


________________________________________________________________________________
A Wy jak jeździcie jak zobaczycie policję?
Bo mi wtedy zdecydowanie bliżej do "bz -bz- bz" niż do "bzzziiiii"
:mrgreen:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 08:56 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
cytat napisał(a):
Wygląda mi na to, iż kilku policjantom nie spodobało się, że wyprzedziłem radiowóz, stąd nagonka na mnie



jakoś nie jestem w stanie ,nie zgodzić się z Hołowczycem ,jak zawsze tan nasza nieszczęsna policja ,zresztą od dawna wiadomo że policja woli łapać za przekrocznie prędkości niż zajmować się innymi trudnymi wykroczeniami :-k

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 09:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Labrador napisał(a):
wiadomo że policja woli łapać za przekrocznie prędkości niż zajmować się innymi trudnymi wykroczeniami

jak sama nazwa wskazuje to jest zdecydowanie trudniejsze...więc lepej zatrzymać pare osób ktre jadą 110km/h na naszych"autostradach"

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 09:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Hmmm, a ja pokażę Wam dziurę w całym.


Hołek nie może dostać mandatu a ni pkt karncyh. Czemu?

A kto mu udowodni czy jechał 119 km/h czy 121km/h? I ile za to mandatu? Przecież teraz są ustalone stawki. I ile pkt? 4 czy 6?

Ja osobiście wyprzedzam radiowozy oznakowane, zawsze bez skrępowania. Nie mają nigdy ( w moim przekonaniu) videoradarów, więc nic mi nie zrobią:)

Kiedyś miałem taką akcję od na MArszałkowskiej od Hożej do Ronda Jazdy Polskiej. I co ? i nic!

Ostatnio od Międzylesia do Marysina i co? i nic!

Wczoraj strąbiłem policję bo się chamsko wepchali nawet nie patrząc na zatłoczone rondo w międzylesiu. Ja jechałem rondem oni z ulicy, więc miałem pierwszeństwo.


Dodam że policja bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie jest ani uprzywilejowana ani nie może łamać żadnych przepisów!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 09:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Myślę że Pułkownik dał nam dobry temat do ciekawych opowiadań i dyskusji:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 10:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Pułkownik Zuber napisał(a):
Hołowczyc: policja nie lubi, jak się ją wyprzedza


Cos w tym jest, oni przewaznie jada wolniej (patrolują ? :) ) niz reszta i jak widzisz gliny, to czesto za nimi taki łancuszek aut sie robi. Depniesz na dume policjanta - to sie przyczepi ciołek i zaraz bedzie mi w aucie jakichs narkotykow szukal... :kijemgo:


KotSylwester napisał(a):
policja bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie jest ani uprzywilejowana


A to czesty przypadek, ze robia co chca i jak chca. Dodac do tego "ochroniarzy w fabiach" i obrazek gotowy ](*,)

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 10:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
mike_r6 napisał(a):
Depniesz na dume policjanta - to sie przyczepi ciołek

Hehe znam gliniarza z drogówki co sie nazywa Ciołek.... :lol:


Ostatnio edytowano 10 sierpnia 2006, 11:21 przez Ukasz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:17 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
Odebrałam troszkę ten artykuł jako taki, ktory mówi - jak można zrobić coś Hołkowi, skoro on w reklamach propaguje bezpieczeństwo na drodze?! a ciekawe kto swego czasu przyjeżdżał na warszawskie nielegalne wyścigi? :?

z tym wyprzedzaniem policji faktyznie coś jest - robi się zawsze duży sznureczek aut za jadącym wolno radiowozem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Ukasz napisał(a):
mike_r6 napisał(a):
Depniesz na dume policjanta - to sie przyczepi ciołek

Hehe znam gliniarza z drogówki co sie nazywa Ciołek.... :lol:


To sie nazywa "powołanie" :mrgreen:

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Ania napisał(a):
a ciekawe kto swego czasu przyjeżdżał na warszawskie nielegalne wyścigi


On pewnie przyjeżdżał "kontrolować"...
Tak samo "kontrolował" jak niejaki poseł Misztal kontrolował kiedyś bezpieczeństwo w Polskich dyskotekach.. :^o

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Ania napisał(a):
a ciekawe kto swego czasu przyjeżdżał na warszawskie nielegalne wyścigi?


Wiesz, jesli nawet to jaki to ma zwiazek z wyprzedzaniem policjantow ? :-k

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:42 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
Pułkownik Zuber napisał(a):
Pewnie tak samo "kontrolował" jak niejaki poseł Misztal kontrolował kiedyś bezpieczeństwo w Polskich dyskotekach.. :^o


w wyniku tych kontroli chybabyła jakaś jatka z ochroniarzem :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie kumam ludzi którzy się boją policji. Można mieć respekt przed mandatem, ale sa tacy co się boją poprostu. Ja tez jak radiola jedzie za mną to nie wyprzedzam na ciągłej bo to głupota... wyprzedzą i pare zł w plecy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Ania napisał(a):
w wyniku tych kontroli chybabyła jakaś jatka z ochroniarzem

Jatka to za duże słowo. Misztal dostał w kinola po prostu i udawał że dzwoni do Dorna, aby poskarżyć się na policjantów :)
KotSylwester napisał(a):
Nie kumam ludzi którzy się boją policji.

Ja się nie boję.. po prostu unikam kłopotów.
Szkoda mi czasu później stać i tracić czas na durne dyskusję z nimi.. więc nie prowokuję ;)

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Zuber, dyskusje z policjantami są czasem bardzo zabawne:) Ja tam lubie jak mnie zatrzymują :) Często jest śmiesznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 11:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
KotSylwester napisał(a):
Zuber, dyskusje z policjantami są czasem bardzo zabawne:) Ja tam lubie jak mnie zatrzymują Często jest śmiesznie.

Bo ty pewnie z nimi nie dyskutujesz, tylko kawały opowiadasz ;)
Do 17 sierpnia unikam policji jak mogę, bo do tej daty będe śmigał na celnych tablicach.. i każda kontrola może się skończyć mandacikiem.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 13:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 365
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
ja tam też nie prowokuje jak widze gdzies policje, po co sie narażać??bez sensu:p hehehe, ja tam nie dyskutuje ,bo to bezcelowe - i tak ich nie rozumiem:p Jak jest jakaś kontrola i jedzie 5 aut przede mną i 5 za mną to i tak mnie zatrzymują...a jak jeszcze spojrzy w dowód i zobaczy że moje :mrgreen: :mrgreen: heheheh:p niom a po kontroli jak mnie zdenerwują to ruszam sobie z piskiem - i co mogą mi za to zrobić?? :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek

..niejedzie to ale co ja poradzę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 13:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Kocie, do ukarania jak się nie mylę niepotrzebny jest radar czy wideorejestrator, jako dowód przekroczenia prędkości może służyć wskazanie licznika radiowozu jadącego za Tobą. Zresztą auta z wideorejestratorami radarów nie mają.
Co do Hołka, na pewno 90 to on nie jechał, ale zrobić nic mu nie mogą.

Kiedyś po drugorzędnych drogach zmuszony byłem jechać z 70 km za oznakowanym radiowozem, który w terenie zabudowanym 50, teren się kończył on 90 i tak cały czas z precyzją do kilku metrów. Tragedia

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 13:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kucharz, kiedyś leciałem jako małolat 190km/h po wybrzeżu gdyńskim, policja za mną, ja ich nie widzialem. Chcieli mi dać na pdostawie licznika swojego, ale zeby dać to musieliby chyba jechac rowno za Tobą a nie doganiać Cię.... Wtedy nie wiedzą, zresztą chcieli dac chcieli, kumpel jak ryknal smiechem to wpadl do samochodu... to nas chcieli odholowac bo nie mialem dowodu rejestracyjnego.... i co ? jajco! oddali papiery i powiedzieli slynny tekst: Następnym razem....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 14:38 
Pewni ze nie lubią jak sie ich wyprzedza, jak wyprzedzał radiowóz to policjant mi palcem pogroził [-X :mrgreen:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL