BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 10:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 08:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Hmm.. ostudzę zapał...

Filmiki nie są naszego autorstwa i nie możemy ich propagować do ministerstwa i innych tego typu miejsc. Co do robienia zdjęć wypadków, Dankam myślisz że dasz radę w rok zrobić fotki jednego wypadku? A jak z ofiarami? Myślicie że ich bliskim będzie miło? Pomysł może wypalić na forach ale nie szerzej. Co do filmików to są one sprzed roku lub dwóch...


Co do zapianani pasów. Ja nie zapinam w mieście:( Ostatnio każę mojej Pani mieć zapięte. Jakiś głupi nawyk i jakoś się bym durnie czuł w szelkach w cabrio. Poza miastem co innego. Zapinam w Jankach, Łomiankach itp. Zawsze poza Wawą w pasach JA i moi pasażerowie..


Kiedyś e34 jechaliśmy ze 140km/h (kumpel z tyłu mówił że widział 160 na budziku), wyprzedzałem wracając z "nad morza" kolumnę autek jadących z 90km/h może 80? Z przeciwka pusto... I nagle Brava tuż przedemną zaczęła wyprzedzać... Facet ostro wyjechał na mój pas, kąt ze 30st.

Co nas uratowało?

e34
dwie ręce na kierownicy
wszyscy w pasach (zamochód nie zachowuje się jak leżaca butelka do połowy napełniona wodą)

Co zrobiłem?

Ostro w lewo ostro w prawo i zatrzymałem się na poboczu. Uderzyliśmy się lusterkami TYLKO. spadające lusterko (wkład) porysował mi tylny błotnik... na wysokości klamki... więc za wiel spaść nie zdążył.


Symulacja :
Jedna ręka na kierownicy wszyscy w pasach:
Uderzenie odbiło by nas może w drzewa może tylko uderzenie i nikt by w nas nie wjechał.


Jedna ręka na kierownicy i bez pasów.
Zanjomi jadący z tyłu by nas zabili, dziewczyna przez przednią, ja zmiażdżony do kierownicy , złamany kręgowsłup0 o poduszke - 2-4 trupy.

Dwie ręce na kierownicy wszyscy bez pasów.
Odbijam w lewo i w prawo , pośłizg, śrdek ciężkości lata po aucie... Obrót drzewo, może rów, może dachowanie ilość trupów? 2? 4?

ZAWSZE W TRASIE DWIE ŁAPKI NA KIEROWNICE I PASY DLA WSZYSTKICH.

P.S. Baurem jeżdżę w trasę 80km-90km.h im dłużej jadę tym przyjemniej i większy relaks i radocha z cabrio.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 08:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Kot dobrze mówi. Obie łapki na kierownicy i pasy z przodu i z tyłu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 10:12 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Kot, z cabrio łatwiej wypaść więc zapinaj i w mieście.

Pasy mają być, czasem jak do kooś nie dociera, to ze dwa razy mocno depne tak z 60 km/h i 2-gi bieg, plus zmiana pasa.
Oj zapinają się wszyscy jak szaleńcy.

Nie pomaga argumentacja, więc pomaga przykład jakie siły w aucie moga się pojawić....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 11:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Wiem:( W trasce zawsze. Moj akobieta mówi; Mi każesz się przypiąć a sam bez jedziesz. To jej mówie Kobieto, ja się trzymam kierownicy i widzę co się dzieje, Ty spojrzysz do torebki ja przyhamuje i będziemy mieli szybę nieoryginalną. i to jej powtarzam. Kilka dni temu ktoś nam wyjechał, depnąlem w hebelek, a ona akurat grzebała w torebce , ja wiem? Może 3 cm od deski rozdzielczej była na moment.... a jechałem ze 20km/h....

Kiedyś z ojcem jechałem Toyką i miałem ostry manewr lewo pobocze prawo pobocze... Ojciec w pasach (w toyce sie nie da bez) to nawet nie zauwżył co się działo , bo akurat patrzył do portfela.... bez pasów pewnie by się na mnie położył i już manewru w prawo bym nie zrobił....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 13:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
http://www.kraksy.pl/fotka.php?n=3&t=n&il=129
idzie okres wakacyjny wiekszosc z nas bedzie podrozowac autami, wiec obejzyjcie te zdjecia i pomyslcie zanim przycisniecie (nie dot. autostrad na zachodzie :wink: ) Kilka lat temu ratownik wreczajac mi karte plywacka pozyczyl mi: "rozwagi a nie odwagi" tego samego wam zycze :)

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 13:58 
Nie rozumiem po co jakieś petycje, każdy wie od zawsze ze jak sie jedzie samochodem to zawsze trzeba zapiąć pasy, jak ktos nie zapina jego sprawa :|


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, 15:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Każdy wie o wielu wielu rzeczach a jednak takie kampanie przynoszą skutek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2006, 21:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 48
Posty: 269
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: Czarne
Cytuj:
Co do zapianani pasów. Ja nie zapinam w mieście:(

:shock: :shock: :shock:
no doslownie przezylem szok jak to przeczytalem .
Kot i lamie przepisy? az nie moge do siebie dojsc :shock:

:lol: :lol: :lol:

ja tam w miescie nie zapinam,nie bede tego ukrywac i nie dlatego ze to szpan w bmw itd tylko dlatego ze mnie uwieraja wszedzie,gniota uprasowane koszule na codzien do pracy itd. w trasie co innego bo jade 140-180 a nie 40-60

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2006, 21:45 
a ja od jakiegoś czasu odruchowo zapinam, pasy ani nie wiem w którym momencie :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 05:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Menel, ja kiedyś zapinałem przy podobnych prędkościach to koledzy się śmiali że zapinam pasy przy prędkościach przy których i tak mi nie pomogą... No ale zawsze to lepiej wyjąć z auta niż zbierać szufelką z ulicy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 07:22 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jest fajnie jak jest fajnie ale nie zawsze fajnie jest.
Jak Radku napisałeś wcześniej, przy zapiętych pasach przy wyższych szybkościach samochód nie zachowuje się jak butelka do połowy napełniona wodą, myślę że dla tej rzeczy warto zapinać pasy również przy wyższych szybkościach mimo iż przy zderzeniu w takiej sytuacji rzeczywiście trzebe zeskrobywać albo z asfaltu albo wydłubywać z blach.

Mam kolegę który nigdy nie zapinał pasów dopuki 4 jego znajomych nie zabiło się calibrą na drzewie. Teraz jeździ w pasach. Mimo że go uwierają i tego nie lubi. Trzeba się uczyć na cudzych błędach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 07:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 91
Lokalizacja: Czaniec
KotSylwester napisał(a):
No ale zawsze to lepiej wyjąć z auta niż zbierać szufelką z ulicy
NO w sumie to tak.. i można zostać ze swoją Bumką do końca 8)
Ja szczerze mówiąc dawniej nie garnęłam się do zapinania pasów, ale Łukasz zaczął mi kazywać no i grzecznie posłuchałam..tak zostało :mrgreen: tylko z tyłu mi się nie chce zapinać.. Ale jak sama tego nie zrobię to i tak Łukasz zapnnie mój pas i nie ma gadania :wink: . Teraz to już denerwuje mnie jak muszę się trzymać sedzenia, wolę jak robi to pas a ja niczym się nie muszę przejmować.. tak jest poprostu wygodniej :roll: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 08:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Ula napisał(a):
tylko z tyłu mi się nie chce zapinać..


Moi znajomi dachowli, i wlasnie z tylu nie zapieli pasow - sie * tak poobijali jak po niezlym mordobiciu - nie polecam... Czy przod czy tyl - zapinac bo wystarczy 1 raz zeby poczuc ostatni raz...

Przypominam o właściwym wyborze słów - KotSylwester

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 09:08 
[you] jeśli nie zapinasz pasów to mozesz zostac okaleczony :|


Ostatnio edytowano 22 czerwca 2006, 09:32 przez DAREX, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 09:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Wiem że to złe itp. I to jest najgorsze że wiem co się może stać, pocieszam się że tylko w mieście i ostatnio stosunkowo wolno jeżdże... W Toyce zapinam zawsze bo sie przecież nie da inaczej....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 09:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
DAREX napisał(a):
mike_r6 jeśli nie zapinasz pasów to mozesz zostac okaleczony


Nie wiem o ssso chozzzi, ale ja ZAWSZE zapinam pasy :) i to mialem na mysli heh..


KotSylwester napisał(a):
tylko w mieście i ostatnio stosunkowo wolno jeżdże

Znaczy ile - 50 ? Czyli wypadkowa 2 aut to moze byc nawet 100kmh (jesli nikt nie zacznie hamowac), a crash-testy robia przy 50kmh. Zycze ci powodzenia KocieSylwestrze, bo 9 zyc to ty nie masz... A kierownica miedzy zebrami to srednia przyjemnosc.
To tak, jak obserwowac budowy - w polsce czesto 90% budujacych jest bez kaskow - polak madry po szkodzie nadal aktualne ?

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 09:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
mike_r6 napisał(a):
Zycze ci powodzenia KocieSylwestrze, bo 9 zyc to ty nie masz


Dobre :!: :mrgreen: Choć jeżeli chodzi o KotaSylwestra, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby napisał że jednak ma 9 żyć ;) 8)

Ja zapinam pasy, bo mam airbag, a nie wiem jak to jest do końca, czy takowy wystrzeliłby przy wypadku, gdybym nie miał zapiętych pasów.. a wiadomo czym taki wystrzał przy nie zapiętych to może się skończyć.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 09:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Pułkownik Zuber napisał(a):
Ja zapinam pasy, bo mam airbag


pomoge ci- "... i chcesz zyc" :) bez pasow airbag ci szczene polamie, bo podejrzewam ze wypali tak czy siak jak jedziesz przynajmniej jakies 47 kmh... (jak sie myle to mnie poprawiac :!: )

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 09:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
mike_r6 napisał(a):
bez pasow airbag ci szczene polamie


Szczena to "pikuś", boję się o kręgosłup.
Miałem już wypadek cztery lata temu Toyotą Avensis 2000r, bez pasów.. airbagi nie wystrzeliły przy naprawdę konkretnym dzwonie, ale to chyba dlatego że tam są czujniki zapiętych/nie zapiętych pasów.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, 10:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
biały-bmw napisał(a):
szkoda dziewczyny :( ja najbardziej się boje o moją córeczke i zawsze karze jej zapisać pasy i ma siedzieć w foteliku ( podwyższeniu) ja zapinam pasy, żona też :!:


To coreczce spraw fotelik, zeby miala ochrone przy zderzeniu bocznym. Ja zamienilem taki poddupnik na walsnie fotelik, na stronach producentow mozesz sobie zobaczyc jak wyglada takie zderzenie o co bedzie, jak NIE BEDZIE fotelika z ochrona glowy, itp.

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL