BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 21:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 11 grudnia 2013, 23:36 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
hubabuba napisał(a):
Może też ktoś się bawi w lampowce ?

Ja nie, ale chciałbym. Z lampowcami jest ten problem, że mają małe moce, więc potrzebują głośników o wysokiej efektywności. Konkrety tutaj są strasznie drogie. Ale możliwe jest zrobienie imprezy na wzmaku 2x3w. Marzy mi się w ogóle coś w klasie A, nawet mógłby być tranzystor.
Fryderyk napisał(a):
Miałem jeszcze głośniki Miltony, ale niestety, już zezłomowane

Dlaczego? Głośniki dość tanio i łatwo regenerować. Mildtony to takie pra-altusy, lepsze imo, a przynajmniej mniej wymagające co do wzmacniacza.
Tomek napisał(a):
Bankowo jest, nigdy nie mielismy 125VDC w domu.
to już (pre)historia energetyki. Inny temat. Dziadek ze strony ojca mieli w domu DC, ale np od strony matki byli podłączeni znacznie później i już nie mieli DC. Szukałem szczegółów w necie na temat DC, ale nic nie mogę znaleść. Pewnie jakieś przed lub tuż po wojenne lokalne patenty nie regulowane żadnymi normami.
Kocie: zdradzisz może prajs? Ten UKF tam był oryginalnie? Masz megaherce na skali? Masz szukajke, czy na stałe masz zestrojone?

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 12 grudnia 2013, 01:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
mroova81 napisał(a):
Pewnie jakieś przed lub tuż po wojenne lokalne patenty nie regulowane żadnymi normami.


Zanim powstala krajowa siec bylo sporo lokalnych, malych elektrowni i stad takie cyrki. Jeszcze w latach 60/70 w duzych miastach mozna bylo spotkac w mieszkaniach gniazdka z DC. Albo w ogole takie cyrki jak 750VDC bo mieszkanie bylo podpiete pod siec tramwajowa. Do tego alternatywne zrodla i oswietlenie gazowe z sieci, w mieszkaniach!

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 12 grudnia 2013, 07:39 
mroova81 napisał(a):
Fryderyk napisał(a):
Miałem jeszcze głośniki Miltony, ale niestety, już zezłomowane

Dlaczego? Głośniki dość tanio i łatwo regenerować. Mildtony to takie pra-altusy, lepsze imo, a przynajmniej mniej wymagające co do wzmacniacza.


One za natury nie grały rewelacyjnie, zwłaszcza jak na swoje gabaryty i masę (zdecydowanie nie ma takiego problemu z obecnymi głośnikami, jak wzmacniaczami), dodatkowo, przez dłuuuugi okres naprawdę dostawały mocno w kość, a ja mając ze 3 lata estetycznie dość mocno je uszkodziłem heheh

Jeszcze coś tam było spieprzone, nie pamiętam już co, ale kojarzę, że próbowałem wskrzesić je, to już jakoś nie było sensu. GDN-a jednego wyjąłem i zrobiłem swoją własną skrzynię subwooferową dla zabawy, o dziwo, po obliczeniach jakimś badziewnym programikiem, zaprojektowaniu geometrii i wykonaniu okazało się, że GDN o wiele lepiej grał w mojej obudowie, niż ori :hyhy: Co prawda ori to z bassreflexami, a ja zamkniętą zrobiłem, ale kij z tym. Zabawa była przednia :)

Jednak dopiero, jak podłączyłem do mojej Diory obecne, które mam głośniki JAMO, to Diora pokazała na co ją stać :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 12 grudnia 2013, 09:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Temat o starszych sprzętach ale ten też nie jest najnowszy:
Obrazek

Kupiłem go parę lat temu od gościa który chyba nie wiedział jak to działa,
powiedział mi że niesprawne, a okazało się że działa ;)
Nie znam się na sprzęcie audio co myślicie o tym amplitunerze?

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 12 grudnia 2013, 09:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 52
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e38
mroova81 napisał(a):
Ja nie, ale chciałbym. Z lampowcami jest ten problem, że mają małe moce, więc potrzebują głośników o wysokiej efektywności. Konkrety tutaj są strasznie drogie. Ale możliwe jest zrobienie imprezy na wzmaku 2x3w. Marzy mi się w ogóle coś w klasie A, nawet mógłby być tranzystor.


Powiem Ci, że w bloku te 2x3w z lampy (el84 SE) w zupełności wystarcza. Sam się zdziwiłem na przykładzie Moich podłogówek, klon 1:1 "Usher v-602". Jedynie co można tej lampie zarzucić to czasem brak dynamiki (w zależności od gatunku muzycznego). Dlatego teraz rozważam dokupienie kolejnego wzmacniacza do zestawu, Marantz PM-80, pracujący w klasie A (25W/ch) albo AB (100W/ch)

_________________
built not bought


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 7 lutego 2014, 16:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
Pytanie do tych, którzy się znają na sprzęcie audio ;)


Moja tanio i okazyjnie kupiona segmentowa Sony zaczyna pokazywać skąd ta cena :D

Są podłączone dwa głośniki i czasami jeden z nich przestaje grać. Ale dzieje się to tylko jak słucham radia. Przy puszczaniu muzyki z kompa za pośrednictwem AUX wszystko gra elegancko. Na cd również. Tylko z tym tunerem jakby coś nie tak. Myślałem, że coś z głośnikiem lub z przewodem i podłączyłem go do drugiego gniazda i tam gra normalnie. Czasami jest tak, że leci radio i słychać z jednego głośnika a nagle zaczyna grać drugi głośnik i po np. 10 sekundach znowu przestaje.

Nie znam się na tym kompletnie ale wydaje mi się, że albo coś w tunerze mi się posypało albo to "gniazdo" (nie wiem jak to nazwać), gdzie wpinam głośnik coś nie łączy.

Rozkręciłbym ten wzmacniacz (Sony MHC-EX5) ale i tak nic z tego nie wywnioskuję ;)

Co to może być wg Was?

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 7 lutego 2014, 21:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
To jest tył twojego wzmacniacza: Ja wiem że ty Wiesz ale chce coś wytłumaczyć :P
Obrazek

Masz tu wejścia
*Tuner
*CD
*aux/video
ITD
Przełącz sygnał z radia czyli z Tuner na CD i zobaczysz czy zanikanie dźwięku się nadal pojawia.
Jeżeli tak to znaczy że z Tunerem radiowym jest cos nie tak. Jeżeli nie będzie znikał dzwięk to oznaka że coś nie tak z Wejściem w zmacniaczu. Na próbę podepnij pod tuner CD i czekaj. Jeżeli zniknie dzwięk to jest coś nie tak z wejściem.

Wtedy rozkręć i sprawdź kondensatorki filtrujące na wejściu. ;)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 20 lutego 2014, 14:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
Kurde zrobiłem już dawno to co timi-91 napisałeś ale zapomniałem tutaj dać znać ;)

Zacznę od tego, że wielkie dzięki za pomoc!

Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe czy to po prostu zbieg okoliczności ale jeden głośnik gra tylko, kiedy leci radio RMF FM na częstotliwości 100.8 :zdziwko: :zdziwko: Na każdej innej stacji grają dwa głośniki idealnie a tylko jak przełączę się na RMF to jeden automatycznie przestaje..

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 3 września 2015, 23:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Odkurzam temat :) Mam już 2 Ws'ki 504B jeden wzmak ws502, Odtwarzacz CD oraz Eqalizer FS502, tuner FM. Mam też Kaseciaka ale leży na półce. Jeżeli ktoś ma jakąś WS'kę 502Kę gdzieś tam w piwnicy zepsutą to chętnie przygarnę kilka gratów a nawet całość dla części :)

Tak sobie urządziłem Miejsce dla Diory :)
Obrazek

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Składanie Diory WS----> WS504B,AS502,MDS508 search....
PostNapisane: 4 września 2015, 02:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Stare świetne grajki. Rowniez mam Diorke w ciaglym uzytku :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL