BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 22 września 2018, 18:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Kyokushin napisał(a):
Lepiej się ewentualnie tłumaczyć, niż być zabitym, lub mieć zabitą rodzinę.

To nie jest polska codzienność, taka sytuacja, to nie ju-es-ej.
Statystyka i doswiadczenie nas nauczylo takiego zachowania.
Predzej po rozjechaniu buraka bedziemy mieli problemy.
Przy braku dowodów (kamera), lub świadków, a wiadomo jak jest z polaczkami, jak co przyjdzie do pomocy bliźniemu to jednak zapomnieli co widzieli, po co mnie bedą ciagać po sądach. My pozostaniemy z zarzutami trwałego uszkodzenia "niewinnego" kretyna z plastikiem. Tak, że dalej jestem zdania że zachowanie Mańka w porządku.

Sytuacja wlasciciela kantoru, którego napadli pod wlasną chawirą , bez wachania użył broni... Dobrze zrobił ale cyrki wyszły.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 22 września 2018, 19:19 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Wolałbym mieć problemy po rozjechaniu buraka, niż martwą rodzinę. Problemy da się rozwiązać, życia czy zdrowia przywrócić się nie da.
Broń się wyciąga by jej użyć, jak ktoś ją wyciąga to chce zabić (to nie film i TV że ktoś chce pomachać), więc nie ma co się zastanawiać, albo zabijasz albo jesteś zabity. Jeżeli giwera była prawdziwa, w co szczerze wątpię (wyjaśniłem dlaczego), to Maniek ma dużo szczęścia, że gość sobie tak po prostu odszedł (a moim zdaniem odszedł bo miał plastik na zółte kulki, inaczej by strzelał i pozabijał).

Sytuacja tego właściciela z kantoru - nie użyłby broni - byłby martwy. Cyrki by nie wyszły.

maniek21112 napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
Tutaj trafiłeś na zwykłego szmaciarza, można było wbić 1 i go rozjechać.

Dokładnie tak teraz bym zrobił.


Zrobiłeś dobrze, temat za tobą, wszyscy cali. Każda taka sytuacja jest inna, a o tym czy się zrobiło dobrze czy źle, świadczy efekt końcowy.
Nam się tu łatwo dyskutuje bo nas tam nie było, po fakcie każdy mądry ;) Natomiast Ty byłeś i wyszedłeś z sytuacji OK.

Daj znać jak się sytuacja rozwinie, ciekaw jestem czy typa złapią.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 22 września 2018, 20:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
"Złapaliby" jakbym przyprowadził go na komendę..szkoda gadać, po zgłoszeniu zastanawiali się której komendy to rejon zamiast jechać za typem :mur: niestety nie można polegać na policji, mam znajomego, który jest policjantem to powiedział żeby nawet nie iść na komendę, ponieważ będę się tylko wku...ał, trzeba niestety polegać na sobie, mają gdzieś żeby takich oszołomów eliminować ze społeczeństwa :wsciekly: to niestety Polska.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 22 września 2018, 20:52 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Maniek, zgadzam się z Tobą. Ale w sumie dobrze,zrobiłes,ze go nie przejechałes. Ja zawsze sie boje takich sytuacji, bo odwalisz pizde na dopalaczach, a odpowiadasz jak za człowieka. Nie wiadomo , czym on tam machał, zgadzam sie z Kyo ,ze pewnie koleś był gówno warty i miał w najlepszym razie gazówkę, ale gdyby trafił na kogos, kto ma klamkę, to kto wie co by sie stało... I po co ? Bezsens kompletny. I jak zwykle postawa naszej " policji " żałosna. Najbardziej aktywni są z radarami i alkomatami, tylko do tego się w większości nadają.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 22 września 2018, 21:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Kyokushin napisał(a):
Wolałbym mieć problemy po rozjechaniu buraka, niż martwą rodzinę

Kyokushin napisał(a):
Sytuacja tego właściciela z kantoru - nie użyłby broni - byłby martwy. Cyrki by nie wyszły.

Kyokushin napisał(a):
Broń się wyciąga by jej użyć, jak ktoś ją wyciąga to chce zabić (to nie film i TV że ktoś chce pomachać),

Noo chyba jednak za duzo filmów oglądasz. Albo po prostu emocje biorą gorę. Nasze Polskie patologie i przestępczość idealnie odwzorowują programy typu uwaga pirat czy trudne sprawy :P To nie wojny gangów i dilerow narkotykowych z serii programów z seagalem, nikt u nas nie wyciaga giwery i nie wali kulke w łeb jak chce ukrasc Januszowi nowego ajfona

Kyokushin napisał(a):
Nam się tu łatwo dyskutuje bo nas tam nie było, po fakcie każdy mądry

Otóż to. Ja też bym wolał rozjechać kolesia. Chciałbym też kary smierci dla zbrodniarzy, zamiast obciążać budżet darmozjadami.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 00:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nikt nie nosi giwery by ukraść Januszowi ajfona. Wróć na Ziemię.
Jak ktoś ma klamkę to nie po to by nią przed kimś machać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 02:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Wdzę że masz na wszystko odp. Twardo stąpam po ziemi, Polskiej ziemi, bo nie jestesmy na dzikim zachodzie. Prawdopodobieństwo że trafisz na kogoś kto wyjechał na miasto z giwerą pozabijać jest jednak wciąż dość małe. Ty wolisz rozjeżdżać Januszów z pistoletami na wodę i się tłumaczyć przed sądem, a Ja ? Nie. Tyle w temacie.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 07:27 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 645
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: 328ci,330Cab, X6 sd
Kod silnika: m52b28tu, m54b30
Za dużo Strażnika Texasu i filmów Vegi się naoglądał :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 07:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 437
Moje BMW: 316
Prawdopodobieństwo posiadania czegoś więcej niż gaz przez nafuranego kiepa z E36 jest naprawdę niewielkie(oczywiście nie obrażam tu nikogo, kto posiada e36, bo sam mam jedno :rotfl: ), ale na pewno wolałbym spuścić głowę i okazać pokorę niż wymyślać co mogę mu na szybko zrobić, a tym bardziej z rodziną na pokładzie... niemniej po całym zdarzeniu wątpię, ze bym mu odpuścił i polegał na niebieskich. Dobrze, że się skończyło tak, a nie inaczej.
Tak na marginesie nawet jeśli broń była prawdziwa, to na pewno nielegalna, bo taki cep nie przeszedłby badań psychologicznych, a z drugiej strony byle kto nie posiada raczej lewuchy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 08:41 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Podstawa jest taka że u nas broń mają głównie źli ludzie a dobrzy nie mają się czym bronić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 09:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Powyższa wypowiedź mówi wszystko :ok: najgorsze jest to, że w takiej sytuacji i reakcji innej niż ucieczka prawo jest po stronie takiego delikwenta i to ja bym musiał się tłumaczyć dlaczego wrzuciłem go na maskę, bo przecież on nikomu nic nie zrobił :mur: a nie on dlaczego celował do nas :cenzura: a świadek jak to świadek zeznawałby albo nie :zly:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 12:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
kszyhu napisał(a):
Wdzę że masz na wszystko odp. Twardo stąpam po ziemi, Polskiej ziemi, bo nie jestesmy na dzikim zachodzie. Prawdopodobieństwo że trafisz na kogoś kto wyjechał na miasto z giwerą pozabijać jest jednak wciąż dość małe. Ty wolisz rozjeżdżać Januszów z pistoletami na wodę i się tłumaczyć przed sądem, a Ja ? Nie. Tyle w temacie.


Na wszystko nie, ale na to tak. Różne dziwne sytuacja w życiu miałem. Wyłącz TV, szkodzi.
Przecież sam napisałem że jest mała szansa że to była prawdziwa broń. Natomiast nigdy nie ryzykowałbym bierności. Bierność oznacza że dajesz kontrolę nad sytuacją komuś. Wolałbym puknąć Janusza (...) niż ryzykować że a nóż strzeli, bo jakimś cudem klamka jest prawdziwa.

Świadomość społecznej bierności prowadzi również do powszechności takich zachowań, męty stają się bardziej zuchwałe. Ktoś zrobi dokładnie tyle, na ile mu pozwolisz.

Pogadanka przed sądem jest lepsza niż gryzienie piachu. Każdy robi jak uważa.

Bez wątpienia, w tym wszystkim trzeba mieć kamerę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 23 września 2018, 20:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Kyokushin napisał(a):
Pogadanka przed sądem jest lepsza niż gryzienie piachu
Amen.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 24 września 2018, 08:09 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
ale ogółem myślę, że nie ma co oceniać co by było gdyby

bo jak wiadomo to sa sekundy człowiek zaskoczony zestresowany rodzina obok itp. Ja tam sie przyznaję, że pewnie też bym nic mądrego nie zrobił w takiej sytuacji bo i niby co??

Juz wiele razy po fakcie oceniałem, że mogłem coś zrobic lepiej mądrzej a na szybko wyszło średnio. Niestety pewne rzeczy wymagają spokojnej powaznej rozkminy a gdy nie ma na to czasu to jest jak jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 24 września 2018, 12:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Dokładnie, możemy po fakcie zgrywać kozaka a życie weryfikuje. Dużo siedze za kółkiem, różnych debili na drodze spotykam,
na szczęście giwery skierowanej w moją stronę jeszcze nie uświadczyłem. Z resztą jak większości ludzi , dlatego większość pozostaje bierna. Można sobie dywagować jak by sie zachowało, ale to doświadczenie wyucza w nas dane odruchy. Ja sie cieszę, że mam takie odruchy, dobrze to swiadczy o miejscu w jakim żyjemy. Wolę taki stan rzeczy niż jak to się dzieje w postepowej Europie

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ostrzegam o kierowcy e36 coupe DPL07105
PostNapisane: 24 września 2018, 17:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Życie weryfikuje tak, że ok 15 lat temu typ mi wsadzał ręce do wozu, bo sobie coś uroił, złapałem go i do przodu, przeciągnąłem kilkanaście metrów, może mniej, i już więcej nie wsadzał. Nikomu innemu też nie wsadzi. Jeden mniej którego spotkasz dużo siedząc za kółkiem.
Każdy ma inny odruch.
Natomiast cieszę się również że nie jest u nas tak postępowo jak na zachodzie. Preferuję konserwatywny zaścianek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL