BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 14:46 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
wujekwaldus, właśnie tak Cię odebrałem jak poznaliśmy się 6 lat temu w drodze do Torunia. Młody gość, w zayebistej M3 a jakoś się z tym nie obnosi, nie patrzy z góry na typa co jeździ E36 czy E39 ;) Filmik przyjemnie się ogląda, gratuluje fajnego garażu :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 15:14 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
kurcze juz nie taki mlody 31 lat w tym roku :P
ale masz racje, nigdy nie ocenialem nikogo po aucie, wiekszosc znajomych mam co jezdza E36, E46 itp i sa to bardzo spoko ludzie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 15:21 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 574
Lokalizacja: znad morza
Moje BMW: G31
Kod silnika: B58
Jak oglądałem wtedy zakup kontrolowany, mówię do żony, patrz Waldek, ktorego poznałaś jak bylismy na Nurburgringu.
Wtedy jeszcze szalałes 335i. To byl chyba 2012 rok.
Trochę ona i ja bylismy zaskoczeni, twoim występem w TV.
Wywiad ok.

Tylko przez zmiany przepisów dot leasingu, zakup wyjdzie drożej. Może, sie okazać, ze zaplacisz wiecej podatków przy sprzedaży, niz odliczyles przy zakupie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 15:25 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
auta kupione na starych zasadach wiec luz :)

ponadto nie planuje ich sprzedawac :) F i L raczej na pewno nie, G500 pewnie zamienie na nowe 63 AMG, albo 500zostawie sobie na offroad a 63 do wozenia Milorda :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 15:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
wujekwaldus napisał(a):
ale masz racje, nigdy nie ocenialem nikogo po aucie...


heheh może Ty nie, ale założę się za to ,ze Ciebie każdy ocenia po aucie

Ok, mam kogoś kto by się zapisał na kurs u Ciebie. Jak wygląda sprawa dalej? :)


Ostatnio edytowano 15 listopada 2019, 18:27 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 18:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
kai napisał(a):
fajnie ze gadacie komus kto radzi sobie X razy lepiej od was jak ma zyc :)


Nikt nie radzi, jeno przedstawia swój punkt widzenia w sposób powiedzmy otwarty. ;)

Co do radzenia to finansowo bez dwóch zdań, ale życie jest trochę bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje. Każdy ma inne priorytety i cele. Ja przykładowo za żadne miliardy bym się nie pisał na pracowanie po 7 dni w tygodniu 12 - 14 godzin, bo życia sobie nie dokupię (przynajmniej bezpośrednio).

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 19:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
jiGsaw napisał(a):
Ja przykładowo za żadne miliardy bym się nie pisał na pracowanie po 7 dni w tygodniu 12 - 14 godzin, bo życia sobie nie dokupię (przynajmniej bezpośrednio).

Ja tak samo. Ale możliwe, że Waldkowi programowanie sprawia też przyjemność. Ja osobiście wykonuję pracę w której psychicznie sie odnajduję. Lubię taką pracę, mimo tego że nie leżę. Mimo slabszej kasy, doceniam dobry kontakt z ludźmi z którymi współpracuje i przez to czas spędzony w pracy płynie mi o wiele szybciej. Wazny aspekt, Czas dla rodziny to priorytet. Stąd pewnych norm godzinowych nie powinno sie przekraczać.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 20:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
kszyhu, nie każdy zakłada rodzinę ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 22:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Programista sutener :) to chyba jakiś nowy zawód? :)
Gratuluję ciekawego wywiadu/odcinka.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 22:14 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
kazdy ustawia sobie zycie jak chce

Mi moja praca sprawia przyjemnosc, tym bardziej ze dzieki mnie i temu co robie wiele ludzi ma lepsze zycie wiec czuje sie potrzebny komus wiecej niz tylko sobie co motywuje mnie jeszcze bardziej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 27 kwietnia 2019, 22:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Wyskoczyło mi na YT i od razu wiedziałem że to Ty. Gratuluje sukcesów w życiu prywatnym :ok: . Jest przecież tylu programistów JAVA, ale większość to klepacze kodu, a Ty podszedłeś do tego od innej strony. Fajny przykład, że w Polsce też można tylko trzeba mieć pomysł. Sam programuje hobbystycznie w C++ i uważam że to świetnie stymuluje umysł.

PS. Widzę, że troche filmów poznikało z Twojego kanału yt :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 1 maja 2019, 08:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
wujekwaldus, szczere gratki! Mamy trochę wspólnych znajomków choć osobiście Cię nie znam, może będzie okazji kiedyś zbić pionę. Powtórzę tylko to co puściłem już na YT - IT w Polsce ostatnio rośnie w siłę wykładniczo, czekają cię jeszcze bardziej złote lata. Niespotykana inspiracja. Życzę dalszej realizacji marzeń. "Popki się chowają" :D , so true!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 7 maja 2019, 09:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Takie historie powinni klepać w TV i Dzień Dobry TVN żeby ludzie niezależnie od wieku wiedzieli że można w tym kraju zrobić coś więcej niż tylko mengiera w korpo wyprzedając przy tym całą swoją godność.

No i O DZIWO zgadzam się z Jig`iem :D w kwestii hajs Vs. czas ale do tego sie dochodzi po 30stce :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 7 maja 2019, 09:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
--==Mały==-- napisał(a):
Wszystkie programy tvn t to wielka ściema zakup kontrolowwny szczególnie kilka innych też widziałem od środka i do głowy by mi nie przyszło że aż tak się kręci widza fałszywymi historiami
czasem zdarzy się że ściema jest niewielka ;) od szwagra w "zakupie kontrolowanym - mój pierwszy samochód" laska kupiła hondę civic ze stanów. różnica w stosunku do tego co się działo naprawdę, a tym co pokazali w TV była taka że pokazali na koniec jak spisują umowę na masce i laska zabiera samochód, a w rzeczywistości było tak że umowę spisała ze szwagrem na spokojnie w domu :P ale wiem że to wyjątek że historia nie była kolorowana :P

Gratki pojawienia się w TV i na YT, fajna reklama na pewno dla Ciebie :super:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 7 maja 2019, 23:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
jiGsaw napisał(a):
Gratulacje. Przekształciłeś wiedzę specjalisty w dochód pasywny albo prawie pasywny (jak dobrze zrozumiałem pobierasz prowizję od pensji klientów), a to bardzo trudne zadanie. :)

W zasadzie to chyba mógłbyś już nie pracować? Pomyśl sobie, życie jest takie krótkie i tak fajnie je można spędzić. Twoja godzina pracy jest warta teraz no załóżmy 1000 złotych, może kilka tysięcy, nie wnikam. Jak dojdziesz do tego, że będzie warta 100 tys. to... nie będzie tyle warta. Ja powiem tak - zawsze była bezcenna i nikt jej Ci nie zwróci i nigdy jej nie odkupisz. To godzina z Twojego życia jest. Kolejna okruszyna piasku w klepsydrze, której nie da się odwrócić. Jak zacząłem gonić królika i w końcu go złapałem to się zorientowałem, że na jego miejsce przyszły dwa króliki. Potem cztery, potem szesnaście. Teraz już mi się wymykają z rąk i chowają do norek, a ja gonię jak głupi wciąż następne. Nie warto. Na Twoim poziomie chyba już bym szukał świętego spokoju, emeryturki i umiarkowanego korzystania z życia (aby nie skończyć na dnie za 10 lat). ;)

Waldkowi oprócz wydawania kasy, satysfakcje sprawia też jej zarabianie. Więc czemu ma rezygnować z tej przyjemności na rzecz innych, może mniej ważnych?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 26 lipca 2019, 13:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Moje BMW: 650i
Pieniądze są nieograniczone, nasz czas tak. Tego raczej nikt z perspektywy naszego życia nie zmieni. Warto o tym pamiętać.
A co do ludzi...Kiedyś mieszkając w Egipcie przechodziłem często obok miejsca, gdzie siedział starszy Egipcjanin, na takim sfatygowanym taborecie, w galabiji, często paląc fajkę wodną. Ot taki dziadek wystawiany przed dom na krzesełko, tylko w wydaniu egipskim. Z czasem zauważyłem, że często przystają obok niego drogie samochody, policja i takie tam. W końcu udało mi się go poznać poprzez mojego pracodawcę. Okazało się, że jest właścicielem kilku okolicznych hoteli, osobą z bardzo poważnymi kontaktami a miejsce gdzie przesiadywał było po prostu blisko salonu piękności prowadzonego przez jego córkę. Można się czasem zdziwić :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: forumowy Waldek!
PostNapisane: 13 listopada 2019, 18:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Kurcze... Nie logowałem się 4 lata na forum. Dzisiaj trafiłem przez przypadek na odcinek duży w maluchu :) W zasadzie poza kilkoma zdaniami zamienionymi na żywo w Toruniu X lat temu, miałem tylko okazje na lokalnych spotach poznać forumowiczów i rozmawiać na forach. Jednak po tekście "W wieku 20 lat mieszkałem w 30m2 mieszkaniu z dochodem 2k" przypomniało mi się, jak dokładnie to samo mi mówiłeś kilka dobrych lat temu. Nie miałem wątpliwości, że to wujekwaldus.

Gratulacje ! Niech się wiedzie jak najlepiej :)

p.s Też Cie posłuchałem. Praca na siebie, to najlepsza praca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL