BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 20 czerwca 2019, 10:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
--==Mały==-- napisał(a):
Również ciekawi mnie fakt, który zauważył Mack temat Zasady od kilku odcinków ucichł albo szykują petardę albo wyszło że to nie ten samochód a sprawa zabrnęła za daleko i nie można wycofać się z tego projektu.


Myślę że to jest 'ten' samochód, natomiast w ktorymś odcinku było powiedziane że Francuzi mają ten samochód i że w przypadku dużego dzwonu zmienia się karoserie.
Ja myślę że jakiś wałek gdzieś poszedł w okolicy 1973r, i auto z nową budą poszło do Francji, a tu ktoś doszedł do wniosku że gruz da się gdzieś dalej pchnąć (to nigdy nie był tani wóz), a że temat może dotyczyć znanych ludzi, to rozkmina mogła by wyjść śmiesznie. Takie moje luźne przemyślenia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 3 lipca 2019, 11:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 107
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e38 728i
Kod silnika: M52TU
Pracuje w hurtowni bhp gdzie mam cały zakres asortymentu, więc tutaj akurat mam ceny dobrze oklepane już nie wspominając o logowaniu. Bardzo dobrze ceny lepszych i gorszych jak w tym wypadku t-shirtów i kubków z logo i tutaj zamiast zagrać w miarę sensownie dla widzów to jest to w tym wypadku biznes zarobkowy. Oczywiście nikt nie zmusza do kupienia. Chodzi bardziej o to aby na tym wyjść co by miał też jak Tomkowi zapłacić choć to raczej już przed zaczęciem projektu dobrze wiedział jakie widełki finansowe musi przeznaczyć i te gadżety nie wygenerują dużej kwoty. Teraz to już się to samo kreci, bo firmy po części same się zgłaszają, że chcą swoja cegiełkę dołożyć do prosiaka. Metki nie widzę na zdjęciu tyle ze Patryk Mikiciuk edition. Bardzo możliwe, że ten t-shirt też mógł być szyty w polskiej szwalni tak o.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 3 lipca 2019, 20:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Do mnie też kubek i koszulka dotarła, fajna jakość, właśnie brak metki jest fajny, nadaje oryginalności koszulce.
Co do ceny.. hmm.. tu się nie płaci za towar jako taki, a za pamiątkę, gadżet związany z projektem, a za to ludzie potrafią wybulić duży hajs. A że ktoś na tym zarobi ? takie czasy ;)

Sam program zasługuje na uznanie choćby za fakt że godzinny odcinek ogląda się jakby trwał 10 minut, to o czymś świadczy :ok: Oglądam tą serię od początku na bieżąco i żaden odcinek mi się nie dłużył :)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 4 lipca 2019, 09:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Nie rozumiem mentalnosci ze jak ktos chce zarobic to od razu zlodziej, kazdy chce zarobić, a jak sa ludzie ktorzy sa w stanie wspomoc ten projekt chociaz w taki sposob to chwala im za to :ok:

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 4 lipca 2019, 14:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Mack` napisał(a):
Metki nie widzę na zdjęciu tyle ze Patryk Mikiciuk edition. Bardzo możliwe, że ten t-shirt też mógł być szyty w polskiej szwalni tak o.
Koszulki są tej marki https://www.stedman.eu/?lang=pl

DanyU napisał(a):
właśnie brak metki jest fajny
Jest z boku koszulki od środka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 9 lutego 2020, 17:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5065
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
Przypomniałem sobie i widzę, że dobre pół roku od ostatniego postu tutaj (ale czas zasuwa), a Polskie Porsche już powoli staje na własnych kołach. Oglądacie jeszcze? ;)

Najnowszy odcinek:


Ostatnio ten był też fajny (są dłuższe fragmenty, więc można sobie przewijać, zależnie co kogo interesuje):


Ale obowiązkowo polecam rozmowę z p. Lechem Jamińskim; w sumie to były 2 takie odcinki. A to już musicie sobie znaleźć ;)
Dodatkowo bonus, na koniec zeszłego roku Patryk zapowiedział następny projekt, który będą chcieli odbudować. To powinno się spodobać, jeśli jeszcze nie widzieliście.

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 9 lutego 2020, 17:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2702
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Artur.92 napisał(a):
p. Lechem Jamińskim


Mega człowiek. Ciekawe ile by wycisnął z M52B28 :hyhy: :hyhy:

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 9 lutego 2020, 19:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5065
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
Mateusz118 napisał(a):
Artur.92 napisał(a):
p. Lechem Jamińskim


Mega człowiek. Ciekawe ile by wycisnął z M52B28 :hyhy: :hyhy:


On robił takie rzeczy kiedy jeszcze nie było forum ba, nawet internetu :hyhy: więc podejrzewam, że dorzuciłby coś extra poza kolektorem z M50 :wink:


Szacunek dla Niego; taka mała próbka z pana Lecha :ok:
Cytuj:
To jest bardzo ustabilizowany już materiał cieplnie. To jest wysezonowane przez wiele sezonów używania tego auta. To jest nie do przecenienia. Po prostu taki tłok nie jest żywy. Nie lubi „puchnąć”. Jest ustabilizowany cieplnie. Podobnie zresztą jak tuleje, też używać lepiej do obróbki tulei, które są stare wiesz, jeżdżone, i jeżeli je obrabiasz to ona tak samo już niechętnie traci kształt.
No tak zawsze do motosportu robili, nawet te silniki BMW M10, czyli czterocylindrówki, do których oni potrafili wyciągnąć 1000KM [1200KM z 1,5 litra..]. Stałem przy takim aucie, przy takim silniku. Normalnie niesamowite. To wygląda jak BMW, malutkie, cztery cylindry, lekko pochylone, a generowało straszną siłę.
Ale to jest dokładnie to samo. Oni brali te wszystkie części ze złomowisk. Motorsport oficjalnie z BMW brał ze złomowisk. Wykupywał ze starych beemek, które były jak najbardziej zajechane, jak miały jak największy przebieg po to, aby wykorzystać te elementy. Tak naprawdę wykorzystywałeś to jako bazę wyjściową, którą i tak to obrabiałeś, ale materiał już nie pracował.
Materiał nie pracował. Jeszcze oprócz tego był materiał jakościowo dobry, bo trzeba przyznać, że siły obciążające są potworne (…) a tutaj BMW można powiedzieć, na seryjnym kadłubie to wytrzymywało.

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 00:31 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Oglądam co tydzień, mega cykl, i tak - Pan Lech po prostu oczarował swoją wiedzą i sposobem wypowiedzi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 05:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Polskiego Porsche nie śledzę specjalnie ale "Ferrari w cenie skody" już bardziej ;) to tam były rozmowy z p. Lechem i bardziej w kontekście ratowania V12 z 599. Ostatnio załapała się nawet głowica z BMW z Valvetronicem ;)
Swoją drogą to jak było "ratowane" wcześniej to 599 to bardzo ciekawa historia a to co pokazują jak wygląda współpraca (kupowanie części) z Ferrari to kolejny absurd :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 07:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
trollu napisał(a):
Polskiego Porsche nie śledzę specjalnie ale "Ferrari w cenie skody" już bardziej ;) to tam były rozmowy z p. Lechem i bardziej w kontekście ratowania V12 z 599. Ostatnio załapała się nawet głowica z BMW z Valvetronicem ;)
Swoją drogą to jak było "ratowane" wcześniej to 599 to bardzo ciekawa historia a to co pokazują jak wygląda współpraca (kupowanie części) z Ferrari to kolejny absurd :P

nie potrafię oglądać tego cyklu
warsztat gdzie trafiło Ferrari to jakiś żart, rozmowy na poziomie rynsztokowym, brak wiedzy, głupie teksty... o nie, to nie dla mnie
przy AB Car są jak przedszkolaki, ale wysłanie do grubego (MCK) to już zahaczyło o dno :/

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 08:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29637
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
oglądam oba cykle i są :ok: ciekawe jak będzie z BMW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 08:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
rorafalki napisał(a):
nie potrafię oglądać tego cyklu
warsztat gdzie trafiło Ferrari to jakiś żart, rozmowy na poziomie rynsztokowym, brak wiedzy, głupie teksty... o nie, to nie dla mnie
przy AB Car są jak przedszkolaki, ale wysłanie do grubego (MCK) to już zahaczyło o dno

to racja. Ogólnie ten właściciel warsztatu gdzie stoi Ferrari taki... mało przekonujący :rotfl: ale goście, którzy ogarniają głowice widać nie są z łapanki. Łysy - cwaniak ale w sumie się z tym nie kryje. Zakład, który robił fotele do 599 też na plus, ich materiały bez lania wody i cwaniakowania. Mnie ciekawi co wyjdzie z tego 599. ABcar nieco inny poziom, projekt z odbudową/dokończeniem Jaga to pokazuje

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 10:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2702
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Łysy to jest porażka na całej linii:

https://www.wykop.pl/link/5255113/m4k-m ... sprzedaje/

Lub jak udaje że łączy się z samym sobą ? :wstyd:

Z Ferrari fajne są fragmenty od tapicera, speca od głowicy, również z magazynu części do super samochodów.

trollu napisał(a):
bardzo ciekawa historia a to co pokazują jak wygląda współpraca (kupowanie części) z Ferrari to kolejny absurd


To chyba specyfika włochów, jako ludzi. Koleżanka przeprowadziła się do Włoch i zamawiała kartę do bankomatu, 4 razy dzwoniła i zawsze "spokojnie, już wysyłamy" a jak paczki nie było tak nie ma. Oni po prostu mają wy**bane. :rotfl: :rotfl:

Poziom serii dużo niższy niż Porsche. Niech kręci i uczy się sztuki filmowania. Może za 3 lata w końcu nauczy się używać gimbala i będzie widać całe twarze na nagraniach.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 14:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Mateusz118 napisał(a):
To chyba specyfika włochów, jako ludzi. Koleżanka przeprowadziła się do Włoch i zamawiała kartę do bankomatu, 4 razy dzwoniła i zawsze "spokojnie, już wysyłamy" a jak paczki nie było tak nie ma. Oni po prostu mają wy**bane.

pracowałem 2 lata we Włoskiej firmie (u nas w kraju ale kierownictwo to włosi, włoskie maszyny, części zamienne z Włoch etc) i większego bajzlu jak u nich nie ma nigdzie. Zamawiasz sprzęgło pomiędzy silnik el. a przekładnię na linii produkcyjnej - jest np 10 gwintowanych otworów na obwodzie, w jednym złamany gwintownik i co? Przecież na 9 śrubach też się utrzyma :rotfl: Takich sytuacji było masę. Najlepsze jednak i tak było, jak kierownik produkcji - Włoch - na własne widzimisię "spersonalizował" zamówienie dla jednego z odbiorców - efekt - 900 ton stali wyjechało z hali a po tygodniu wróciło do poprawki. Wystarczy przeliczyć sobie ile można załadować na tira, transport był chyba do Czech (i z powrotem a później znowu tam) - nie ma rzeczy niemożliwych :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 18:01 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Mnie już nuży ta seria, mało konkretów, dużo gadania. Odcinki oglądam ale często przewijam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 10 lutego 2020, 20:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5065
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
Kyokushin napisał(a):
Oglądam co tydzień, mega cykl, i tak - Pan Lech po prostu oczarował swoją wiedzą i sposobem wypowiedzi.
DaaN napisał(a):
oglądam oba cykle i są :ok: ciekawe jak będzie z BMW :)
:ok:

Mateusz118 napisał(a):
Z Ferrari fajne są fragmenty od tapicera, speca od głowicy, również z magazynu części do super samochodów.
3x tak. Tapicer konkretny człowiek, Top-mar profeska, a ta firma z rozebranym Lexem LFA no byłem w szoku, że gdzieś w niewielkim mieście jest firma producent elementów z carbonu, i z taką grupą klientów :szok:
Z tymi prowadnicami zaworów do ferrari, to musi być takie włoskie podejście. Tak podejrzewam, że oni nie przejmują się takimi drobiazgami ;) tak jak piszesz trollu. Oni chyba żyją jakoś spookoojniej ;)

Ogólnie myślę, że projekt polskie porsche jest wyjątkowy, bo jest pierwszy. Patryk zaczął to nagrywać dla jakiejś idei, no i poszło dalej samo. Ludzie się wkręcili i chcieli więcej, a że wytworzyła się jakaś społeczność, to dostają kolejne serie i są karmieni dalej. Odbudowa powoli dobiega końca i z jednego projektu mamy rozmnożenie na Ferrari, Jaga (mam duże oczekiwania co do materiałów od ABbaru :serce:), autobus, i BMW.

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 13 lutego 2020, 19:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5065
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
W ostatnim odcinku Ferrari w cenie Skody kończy się pewna merytoryczna dyskusja, ponieważ głowice się gotowe. Teraz czas na montaż ;)

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 13 lutego 2020, 19:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 31
Posty: 1613
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: e36 i e34
Kod silnika: M52TUB30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161768
AB car i ich podejście do aut. Ludzie z pasją. :ok:
Pana Lecha mógłbym godzinami słuchać :padam:
sam się dziwie czemu oddał głowice do M4k :zabawa: (nie zrozumiem fenomeny tego człowieka, gada bzdury, sam zaprzecza sobie i powtarza ogólnie znane fakty i robi na tym dużą oglądalność ). Pewnie chodzi o współprace barterową, reklama za reklamę itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Polskie Porsche
PostNapisane: 13 lutego 2020, 20:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
lukiz3000 napisał(a):
sam się dziwie czemu oddał głowice do M4k

nie głowice tylko cały silnik do poskładania. To co kto gada przed kamerą a kto będzie skręcał silnik to dwie różne sprawy. Z punktu widzenia Patryka - kij z tym co gada łysy jeśli silnik poskłada mu ogarnięty gość w warsztacie. Jak widać na ostatnim silniku - za skręcanie wszystkiego do kupy (przynajmniej na razie) odpowiada kto inny a nie łysy. A z reklamą i całym szoł-biznesem to prawda

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL