BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 19:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koniec motoryzacji? Znamy daty?
PostNapisane: 18 listopada 2020, 18:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Damian, Sobie jaja robisz, ale wprowadzenie pierwszego auta czy samolotu to najpewniej był przełom na miarę sukcesu jak powstanie żarówki. Z ciekawosci a lubię cyferki, gdy powstał silnik spalinowy, ludność świata to ~1,5mld. Więc patrząc na cyfry to kowali i stolarzy było trochę mniej :P

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Koniec motoryzacji? Znamy daty?
PostNapisane: 18 listopada 2020, 20:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
DamianTra napisał(a):
Ale na to kierują się modele sprzedaży producentów. Już dawno jest przesyt producentów/ modeli/ generalnie oferty w porównaniu do odbiorców. Auta nie są już tak trwałe (mocna generalizacja, ale no... poczekajmy) niż te 20-30 lat temu. Przeciętny Kowalski nie ma tez takich oszczędności, chce moc jeździć nowym. Dlatego nie boi się kredytów.

To nie zmowa banków, ani nwo. To spostrzeżenie okazji na większa sprzedaż/ większe dochody osiągane przez firmy takie jak volvo- które oferuje jeden model w Azji tylko w trybie wynajmu, BMW ale i mercedes czy Fiat.

3 lata przejeździe, dorzuca 20k i ma nowe. Po 4 latach i tak by padło. Witamy XXI wiek i konsumpcjonizm.

I jest wybór. Ten upragniony :)


Producentom aut przecież to wszystko jest na rękę. Ludzie obecnie kupują używane auta ponieważ nowe nic nie wnoszą. Natomiast jak z używanych spalinowych nie będą mogli korzystać, to będą musieli kupić nowe elektryczne, z ograniczonym cyklem życia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Koniec motoryzacji? Znamy daty?
PostNapisane: 18 listopada 2020, 21:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
kszyhu napisał(a):
Więc patrząc na cyfry to kowali i stolarzy było trochę mniej :P


Raczej nie, wtedy nie było półfabrykatów, w rolnictwie pracowało ponad 70% społeczeństwa, a ciągników nie było, budynki oraz wykończenie w znacznym stopniu powstawały z drewna. Wszelkie rusztowania też - zupełnie inna technologia, wymagała bardziej wszechstronnie utalentowanych ludzi.

Ja tam końca nie widzę Panowie, myślę też że za bardzo wybiegacie w przyszłość, zamiast cieszyć się dniem dzisiejszym.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Koniec motoryzacji? Znamy daty?
PostNapisane: 19 listopada 2020, 07:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Lincoln napisał(a):
Raczej nie, wtedy nie było półfabrykatów, w rolnictwie pracowało ponad 70% społeczeństwa, a ciągników nie było, budynki oraz wykończenie w znacznym stopniu powstawały z drewna. Wszelkie rusztowania też - zupełnie inna technologia, wymagała bardziej wszechstronnie utalentowanych ludzi.

Statystyki kowali i stolarzy chyba nigdzie nikt nie prowadził, ale na pewno to tamtych ludzi zasługa to co mamy dziś. A Wynalezienie silnika spalinowego było większym przełomem niż samochodów elektrycznych które tak naprawdę nie są niczym nowym. Kiedyś silnik napędził proces rozwoju,.migracje ludzi, zasiedlenia, "pomniejszył świat"co przyczyniło się do skoku przyrostu naturalnego.

Generalnie w odniesienie do dawnych lat chodziło mi o ludzi którym było to nie na rękę, jak wspomniał Damian. Na koniach z drewnianymi domami daleko bysmy nie zajechali. A silnik spalinowy jest z nami od powiedzmy 1900 roku, zabicie wydobycia ropy, dojnej krowy która się sprawdza a nagle już nie, bo lobby... Pod pretekstem ekologii, globalnego ocieplenia.
Nie zrozumcie mnie źle, ja nie mam nic do transportu elektrycznego, ale usunięcie go całkowicie jest tym samym co tworzenie dróg rowerowych, kosztem dziurawych i węższych dróg dla spalinowek. Kto ma w tym interes.
Wybiegamy za daleko, wg mnie Nie. Bym nie zarzucił tym tematem w ogóle, gdybyście mi mieli tylko przytaknąć, na tym polega dyskusja. Dużo rzeczy jest ze sobą powiązanych bo bez siebie nie istnieją, więc zazębiają różne sfery życia.
Ale spoko, jak ktoś uważa, że np zakaz poruszania się po Europie -spalinowką, (pomijam Polskę bo przecież jesteśmy 100 lat za murzynami :p) w perspektywie przyszłych 10-15 lat to bzdety ... No to można temat zamknąć ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Koniec motoryzacji? Znamy daty?
PostNapisane: 19 listopada 2020, 21:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Kto ma z tego korzyści - nie mam bladego pojęcia, wręcz mam wrażenie, że to jakiś rodzaj ideologii z tymi rowerami i elektrykami. Zamykanie ulic, zwężanie dróg - to absurdy, bo właśnie szybka komunikacja w konkretne miejsce zapewniła taki rozwój w XX wieku, a teraz przez chyba głównie Unijne władze powoli ma być "ubijana". Jedyne co możemy zrobić to głosować na ludzi którzy nie popierają działań Unii w tę stronę, bo to już od dawna nie jest Unia Gospodarcza i tam zaczynają tworzyć przepisy dla całych narodów.
Pierwsze pojazdy były właśnie elektryczne, przez chwilę były najszybszymi pojazdami na ziemi, ale nie dało się przeskoczyć kwestii magazynowania energii i silnik spalinowy przejął inicjatywę.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL