BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 19:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Likwidacja gotówki
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 18:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
DamianTra, problemu na razie nie ma żadnego. Generalnie za.je.bista jest technologia i jak ułatwia życie. Ale sądzę, że żywiołowo reagujesz bo to Grześ podjął temat.
Masz podejście na zasadzie... póki nie ma problemu, to nie ma problemu i dyskusji. Takie to zero-jedynkowe trochę. Nie chcę dzieciaka, ale bzykam żonę bez gumy, póki nie ma dziecka, nie ma problemu ;) tak sobie żartuje, ale akurat ten temat to nie jest jakaś abstrakcja, zważywszy na to, że nie jest nie możliwy.
Transakcje bezgotówkowe są już na mega wysokim poziomie. W dłuższej perspektywie, różnica pokoleń... Może być różnie i możemy się obudzić w innym świecie. Dziś w dorosłość wchodzą dzieciaki które nie widziały nigdy taśmy szpulowej, kasety magnetofonowej, nie obsługiwały winyli. To pewnie kwestia wychowania, bo znam dzieciaków które siedzą z łbami w tel, a znam takich którzy mają na socialmedia wyebke i wolą odwiedzić dziadków, czy rozwijają pasje. Ale obstawiam, że młody mając od młodości wybór płatności smartphonem, może skłaniać się nieświadomie w tym kierunku, więc jeśli statystyka będzie mówiła za siebie to jak będzie?

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja gotówki
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 18:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ja zawsze mam przy sobie zapas gotówki, a także w razie niemca zapasy zapasów. Zawsze i wszędzie płacę gotówką, ostatecznie przelewem, a odkąd jest ta plandemia to w szczególności się do tego przykładam i płacę wręcz z namaszczeniem, tym bardziej jeśli widzę szyld "chętnie przyjmujemy płatność kartą albo zalecamy płatność kartą" itp. Gdzieś zalegają mi jakieś pożółkłe nierozpakowane karty, które system bankowy mi oferował w zamian za rabat na kredyt, czy leasing. Jakiś czas temu akurat nie miałem przy sobie gotówki i musiałem zapłacić kartą, byłem ciekaw, czy zadziała, nie byłem w ogóle pewien, czy to ta i jakaż była moja konsternacja gdy wpisywałem PIN i miałem wątpliwości, czy go w ogóle pamiętam.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja gotówki
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 18:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
jiGsaw napisał(a):
byłem ciekaw, czy zadziała i jakaż była moja konsternacja gdy wpisywałem PIN i nie byłem pewien, czy go pamiętam.

Nie wiem gdzie urzedujesz i w jaki sposób otrzymujesz wynagrodzenie, ale żeby móc zapłacić to trzeba wypłacić. Chodzisz systematycznie do oddziału? Czy na prawdę trzymasz majątek na chawirce? ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja gotówki
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 18:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
kszyhu napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
byłem ciekaw, czy zadziała i jakaż była moja konsternacja gdy wpisywałem PIN i nie byłem pewien, czy go pamiętam.

Nie wiem gdzie urzedujesz i w jaki sposób otrzymujesz wynagrodzenie, ale żeby móc zapłacić to trzeba wypłacić. Chodzisz systematycznie do oddziału? Czy na prawdę trzymasz majątek na chawirce? ;)


Nie no, majątkowo kasę mam polokowaną i poinwestowaną, ale tak sobie prowadzę tematy różne, żeby gotówka ZAWSZE była, bo nie wyobrażam sobie, żeby iść gdzieś i nie mieć pieniędzy.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja gotówki
PostNapisane: 23 stycznia 2021, 22:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
MAJSU napisał(a):
W ramach merytoryki powiem tylko żeby zajrzeć sobie np jak wyglądają płatności gotówkowe w takiej technologocznie zaawansowanej Japoni.
Chyba Japonii. Jeśli ktoś nazywa Polaka idiotą, to prawie na pewno jest wrednym żydem :rotfl:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL