BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 22:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 61  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 11:41 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Grafika strona 26
Nie znaja historii i prostych liczb nie ogarniaja. :rotfl:

Korwin Mikke mial wklad w obalenie rzadu Jana Olszewskiego, a to de facto oznaczalo brak lustracji , Korwin Mikke stal sie pozytecznym idiotą komuchow.

Wymienieni Mentzen, Kulesza, Berkowicz wspolpracownikami Korwina lub jak kto woli przydupasami "krula" sa od czasow Unii Polityki Realnej. Młodsi to nie znaczy nowi.

Jak mawial klasyk debil prostych liczb nie ogarnia. Morawiecki ma oszczędności w kwocie ponad 4,9mln zl ale to nie znaczy ze jego majatek wynosi tylko tyle. Z oswiadczenia majatkowego: jest wlascicielem domu za 1.9 mln, mieszkania za 1.1 mln, domu za 3 mln, szeregowca za 600 tys, dzialki rolnej za 200 tys, do tego meble zabytkowe, zabudowy, sprzet techniczny , akcje . Nie jest zabronione przepisanie częsci majatku na zone i to majatku ktory ma pokrycie w zarobkach. Ma rowniez dzieci, starsze na studiach ktorym razem z zona kupili mieszkania. Jest to naturalne, gdy rodziców stac. Takie sa fakty.
Nie ma tez nic dziwnego w tym, ze przy zabezpieczeniu materialnym rodziny, czas na nowe wyzwania. W tym wypadku byla to polityka, u innych prezesow kolejne opcje. Zawsze prezes banku będzie zarabial wiecej od prezesa rady ministrow ale to bycie premierem daje wladze i prestiz . Madrzy ludzie ponad podzialami partyjnymi to wiedza , a glupcy (zbieznosc z wyborcami konfederacji nieprzypadkowa) nie rozumieją.

Kto i ile ukradl od 89r ? :rotfl:

W nowym podmiocie, który ma powstac z przejęcia przez Orlen Lotosu i PGNiG, Skarb Państwa podniesie swoje udziały do ponad 50 proc. co zabezpieczy przed wrogim przejeciem. Jest to zapisane w umowie ktora podpisaly Orlen, Lotos, PGNiG i Skarb Państwa wiosną 2021.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 12:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Przeciez to Korwin chciał lustracji, chyba sam nawet to oragnizował.
Bankier pierwsza klasa to fakt, kupił za psi grosz po układzie działkę od kleru, a zaraz przed podniesieniem stóp procentowych (o czym on wiedział na 100% ale inni nie wiedzieli bo Glapinski caly czas twierdził, ze stop podnosic nie będzie) sprzedal tę i nie tylko tę nieruchomość wiedząc, ze to szczyt górki. Zarobił 1200% i nikogo nie okradł :ok:

A ile ukradli ci sami politycy co siedzą ciągle przy jednym stole? Zaraz Ci wkleję zdjęcia z książki profesora Brzezinskiego to będizwmy mogli sobie to wyobrazić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 12:43 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Obrazek
:rotfl:
Poczytaj sobie jak bylo dokładnie z odwolaniem rzadu J.Olszewskiego. Tez okradles, bo kupiles dom/ pawilon handlowy /mieszkanie taniej i sprzedasz drozej ? :rotfl:
Nie dosc ze piszesz idiotyzmy i to nie tylko o spiskach to rowniez nie masz pojęcia o dywersyfikacji ropy i gazu oraz akcjonariacie (przy fuzji, akcji spolek o roznej wartosci nie przelicza sie 1:1).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 12:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Zaraz wstawię foty


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 13:52 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Wstaw foty z rezonansu magnetycznego swojej glowy z diagnozą lekarza specjalisty . :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 30 stycznia 2022, 15:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 11:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Wreszcie się udało Kaczyńskiemu zniszczyć tych ,,cwaniaków" których tak okreslał, 70 tys firm przestało istnieć.

Obrazek

Wielki reset nabiera rozpędu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 12:49 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
0-1 postrzeganie swiata przez konfederacyjnych przyglupow :rotfl: .Berkowicz po wstawieniu tych danych tez zostal wysmiany i zaorany pytaniem: ilu z nich przeszło na spolke z o.o. , spolke komand-akcyjną czy etat? Odpowiedzi do dziś brak.

W ten sposób można ich orac dzień w dzień. Jednak obiektywnie patrzac nie są to wymagający przeciwnicy, a tacy z najniższej półki. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 12:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
alduwiel napisał(a):
Wreszcie się udało Kaczyńskiemu zniszczyć tych ,,cwaniaków" których tak okreslał, 70 tys firm przestało istnieć.
oglnie nie jest do pojęcia, że tak bardzo władza nie lubi Polskich przedsiębiorców a wchodzi w tyłek wielkim koncernom które jak wiadomo płacą jakieś śmieszne podatki.
Niestety mamy system demokratyczny a tu nie rządzi wiedza a to co komu powiedzą w TV.

Przykład z paliwem - przecież nie obniżono ceny paliwa tylko zmniejszono stawkę vat z 23% na 8% to jest różnica, którą często ciężko wytłumaczyć komuś co się nie zna na temacie. A idąc dalej osoby, które a temacie się nie znają nie powinny głosować bo głosują przeciwko sobie. Narracja, że przedsiębiorca jest zły i cwaniak to jest absurdalne.

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 13:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
renoraines napisał(a):
ilu z nich przeszło na spolke z o.o. , spolke komand-akcyjną czy etat?


Odpowiedz brzmi: WSZYSCY! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Mój franczyzobiorca biznesu z pizzą nie przeżył lockdownów i poszedł z torbami w lutym zeszłego roku. We wakacje doszedłem do wniosku, że nie chce mi się startować z tym biznesem i sam lokal wynajmę komuś. Wystawiłem na olx za 5tys i był ogromny odzew. Praktycznie na drugi dzień mogłem go wynająć za 4500 komuś na cukiernię, ale myślę sobie może jednak się zmuszę i otworzę tam tę pizzerię. Będę miał 3x taki zysk, dlatego cukiernikowi odmówiłem, a ogłoszenie ściągnąłem z olx. Mija poł roku i mówię, bez sensu i tak tej pizzy nie otworzę bo rzygam tym biznesem (praca od 12 do 22) wystawiam to na olx za 4500 i niech idzie. Mija miesiąc i jeszcze nikt nie zadzwonił :rotfl: :rotfl: :rotfl: strzelam ,ze przez falę upadłości przedsiębiorców spowodowanej nowym wałem i podwyżkami gazu/prądu mamy teraz ogromna nadwyżkę pustych lokali i dlatego nikt nie dzwoni. Dobrze, ze w świecie roboli za psi grosz głosujących na pis jest życie jak w Madrycie :D hahaha. My cwaniacy dostaliśmy baty, ale nie ma opcji ,żeby się to odbiło na robolach - ich to nie dotyczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 13:37 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Gdy teoria nie zgadza sie z faktami tym gorzej dla faktow , populistyczna opozycja :rotfl: czyli


Załączniki:
bbfd2246d90ed82agen (1).jpg
bbfd2246d90ed82agen (1).jpg [ 13.08 KiB | Przeglądane 548 razy ]

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 13:52 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
alduwiel napisał(a):
Dobrze, ze w świecie roboli za psi grosz głosujących na pis jest życie jak w Madrycie hahaha. My cwaniacy dostaliśmy baty, ale nie ma opcji ,żeby się to odbiło na robolach - ich to nie dotyczy.
tak jak pisałem wyżej im mniej człowiek wie tym bardziej powinien unikać chęci brania udziału w zarządzaniu Państwem. Zwykły człowiek nie zajrzy na tą stronę http://www.dlugpubliczny.org.pl/ widać jak się władza bawi ile tam niepotrzebnych wydatków. Pominę fakt, że wydatki i zadłużenie rośnie.
No i to co pisałem wyżej koncerny nie płacą wysokich podatków te podatki są dla Polaków z głową, którym chciało się czego więcej niż praca na etacie za średnią krajową.

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 14:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Reno jaka teoria? Fakty są takie, że małe firmy padają jak muchy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 15:08 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2070
Kozak.


_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 16:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Jak działa wielki reset czyli między innymi likwidacja małych przedsiębiorstw?

Np tutaj mamy czarno na białym jak to wygląda

ON 31 stycznia 2022
5,89 zł czyli netto 4.79 zł (VAT 23%)
ON 1 lutego 2022
5,27 zł czyli netto 4.88 zł (VAT 8%)
Jako przedsiębiorca dotyczy mnie cena netto. Dostałem ,więc 9️ groszy podwyżki na 1 litrze paliwa

Dziś w wiadomościach sam Kaczor przemówił mniej więcej tymi słowami: nowy ład ,nam nie wyszedł, stracą stołki osoby za to odpowiedzialne między innymi ten z London City Kosciński.


Ostatnio edytowano 3 lutego 2022, 11:48 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 23:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
alduwiel napisał(a):
Dziś w wiadomościch sam Kaczor przemówił tymi słowami: nowy ład ,nam nie wyszedł


Obrazek

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 lutego 2022, 23:42 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Nadal aktualne

Obrazek

:rotfl: kazdy moze sobie odsłuchać wiadomosci online i dowiedziec sie ze nie dosc ze dzis Kaczor nie mowil, to tym bardziej nie powiedzial, ze nowy ład mu nie wyszedl.
Gdyby to mialo miejsce to tvn24 zrobiloby wydanie specjalne i nadawalo rowniez na naziemnym pasmie tvn-u :rotfl: .

Poza tym minelo kilkanaście godzin i nadal nie ma odp na pytanie ilu z tych zamknietych i zawieszonych przeszło a spolke z o.o. , spolke komand-akcyjną czy etat? Nie dopytujac juz ile firm jest sezonowo zawieszanych na okres zimowy rok do roku, bo to tym bardziej przerasta intelektualnie bezmyslnych kucow z korwinowej sekty. :rotfl:

W ten sposób można ich orac dzień w dzień. Jednak obiektywnie patrzac nie są to wymagający przeciwnicy, a tacy z najniższej półki. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 lutego 2022, 09:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Jpr Reno :rotfl: :rotfl: ależ Ty jesteś zaślepiony. Absurd jaki ocieka z Twoich wypowiedzi zawstydziłby nawet grupę Monty Pythona. Na Boga świetnego Reno sam Kaczor krytykuje nowy ład i przyznaje ,ze im nie wyszedł , zapowiada zwolnienia osób za to odpowiedzialnych, a Ty dalej w zaparte ,ze wszystko jest ok :rotfl: :rotfl:

firmy padają jak muchy, a Ty nie bo przeszli na etat :rotfl: :rotfl: :rotfl: (przecież przejście na etat = upadek firmy, koniec działalności), albo rozwinęli skrzydła otwierając zoo :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A takie cos do Ciebie dociera?

Zaraz zapewne napiszesz, ze ceny gazu to nie jest wina rządu :rotfl: :rotfl: :rotfl: dlatego przypomnę Ci

1. Do 2019 Polska płaciła za rosyjski gaz ceny uśrednione.
2. W 2020 PiS doprowadził do zmiany cen kontraktu na bieżące.
3. W 2021 Putin zmniejszył dostawy gazu do Europy i podbił jego ceny bieżące.
4. Około 60 % gazu Polska importuje z Rosji na podstawie kontraktu jamalskiego (1996-2022)
5. Ceny gazu jamalskiego były ustalane na podstawie kilkumiesięcznych średnich cen produktów ropopochodnych.
6. Średnia zapewniała złagodzenie bieżących wahań giełdowych cen gazu.
7. W 2016 PiS podał rosyjski Gazprom do Trybunał Arbitrażowego w Sztokholmie żądając zmiany cen gazu na formułę z cenami bieżącymi.
8. W 2020 Trybunał Arbitrażowy zmienił formułę cen gazu zgodnie z żądaniem PiS.
9. Jacek Sasin uznał to za olbrzymi sukces.
10. W lipcu 2020 Gazprom przelał na konto PGNiG 1,6 mld dolarów za nadpłacone przez Polskę ceny gazu w czasie sporu.
11. PiS nie dokonał zabezpieczeń instrumentami pochodnymi ewentualnej podwyżki bieżących cen gazu na giełdzie.
12. PiS przejadł 1,6 mld dolarów od Gazpromu.
13. W 2021 Putin ograniczył dostawy gazu do Europy.
14. Giełdowe ceny bieżące gazu w Europie drastycznie wzrosły.
15. Zgodnie z nową PiSowską formułą na ceny gazu jamalskiego drastycznie wzrosła cena importowanego gazu.
16. PiS przerzuca podwyższone ceny importowanego gazu na konsumentów, a przede wszystkim na przedsiębiorców (podwyżki kilkukrotne).
17. Putin odbija właśnie sobie z nawiązką 1,6 mld dolarów zapłacone PGNiG w 2020.
Więc podziękujmy PiSowi za to, że mamy tak drogi gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 lutego 2022, 11:10 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
alduwiel napisał(a):
sam Kaczor krytykuje nowy ład i przyznaje ,ze im nie wyszedł , zapowiada zwolnienia osób za to odpowiedzialnych, a Ty dalej w zaparte ,ze wszystko jest ok
jak by to napisać człowiek mający rację 24 h przed innymi przez dobę uchodzi za idiotę.

To co kiedyś ktoś nazwał pie.... Konfederacji stało się faktem i w zasadzie za każdym razem tak się dzieje. Tu nawet nie trzeba być geniuszem po prostu znać ogólne zasady jak działa gospodarka i wszystko wiemy. Natomiast ludzie co od lat zajmują się tylko Polityką niby skąd mają wiedzieć.

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 lutego 2022, 11:27 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Alduwiel ktos, kogo tak często wymieniasz napisał o Tobie: dramat jednej osoby ktora szuka atencji i wsparcia w swoich teoriach. :rotfl:

Beke mam z twojej narracji o spiskach, chipach, satanistach, pewnej śmierci, spadku cen mieszkań , rzekomej biedzie itp. populistycznego g*wna jakie wklejasz. :rotfl:

Zatem w skrócie. Napisałes ‘’Dziś w wiadomościch sam Kaczor przemówił tymi słowami: nowy ład ,nam nie wyszedł ‘’. Wyśmiałem cie , bo fakty sa takie ze Kaczor nie mowil w wiadomościach i tak nie powiedział czyli tłumacząc żebyś zrozumiał, nie przemówil tymi slowami. Kłamiesz.

Po zawieszeniu dział gosp można podpisac umowe o pracę czyli przejść na etat. Stad mowa o etacie. Znowu kłamiesz piszac ze przejscie na etat = zamkniecie firmy . Nie. Przejscie na etat nie jest rownoznaczne z zamknieciem firmy.

Mija kolejne kilkanaście godzin i nadal nie potrafisz odpowiedziec na pytanie ilu z tych zamknietych i zawieszonych przeszło na spolke z o.o. , spolke komand-akcyjną czy etat? Nie dopytuję juz ile firm jest sezonowo zawieszanych na okres zimowy rok do roku, bo to tym bardziej przerasta intelektualnie bezmyslnych kucow z korwinowej sekty. :rotfl:

Nie masz wiedzy , ani ekonomicznej, ani medycznej . Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, ze jesteś słupem widniejącym w dokumentach, a to ktoś inny prowadzi interes z tylnego siedzenia. :rotfl:

Mądrzy wiedzą, że do nowego ladu wprowadzane sa poprawki i nie jest to żaden news. Ale tylko głupcy ( zbieżność z wyborca konfederacji nieprzypadkowa , patrz grafika wyzej) uważają, ze gdyby nie było nowego ładu to nie byłoby wzrostu cen ropy i gazu. Analfabeci nie wiedzą, ze ceny surowcow i uprawnien do emisji co2 wzrastaja na miedzynarodowych rynkach.

Podobnie z inflacja, madrzy wiedza, ze to zjawisko ogolnoswiatowe, a głupcy postrzegając swiat 0-1 uwazaja ze inflacja jest tylko w Polsce..

O dywersyfikacji ropy i gazu, gazpromie była już mowa. Ale ty nadal nie masz o tym pojecia (tak samo jak o fuzji spolek , gdzie akcji spolek o roznej wartosci nie przelicza sie 1:1), nie bierzesz pod uwage wszystkich zmiennych i prostych liczb nie ogarniasz jak na ... przystalo

renoraines napisał(a):


Faktograficznie . W 2014 r za rzadów PO Polska rozpoczela z Rosja renegocjacje kontraktu jamajskiego, cena gazu miala być oparta na giełdowych notowaniach. Po wyborach, za rzadów PIS były rozmowy kontynuowane. Polska nie doszła z Rosją do porozumienia i w 2016 sprawa trafiła do Trybunalu arbitrażowego. Kto wtedy na swiecie mogl przewidziec pandemie? Trybunał uznał racje Polski w 2020r. Zatem okazuje się, że zmiana formuły w kontrakcie jamalskim była w Polsce sprawą ponadpartyjną.

Dane z artykułow bankier.pl
Baryłka ropy w kwietniu 2020r 15 dolarów, w styczniu 2022r 84 dolary.
Gaz w grudniu 2021r 180 euro za MWh, gdy do Europy trafil ciekły gazu LNG ceny spadły i w styczniu 2022r 88 euro.
Uprawnienia do emisji CO2 w ramach systemu EU ETS , grudzień 2020r - 30 euro za tonę, listopad 2021r- 70 euro za tonę, styczeń 2022r- 90 euro za tonę.

Wymienione czynniki mają rowniez wpływ na podwyzki, o czym mądrzy ludzie ponad podziałami partyjnymi doskonale wiedzą. Natomiast głupcy ( zbieżność z wyborcami konfederacji nieprzypadkowa) pomijają fakty. Gdy ich teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 61  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL