BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 21:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 29 lipca 2023, 19:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rzucam w ramach hipotezy, żeby podnieść duskusję w temacie elektrodebilności.

Jak wiadomo Elektrodebilność im nie wyszła, podobnie jak para pandemia dla idiotów, coraz mniej chętnych na zakup protezy/atrapy samochodu w całej Europie. Nawet Norwegowie się połapali co jest pięć jak znieśli ulgi podakowe... a oni są nie dość, że jednym z bogatszych krajów, to jeszcze mają prąd obecnie prawie bezobsługowy za grosze z elektrowni wodnych.

No cóż... jakoś zgrabnie się trzeba z niej wycofać... głupio powiedzieć ludzom "słuchajcie, no jednak znowuż te szury przebrzydłe miały rację, ta cała elektrodebilność jednak się nie opłaca, za drogie to jest, za dużo problemów przy obecnej technologii". Natomiast tak, to cyk - katastrofa ekologiczna, to jednak be be i cisza, tak jak wygasili zgrabnie para pandemię dla idiotów.

Zachęcam do dyskusji o elektrodebilności w ogóle, niekoniecznie w kontekście tej hipotezy. ;) ;) Nic mnie już w dzisiejszych czasach nie zdziwi, stąd rzuciłem takie coś.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 29 lipca 2023, 20:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Elektromobilność jest jedynie narzędziem do odebrania indywidualnej motoryzacji i swobody przemieszczania się przez klasę średnią i mniej zamożnych.

Okazało się że dla przeciętnego Niemca czy Norwega z klasy średniej, samochody elektryczne są zbyt łatwo dostępne i zbyt tanie, po prostu w naturalny sposób ludzi jest tam na nie stać. Zamiast nowego BMW za 50k EUR kupują Teslę 3 za 50k EUR.

Nowy Wspaniały Świat dla klasy średniej przewiduje rowery i autobusy, więc trzeba w imię bezpieczeństwa - poprawić technologię samochodów elektrycznych. Niestety zmiana będzie kosztowna, tak by najtańsze samochody zaczęły kosztować na zachodzie nie 50k EUR, tylko 100k EUR, czyli jakieś 500k PLN.

Generalnie o ile na zachodzie biedniejsi ludzie będą mogli sobie dojeździć swoimi spalinowymi samochodami, to p0laki głuptaki dostali najbardziej rygorystyczną wersję Stref Czystego Transportu, więc bez wyłożenia 500k PLN na samochód za kilka lat (obecnie tylko 200k), będą mogli się obejść smakiem i wskoczyć w pedały.

Oczywiście zaraz ktoś napisze - eeee, nie zrobią tego, albo że da się to ominąć, albo że tylko centra, a na koniec powie że 'obejdzie system i będzie jeździł autobusem'. :ok: :rotfl:

Moja hipoteza jest taka - oni podpalili ten statek tak, żeby to wyglądało na pożar samochodu elektrycznego, aby mieć kolejny powód, do uwalenia również ich.
Samochody elektryczne to nic nowego, czasami się palą, statystycznie /1000 podobnie jak samochody spalinowe. Przez 15 lat jeżdżą i było dobrze, Hybrydy jeżdżą od końca lat 90, a na drogach jest ich jeszcze więcej, i co, nagle cudownie, w ostatnie pół roku wszystko co elektryczne zaczęło demonicznie stawać w płomieniach? :]

poczytajcie:
https://francuskie.pl/swiatowe-forum-ek ... tach-o-75/
https://www3.weforum.org/docs/WEF_The_U ... l_2023.pdf

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 29 lipca 2023, 21:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1555
Mnie zastanawia jedna rzecz. Ciężarówki na zachodzie na wodorze. Statki w żegludze sródlądowej tak samo, widać ze skutkuje i jest czystym paliwem. Dlaczego dalej jest pompowanie w elektrykę, skoro nie jesteśmy na to jeszcze gotowi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 29 lipca 2023, 21:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Alik87 napisał(a):
Mnie zastanawia jedna rzecz. Ciężarówki na zachodzie na wodorze. Statki w żegludze sródlądowej tak samo, widać ze skutkuje i jest czystym paliwem. Dlaczego dalej jest pompowanie w elektrykę, skoro nie jesteśmy na to jeszcze gotowi?


Bo celem nie jest zmiana samochodów spalinowych na jakieś inne, elektryczne, czy tam wodorowe.
Tu nie jest rozwiązywany rzekomy problem ekologii, emisji, czy czegoś. Tutaj członkowie forum ekonomicznego przylecieli prywatnymi odrzutowcami do Davos i uznali że ludzie mają się nie przemieszczać swobodnie, i ta agenda jest realizowana.

Celem jest zabranie możliwości jazdy i posiadania samochodu, a wysoka cena to najlepsza linia żłobiąca między sprite a pragnienie.
Samochody mają być zamienione na rowery, a nie na jakieś inne samochody.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 29 lipca 2023, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Tylko czym jest to obsrane forum ekonomiczne i dlaczego ktoś ma traktować ich na poważnie?!

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 30 lipca 2023, 07:17 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2070
Pomyślcie sobie, ile toksycznych gazów emituje taki elektryk paląc się, a pali się czasami dwa dni...

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 30 lipca 2023, 07:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1555
Kyokushin napisał(a):
Alik87 napisał(a):
Mnie zastanawia jedna rzecz. Ciężarówki na zachodzie na wodorze. Statki w żegludze sródlądowej tak samo, widać ze skutkuje i jest czystym paliwem. Dlaczego dalej jest pompowanie w elektrykę, skoro nie jesteśmy na to jeszcze gotowi?


Bo celem nie jest zmiana samochodów spalinowych na jakieś inne, elektryczne, czy tam wodorowe.
Tu nie jest rozwiązywany rzekomy problem ekologii, emisji, czy czegoś. Tutaj członkowie forum ekonomicznego przylecieli prywatnymi odrzutowcami do Davos i uznali że ludzie mają się nie przemieszczać swobodnie, i ta agenda jest realizowana.

Celem jest zabranie możliwości jazdy i posiadania samochodu, a wysoka cena to najlepsza linia żłobiąca między sprite a pragnienie.
Samochody mają być zamienione na rowery, a nie na jakieś inne samochody.




Nie rysuje się ciekawa przyszlosc z czysta motoryzacja w tle. Ale zobaczymy co czas przyniesie.
Wiadomo ze rozdaja karty, tylko jak dlugo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 30 lipca 2023, 09:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Kyo spokojnie, to wszystko jedynie teorie spiskowe ;)


Obrazek

hehehe ;) ......ale co by nie mówić to fakt faktem, nieruchomości nie staniały, krachu nie ma. Warren Buffett najwyraźniej faktycznie stracił talent do inwestowania i bez sensu trzyma bezczynnie gigatony kapusty na swoim funduszu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 08:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
https://www.instagram.com/reel/Cstw2wII ... ZlZGUxYw==

Amerykanie sobie jakoś radzą jak widać.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Katastrofa statku - czy to koniec elektrodebilności?
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 09:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1555
To pikuś, zobaczymy jak dalej pójdą z Blue Beam :chytry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL