BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 13:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 13 listopada 2023, 19:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8238
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Zamykam temat bo zaraz będzie draka :rotfl:


Żartuję, nienawidzę zamykania tematów, a Wy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 13 listopada 2023, 20:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Lincoln napisał(a):
Kyokushin, Ale czy rozumiesz, że aby móc skorzystać z danych youtubera (sorry ale normalny dziennikarz nie robi takich min, nie używa żółtych napisów, czerwonych "podkreślników" i nie straszy za każdym razem jak Pawełek), czy SAMARu wobec danych Eurostat musi być metodologia taka sama dla każdego kraju (czyli wyłączając "martwe dusze" wszedzie)? Tu nie możesz sobie po prostu odjąć tego co Ci nie pasuje...
Ekonomię zaliczałem na studiach na bdb, więc swoje bajeczki co Ci się wydaje zostaw dla dzieci, bo mają zbliżoną wartość do odczytywania wskazań sprzętów pomiarowych ;)
Żyje się lepiej i każdy normalny to widzi oraz czuje, nie licząc tych co zawsze będą niezadowoleni.
W kwestii pomiarów widzę nadal zero konkretów, oczekiwałem więcej po administracji.


Masz jakieś badania nt. „martwych dusz” w innych krajach lub jakiekolwiek dane w tym temacie?

Zasadniczo wiele wskaźników ekonomicznych wskazuje, że siła nabywcza Polaków spadła…

No ale może ekonomia na mechanicznym wydziale jest argumentem koronnym…

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 13 listopada 2023, 21:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Kyokushin napisał(a):
Rząd PISu nie był idealny, ale z pewnością lepszy niż PO, i nie mam wątpliwości co do tego że nadal byłby lepszy niż ten który powstanie z koalicji, natomiast jak typ porównuje sumę PKB w tych dwóch okresach, z pominięciem inflacji i siły nabywczej, traktując to jako bezwzględny wyznacznik dobrobytu, to ręce opadają.


Ale sam sobie dopisałeś, że to bezwzględny wyznacznik kompromisu, ja podałem to jako jedną z niepodważalnych liczb wskazujących na rozwój, resztę drobnych przykładów podali koledzy.
Zresztą w pierwszym zdaniu sam wracasz do mojego pierwszego postu tej dyskusji i to co chciałem trochę dyskretniej przekazać - "z pewnością lepszy niż PO", które obecnie przejmuje władzę. Wystarczyło trochę więcej mądrości w pozyskiwaniu wyborców dla konfederacji, a Donald by nigdy nie wrócił, niestety "jej" zabrakło.

alduwiel, jak tam chcesz, ale teraz mleko się już rozlało.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 13 listopada 2023, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Konfederacja nie miała realnej szansy by zagrozić lewicowej koalicji. Głosujący na konfederacje nie zagłosowaliby na PiS.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 14 listopada 2023, 20:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Lincoln napisał(a):


Ale sam sobie dopisałeś, że to bezwzględny wyznacznik kompromisu, ja podałem to jako jedną z niepodważalnych liczb wskazujących na rozwój, resztę drobnych przykładów podali koledzy.


No nie, bez kontekstu ten wskaźnik właśnie wiele nie znaczy. To tak jakbyś powiedział "zarabiam 5 razy tyle". No dobrze, bardzo mnie to cieszy, ale co z tego jak "płacisz za wszystko 6 razy więcej"? To jest wtedy lepiej czy gorzej?

5 i 6 to oczywiście przykład, nie rzeczywiste wartości, ale o to właśnie chodzi - że pokazanie PKB na przestrzeni tylu lat, bez kontekstu siły nabywczej w zasadzie wiele nie obrazuje. Trzeba patrzeć nie ze swojej perspektywy, nie liczb bezwzględnych, ale chodzi o 'bigger picture'.

Ale, nawet jeżeli masz rosnące PKB, uwzględniające siłę nabywczą per capita, to NADAL nie jesteś w stanie powiedzieć czy jest lepiej czy gorzej, ponieważ w szerszym kontekście nie ujmujesz powiększającego się rozwarstwienia. Małej grupie ludzi może być dużo lepiej, a większości trochę gorzej.

Do pandemii nawet sam zaryzykuję stwierdzenie że "większości robiło się lepiej", ale minęły już 4 lata, i podczas gdy inni wyszli z tego 'zakrętu' lepiej lub gorzej, to my się wbiliśmy w barierkę i wylecieliśmy tyłem bez koła.

jiGsaw napisał(a):
Masz jakieś badania nt. „martwych dusz” w innych krajach lub jakiekolwiek dane w tym temacie?


Inni już mają temat swoich systemów uporządkowany, Polska jeszcze nie. Po prostu inni to zrobili a my nie.

Urealnione dane wyglądają tak:
https://twitter.com/stopkorkom/status/1 ... 3726793822
Obrazek

Lincoln napisał(a):
Ekonomię zaliczałem na studiach na bdb,
Żyje się lepiej i każdy normalny to widzi oraz czuje, nie licząc tych co zawsze będą niezadowoleni.
W kwestii pomiarów widzę nadal zero konkretów, oczekiwałem więcej po administracji.


Aktor może zostać prezydentem, marszałkiem, może nawet płakać przed kamerą i to nie ma znaczenia.

A Paweł Rygas to akurat jeden z najbardziej rzetelnych, sprawdzających informację dziennikarzy.
On nikogo nie straszy, to nie moja wina że podawane fakty są dla Ciebie straszne. To Dla Ciebie są straszne, a dla nas są faktami, które można przyjąć, i które znając, wykonać różne ruchy.

SAMAR urealnił dane, można teraz je zestawić z pozostałymi krajami, które mają swoje systemy już ucywilizowane. Temat był poruszany wielokrotnie, że Polska jako jedyny kraj w UE ma nadal bałagan w systemie ewidencji pojazdów.

Lepiej nie wspominaj zatem o tej ekonomii, podając w kontekście poziomu życia argument anegdotyczny dobry dla wujka z wąsami, twierdząc że się większości żyje lepiej, jeszcze ktoś to przeczyta i sobie w głowę strzeli, myśląć 'ale ze mnie jełop, że kogoś takiego przepuściłem'. A może po prostu masz pamięć ulotną?

jiGsaw napisał(a):
Konfederacja nie miała realnej szansy by zagrozić lewicowej koalicji. Głosujący na konfederacje nie zagłosowaliby na PiS.

Zgadza się, a głosujący na PIS, nie zagłosowaliby na Konfederację, ponieważ oczekują socjalnych programów których Konfederacja nie ma.

PIS przegrał przez trzy główne tematy:
- aborcja
- nepotyzm
- akcje z harrym potterem i misiewiczem

Pierwsza kadencja była naprawdę dobra, dająca nadzieję. Nie podobał mi się 500+ ale pomyślałem "trudno, kij tam, cena za zmianę w dobry kierunek". Niestety tutaj moje myślenie było życzeniowe - nie wolno dawać się robić na hajs w nadziei, że to 'podatek od dobrej zmiany'. Dobrej zmiany nie zaczyna się od złej zmiany i redystrybucji dóbr, bo każdy taki ruch, będzie tylko właśnie pogłębiał jeszcze bardziej kierunki lewicowe, których skutkiem są nielogiczne bzdury których doświadczamy teraz. Nie można robić kroku wstecz, ani jednego, w kontekście 'kupowania spokoju'.

Ruszyli jeden z bardziej śmierdzących dla szonów tematów - czyli kompromis aborcyjny, który nie zadowalał nikogo, doskonale spełniając definicję kompromisu, ale strony się rozeszły i nie trzeba było tego dotykać. Oni wsadzili kij w mrowicho i koniec końców dostali tym kijem w ryj.
W drugiej kadencji obsadzali też stanowiska różnymi partyjnymi betonowymi tłukami po rodzinie, okej - wszyscy to robią, ale im to jakoś wyjątkowo przaśnie to wyszło, albo może inaczej - po nich wyborcy oczekiwali właśnie 'nie robienia' tego.
A Aniołki Antoniego - nie trzeba komentować, wizerunkowo bardzo źle to wyglądało.

Finalnie, wyborcy PIS poszli do Hołowni, spłakał się, był wzruszający, dobry chłopak, wykazał zrozumienie, może więc on DA TEN SOCJAL.

Pomijam covida, jakaś gospodarka wyborców w zasadzie guzik obchodzi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 14 listopada 2023, 21:36 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Plus mandaty i konfiskaty jako gwozdz do trumny pisu

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 14 listopada 2023, 22:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No i para pandemia dla idiotów, 200k nadmiarowych zgonów i afera szczypjonkowa.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 14 listopada 2023, 22:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
To też są jakieś fakty które nikogo nie obchodzą. Gdyby obchodziły to wybraliby ugrupowanie które te tematy poruszyło.

Najważniejsze jest że nie można skrobać, czyjś wujek został gdzieś preziem, a Antek ponoć lubił młodszych chłopaków. To interesuje przeciętnego kiełbasiaka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 14 listopada 2023, 23:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Kyokushin, masz dużo wyższe pkb, przy zauważalnie niższym bezrobociu (co przecież jest sprzecznie z logiką przy "rozdawaniu" socjalu) i jak to niby ma wskazywać na większe rozwarstwienie? Sama komisja europejska zauważyła "uszczelnienie" vatu z poziomu blisko 25% do niecałych 4%, więc proszę Cię... Prof. Marcin Piątkowski to pewnie ten wuj z wąsami, a Pawełek z Interii guru wiedzy. Pamiętam jak straszył brakiem lpg na początku 2023r i jego wysokimi cenami, co z tego zostało, fakty? Nie... żółte napisy i dziwne miny. Zresztą widzę, że większość danych to Interia, co tam Eurostat, lepiej czytać tylko to co jestem w stanie zaakceptować :rotfl:

A jak już posiłkujesz się artykułem, którym chcesz podważyć moje dane, to przepisz chociaż dobrze średnią unijną...
Kyokushin napisał(a):
Polacy są poniżej unijnej średniej (517 Polska vs 662 średnia EU).
https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,6670862


To nie jest 662, a "560" :P Dodatkowo podałem dane z różnych lat dla tej samej metody liczenia (Eurostat) i wzrost jest zasadniczy, to pewnie w wyniku biedy...

Kyokushin napisał(a):
Natomiast to nie jest tak że ludziom jest lepiej - ogólnie ludziom jest trudniej, zwłaszcza "klasie średniej".

Kyokushin napisał(a):
Rząd PISu nie był idealny, ale z pewnością lepszy niż PO...


Rządzili lepiej, ale jest gorzej 8/

Jarko nie uzyskał większości, przez słabych strategów, nie ukryli samego jarka, terleckiego czy sasina, skupiając się na donaldinio, aborcja dołożyła swoje, na pewno nudno nie będzie ;)

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 15 listopada 2023, 06:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
A jakie ma być bezrobocie jak polskie kobiety nie rodzą dzieci od dawien dawna i zwyczajnie nie ma kim pracować?! A będzie coraz gorzej, bo rozdawnictwo tylko zubożyło społeczeństwo. do licha Logic.

Od razu widać, która partia jako jedyna nie jest umoczona.

https://www.facebook.com/10005048772987 ... g9ogXGjkl/

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 15 listopada 2023, 09:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15732
Temat rzekomych nadmiarowych zgonow omówiony na liczbach viewtopic.php?p=2283319#p2283319


Lincoln napisał(a):
nudno nie będzie


Nie jest nudno :rotfl: .Kto podchodzi na chłodno do tematu ten wie, że konfederacja nie chciała przewrocic stolika, ale usiaść przy stoliku. Kolejne pokolenie populistów wykorzystało stały polityczny patent Korwina: nabrać kucy, którzy na niego zagłosują, szarpnąć subwencje z budzetu panstwa i tak jak JKM od 30 lat, kręcić swój polityczny biznesik ciągle znajdując frajerów. Zabawne, że ‘’ rewolucja pożarła własne dzieci’’ i Mentzen z Bosakiem wyautowali Korwina. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 15 listopada 2023, 10:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8238
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Wszystko idzie do góry. Super, wszyscy mają coraz więcej, firmy się rozwijają, powstają nowe miejsca pracy, rośnie PKB. W praktyce jednak wszystkie te zmiany są napędzane sztucznie, a rządy największych krajów zaczynają się gubić i już nie do końca wiedzą, jak dalej sterować gospodarką. Jak ratuje się sytuację w obecnych czasach? To proste: dodruk pieniądza i stymulacja gospodarki. Z jednej strony mamy podnoszenie podatków. Z drugiej obiecywanie obywatelom pieniędzy – zwykle tym, którzy mają najmniej środków, co często oznacza, że są mniej zaradni i z większym prawdopodobieństwem można założyć, że nie mają odpowiedniej wiedzy ekonomicznej, a więc nie będą kwestionować konkretnych działań rządu. Zamiast "Dlaczego dostaję te pieniądze?" powiedzą po prostu "Dzięki, tu jest moje konto. To na kogo głosować, żeby kasa płynęła dalej?" Politycy starają się, aby to wszystko miało jakiś sens. W praktyce natomiast zwykle kryje się tutaj kupowanie głosów obywateli, czyli wprowadzanie na rynek gotówki, która wcześniej czy później i tak trafi do banków i zwiększy ich możliwości. Wszystko po to, by można było oferować kolejne kredyty i finansowania. Miesiąc, dwa, pół roku i karuzela kręci się dalej.

I teraz pytanie: dotacje, stymulacja, zapomogi, inne instrumenty generują dług. Kto go spłaci? I kiedy? Na to pytanie można dziś raczej odpowiedzieć innym pytaniem: Po co spłacać ten dług, skoro zawsze można go zasypać kolejnymi pieniędzmi z maszynek drukujących? Gospodarka stale rośnie i na papierze wygląda na to, że jest po prostu świetnie. Niestety, na szarym obywatelu odbija się to najgorzej. Musimy pracować coraz więcej, bo kiedy my pracujemy uczciwie i rozwijamy się organicznie – tak jak rozwijała się gospodarka do 1971 – najbogatsi dążą jedynie do wzrostu.

Wszystko ma swój początek i koniec, przypadki nie istnieją. 6 listopada dług USA wynosił ponad 33,7 biliona dolarów, co oznacza wzrost o 700 miliardów dolarów w ciągu zaledwie 6 tygodni. Cały system bankowy jest tak naprawdę całkowicie niewypłacalny. Ta bomba nie powstała przypadkiem i w końcu będzie musiała eksplodować. Nasuwa się pytanie kiedy to się stanie? Ale to pytanie nie ma sensu, lepiej zapytać w jakim celu coś takiego zaplanowano?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 15 listopada 2023, 12:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
Temat rzekomych nadmiarowych zgonow omówiony na liczbach viewtopic.php?p=2283319#p2283319


Dodać do tego to co wyszło dużo później jawnie choć mądrzejszy już wiedzieli o tym - jak sam niedzielski wspomniał o tym, że nawet 90% wyników dodatnich u osób bezobjawowych jest fałszywie dodatnia. No i liczba hospitalizacji ogółem spadła… ludzie byli systemowo zabijani przez nieleczenie i wie to już dziś każdy.

Dziwnym trafem po czasie zawsze wychodzi, że w kluczowych sprawach najczęściej to Konfederacja mowila od początku prawdę albo była najbliżej prawdy.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 15 listopada 2023, 21:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
renoraines napisał(a):
Temat rzekomych nadmiarowych zgonow omówiony na liczbach viewtopic.php?p=2283319#p2283319


No to było dawno wyjaśnione, większość ludzi i 99% wirusologów z wysokim stopniem naukowym to samo do dziś powtarza. Podobnie w kwestii bezrobocia, jak % są za trudne, to są i prostsze liczby: pracujących w 2010r poniżej 15mln, obecnie: powyżej 16.5mln.

alduwiel, to jest sztuczne kreowanie popytu. Wiele lat temu mało kto mógł myśleć o własnym mieszkaniu przed "30", dziś jest narracja, że młodzi już musza mieć mieszkanie, bo inaczej ich życie nie ma sensu. O ile dobrze pamiętam w Polsce 70% ludzi mieszka bez hipoteki, w takiej bogatej Szwajcarii około 4% (to było jakiś czas temu więc pewne cyfry mogły się zmienić, ale rząd wielkości pozostaje), tu Aldi masz rację, bo wiadomo kto w takim układzie najwięcej skorzysta.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 15 listopada 2023, 23:18 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Lincoln napisał(a):
Kyokushin, masz dużo wyższe pkb, przy zauważalnie niższym bezrobociu (co przecież jest sprzecznie z logiką przy "rozdawaniu" socjalu) i jak to niby ma wskazywać na większe rozwarstwienie? Sama komisja europejska zauważyła "uszczelnienie" vatu z poziomu blisko 25% do niecałych 4%, więc proszę Cię... Prof. Marcin Piątkowski to pewnie ten wuj z wąsami, a Pawełek z Interii guru wiedzy. Pamiętam jak straszył brakiem lpg na początku 2023r i jego wysokimi cenami, co z tego zostało, fakty? Nie... żółte napisy i dziwne miny. Zresztą widzę, że większość danych to Interia, co tam Eurostat, lepiej czytać tylko to co jestem w stanie zaakceptować :rotfl:

A jak już posiłkujesz się artykułem, którym chcesz podważyć moje dane, to przepisz chociaż dobrze średnią unijną...
..

To nie jest 662, a "560" :P Dodatkowo podałem dane z różnych lat dla tej samej metody liczenia (Eurostat) i wzrost jest zasadniczy, to pewnie w wyniku biedy...
..
Rządzili lepiej, ale jest gorzej 8/

Jarko nie uzyskał większości, przez słabych strategów, nie ukryli samego jarka, terleckiego czy sasina, skupiając się na donaldinio, aborcja dołożyła swoje, na pewno nudno nie będzie ;)


Paweł niczym nie straszył, widać nawet nie oglądałeś i nie słuchałeś co mówił. Tak to jest jak się czyta nagłówki :rotfl: Na TVNie. Albo nie czyta, albo nie umie, albo nie rozumie - nie potrafię Ci pomóc. Mógłbym zdiagnozować, ale byś się obraził.

Tak, nie 662 (mea culpa, ale wkleiłem Ci później wykres z poprawnymi danymi), to się zgadza, ale i nie 560, średnia to 517 a nie 560, a z błędnymi liczbami dotyczącymi Polski to 524 a nie 560.

Masz raport ACEA 2022, i policz średnia:
Załącznik:
acea.png
acea.png [ 70.5 KiB | Przeglądane 1154 razy ]


Powtórzę - inne kraje członkowskie już uporządkowały swoje systemy a Polska nie...
Masz, Twoje ulubione źródło: https://tvn24.pl/biznes/moto/cepik-walk ... sy-7212507
SAMAR zrobił to wcześniej, bo jełopy od CEPIKu nie potrafią zrobić nic sprawnie. Stąd urealniona liczba w okolicach 517, czyli rzeczywistej średniej unijnej.
I teraz właśnie PO+Lewica wyciągają te dane właśnie dlatego, bo wiedzą że są błędne, aby demotoryzować Polaków i wmawiać ludziom 'yle to majo samochodów'.
Jeden głąb - Sterczewski - nawet twierdził że Warszawiacy jeżdżą dwoma samochodami na raz... bo zobaczył liczby bezwzględne dotyczące samochodów (jak robisz to ty) vs liczba mieszkańców, i tak mu wyszło, ale już nie uwzględnił że w Warszawie są firmy leasingujące samochody dla całej Polski.

Kolejne świetne opracowanie Pawła:
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,5612949

Tak, rządzili lepiej niż PO, ale jest gorzej, co w tym dziwnego? Ewidentnie przerasta Cię rozumienie wskaźników ekonomicznych. Wyparcie argumentu rozwarstwienia społecznego :rotfl:
Tak to jest jak ktoś patrzy jak małpa na dwie wartości PKB i nie rozumie co za nimi stoi :rotfl: yyyyy no wiekse to lepse yyy. :rotfl: Generalnie tak - lepiej jak jest więcej, ALE :D

W Polsce ilość samochodów jest stabilnie rosnąca, podobnie jak w innych krajach (wykresy wklejałem).
Natomiast, to pewnie nie z biedy, a z bogactwa i umiłowania do klasyków, Polacy nabywają co raz starsze pojazdy:
https://nczas.com/2023/07/03/jezdzimy-c ... %B3s%C5%82.
Cytuj:
Portal auto-swiat.pl pisze, że w ciągu zaledwie dwóch lat średni wiek samochodów zgłaszanych w Polsce do ubezpieczenie mocno wzrósł. Obecnie mamy pod tym względem najgorszą sytuację od 5 lat.


Mom zdaniem terlecki i sasin siedzieli w miarę grzecznie w szafie. Kampanią wyborczą pisu było atakowanie Tuska, co było widać wyraźnie w debacie.
Rozmowa tych dwóch Panów (moraw vs tusk) była żenująca, najlepiej wypadli Bosak i Hołownia.

Pycha kroczy przed upadkiem, i ta sentencja świetnie opisuje drugą kadencję, oraz przegraną pisu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 16 listopada 2023, 22:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Kyokushin, oglądałem dokładnie, bo zawsze mam jakieś auto z lpg, podawał konkretne dane, co ile zabraknie i robił jak zawsze wielkie oczy dla "zasięgów", ale nic nie zabrakło...

Fajnie policzone - stały znaczny wzrost i nagle spadek, pełna profeska analityczna, niczym byki przy przepisywaniu cyferek :rotfl:
Nie, przyrost rejestracji aut w Pl jest dwukrotnie większy niż np w De, a że są starsze...
Sam Samar to instytut robiący raporty pod zamówienie za kasę (brzmi ładnie instytut, ale to prywatna działalność), lubię ich, ale nie uważam za Alfę i Omegę, a tym bardziej Pawełka ;) Więc nie widzę absolutnie powodu, żeby sobie przekreślać i zmieniać ogólnoeuropejskiej metody bo komuś nie pasuje. Z Tusk vision network to jak większość Twoich domniemań: strzał na oślep.
Tak dla jasności - nie ma pojęcia "liczby bezwzględnej", więc spuść trochę z tonu "wszechwiedzący", bo nikt tu nikogo do małpy nie powinien przyrównywać.

Więcej znaczy lepiej (w kwestii pkb dla większości społeczeństwa owszem), ale...???

Rządzili lepiej, ale żyje się gorzej - cud, normalnie cud :D Ok, to może podaj nam z trzy do pięciu wskaźników ekonomicznych, pokazujących, że przed 2015r żyło się lepiej. Według GUS w 2021r "przeciętna" rodzina dysponowała budżetem wyższym o 58%, przy koniecznych wydatkach wyższych o 10% niż w 2015r. Dochody w typowej rodzinie rosły w sposób ciągły, zauważalnie ponad inflacje do roku 2022. Przekłada się na subiektywne oceny (GUS), gdzie w 2015r dobrze swoją sytuację oceniało 30%, w 2021r. już ponad 58%...

Masz Warszawę, dzieje się tam masa dziwnych rzeczy, a i tak ludzie głosują na tych samych oszołomów, działaj i pokazuj te idiotyzmy, żeby ta "śmietanka" nie poszła wyżej, co było już blisko...

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 17 listopada 2023, 19:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1557
Slowo przeciwko slowu. Najlepiej zadac sobie pytanie, czy zyje sie lepiej...
Jak tak, to jedziemy dalej. Jak nie, to zastanowic sie nad swoim zyciem i zaczac nad nim pracowac.
Bo latwiej juz chyba nam nie bedzie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 17 listopada 2023, 21:16 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Lincoln napisał(a):
Kyokushin, oglądałem dokładnie, bo zawsze mam jakieś auto z lpg, podawał konkretne dane, co ile zabraknie i robił jak zawsze wielkie oczy dla "zasięgów", ale nic nie zabrakło...

Fajnie policzone - stały znaczny wzrost i nagle spadek, pełna profeska analityczna, niczym byki przy przepisywaniu cyferek :rotfl:
Nie, przyrost rejestracji aut w Pl jest dwukrotnie większy niż np w De, a że są starsze...
Sam Samar to instytut robiący raporty pod zamówienie za kasę (brzmi ładnie instytut, ale to prywatna działalność), lubię ich, ale nie uważam za Alfę i Omegę, a tym bardziej Pawełka ;) Więc nie widzę absolutnie powodu, żeby sobie przekreślać i zmieniać ogólnoeuropejskiej metody bo komuś nie pasuje. Z Tusk vision network to jak większość Twoich domniemań: strzał na oślep.
Tak dla jasności - nie ma pojęcia "liczby bezwzględnej", więc spuść trochę z tonu "wszechwiedzący", bo nikt tu nikogo do małpy nie powinien przyrównywać.

Więcej znaczy lepiej (w kwestii pkb dla większości społeczeństwa owszem), ale...???

Rządzili lepiej, ale żyje się gorzej - cud, normalnie cud :D Ok, to może podaj nam z trzy do pięciu wskaźników ekonomicznych, pokazujących, że przed 2015r żyło się lepiej. Według GUS w 2021r "przeciętna" rodzina dysponowała budżetem wyższym o 58%, przy koniecznych wydatkach wyższych o 10% niż w 2015r. Dochody w typowej rodzinie rosły w sposób ciągły, zauważalnie ponad inflacje do roku 2022. Przekłada się na subiektywne oceny (GUS), gdzie w 2015r dobrze swoją sytuację oceniało 30%, w 2021r. już ponad 58%...

Masz Warszawę, dzieje się tam masa dziwnych rzeczy, a i tak ludzie głosują na tych samych oszołomów, działaj i pokazuj te idiotyzmy, żeby ta "śmietanka" nie poszła wyżej, co było już blisko...


Myślisz że dane z 2020 w Eurostacie zawierają martwe dusze, ale te wcześniejsze już nie? :rotfl: :rotfl: :rotfl: Twoja dedukcja mnie po prostu zadziwia :rotfl: :rotfl:
Co za gość. Tak Lincoln, przez te wszystkie lata dane w CEPIK były dobre, a te ostatnie zawierają martwe dusze :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Europejskie metody są od lat kija warte, ponieważ jedyna metoda jaka była, to metoda zaciągania danych z lokalnego systemu. W przypadku Polski jest to CEPIK :rotfl:
Więc Europejska metoda przez lata pokazywała kompletne bzdury, każdy o tym wiedział, nikt się tym nie interesował, i nikogo to nie obchodziło, i nikomu nie przeszkadzało, aż w ciągu ostatniego roku kilka razy jakiś jełop typu Sterczewski wyskoczył z tekstem że jesteśmy w europejskiej czołówce ilości samochodów, i trzeba je ludziom 'siłowo' redukować, a generalnie nawet małpa się zorientuje że to nie jest prawda, ale trzeba to było jakoś urealnić i rzeczywistą wartość policzyć, bo ciągle jakiś głupek na te bzdury się powoływał. I jak widać robią to nadal. :rotfl:

"Przeciętna" rodzina, czyli jaka? W jaki sposób była ta przeciętność mierzona? No i subiektywne oceny - super - ktoś miał ciepłą zupę, więc było dobrze :ok:
I generalnie to się potwierdza co pisałem - pierwsza kadencja była dobra, ale minęła, i mamy koniec 2023.

Porównaj siłę nabywczą z dziś, do tej z 2021, 2017, no i na przykład z 2013. Najlepszy czas za nami, PIS niestety położył temat. Nie mówię że ci drudzy by nie położyli, oczywiście że by położyli jeszcze bardziej, co więcej, położą bardziej, nie mniej jednak - pycha przed upadkiem kroczy, i Morawiecki wywalił się na ryj.

Warszawa to świat w świecie. Nie ważne jak bardzo władze PO dojadą ludzi, oni i tak wybiorą Trzaskowskiego albo innego idiotę, byle nie rządził PIS.
Generalnie koń byłby lepszy niż Trzaskowski. Każda decyzja podjęta, lub nie podjęta przez konia, lub podjęta całkowicie losowo, była lepsza niż te podejmowane przez Trzaskowskiego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 17 listopada 2023, 21:22 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2077
Akurat konie nie są głupimi zwierzętami

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie będziesz miał nic - będziesz szczęśliwy
PostNapisane: 17 listopada 2023, 21:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Rost napisał(a):
Akurat konie nie są głupimi zwierzętami


Właśnie to napisałem, każdy z gatunku będzie mądrzejszy od prezydenta Warszawy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL