BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 czerwca 2024, 12:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Raz jeszcze ,,nerki"
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 00:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
witam
jakis czas temu probowalem sie dowiedziec o swoje nerki, czy w ta atrape wejda nerki okragle. Ostatnio obok mojego autka (w Mag-Polu na przegladzie zrobionych rzeczy) stał taki sam jak moj compact (z nowymi nerkami)
atrapa wygladala jak moja (taka sama, nic sie nie roznily)
i od razu naszlo mnie pytanie

1. czy mozliwe jest bym mial nowa atrape (poprzedni wlasciciel wstawil w nia stare nerki?) -
czy poprostu stara i nowa atrapa jest b. podobna???

_________________
Mazury.... tam jest mĂłj Âświat

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 10:05 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Witam, jeśli chodzi o nerki to z nimi jest tak że do starego grila nie wrzucisz tych nowszych okrągłych nerek, bo porostu nie pasują normalnie przelecą przez otwory, tak więc trzeba zakupić cały zestaw nerki+cały gril ceny na allegro za nowy zestaw to jakieś 200zł może 220
Pozdro

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 15:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Jest jeszcze jedno wyjście. Można do starego pasa przedniego w E36 założyć takie specjalne nerki, które mają stary tył, a nowy przód. Widziałem je jakiś czas temu na allegro. Nie są to wiadomo oryginały i nie wiem jak z trwałością powłoki galwanicznej, ale przecież wiele osób robi po stłuczce na podróbkach. Z przodu są w każdym razie nie do odróżnienia od oryginalnych, a nie musisz kupować i lakierować całego pasa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 16:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
temat bumerang, nieustannie okupuje wszystkie fora....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 20:58 
kowal napisał(a):
Jest jeszcze jedno wyjście. Można do starego pasa przedniego w E36 założyć takie specjalne nerki, które mają stary tył, a nowy przód. Widziałem je jakiś czas temu na allegro. Nie są to wiadomo oryginały i nie wiem jak z trwałością powłoki galwanicznej, ale przecież wiele osób robi po stłuczce na podróbkach. Z przodu są w każdym razie nie do odróżnienia od oryginalnych, a nie musisz kupować i lakierować całego pasa.


Możesz powiedzieć o tym coś więcej?
Nigdzie nie moge tego znaleść


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 07:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Muszę trochę poprawić moją wypowiedź, bo jak pisałem poprzedni post, to wcześniej widziałem te nerki tylko na zdjęciach, a teraz już wiem jak wyglądają na żywo, gdyż kupił je kolega (nawet z tego forum) i zamontował.
Nie do każdego auta one pasują stylem, gdyż są wykonane w całości jako chromowane, nawet te ich pionowe żeberka. Tym różnią się głównie od oryginału nowego typu, chociaż kształtem tez minimalnie, jak się postawi dwa auta koło siebie, ale to się już tak w oczy nie rzuca.
Jeśli komuś ten styl nie przeszkadza, to wykonanie jest całkiem solidne i nie sprawiają żadnych problemów montażowych. Wyjmuje się po prostu te stare nerki i wkłada nowe.
Są dostępne czasem na allegro ale jeśli nie znajdziesz to daj znać a dowiem ci się o namiary na tego sprzedawcę. Cena kompletu była dość wysoka, bo coś ponad 200 zł.
Twoja decyzja, jak coś to służę pomocą.

p.s.
Całkiem możliwe że robią je też w wersji z czarnymi żeberkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 09:08 
Witam
Będe wdzięczny za namiary na sprzedawce. Fajnie by było zobaczyć jakieś zdjecia ale pewnie ich nie posiadasz. Co do srebrnych żeberek to zawsze można je pomalować.
Chodzi o to,że nie chce mi się rozmontowywać i spasowywać od nowa całego przodu a tak niestety trzeba,zeby wyjąć i wymienić cały grill.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 16:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Namiary będę mógł mieć dopiero w poniedziałek, chyba że ktoś wcześniej przeczyta i ci podeśle.
Co do przedniego pasa to znam temat bo u siebie wymieniałem ze starego typu na nowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 19:54 
Ok w takim razie czekam. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2006, 14:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
mały:
Dzwoniłem w weekend do tego kolegi co kupił te nerki i okazało się, że kupił je od gościa z allegro, ale dogadał się z nim poza allegro i przez to nie ma zarejestrowanej tej transakcji a namiary na gościa miał gdzieś zapisane na kartce i nie może znaleźć. Ma mi dać znać jak coś będzie miał, na razie w inny sposób nie mogę ci pomóc. Dzwoniłem do dwóch sprzedawców z allegro, którzy sprzedają tego typu akcesoria do bmw ale nie mają tego w ofercie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2006, 09:38 
Dzięki za zainteresowanie trudno może jeszcze będą na allegro.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, 09:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
maly:
Jakbyś chciał jeszcze te nerki to znowu pojawiły się na allegro. Sprzedawca nazywa się tuningeko i są za 225 kup teraz numer 120943454.
Wiem to stąd, bo kolega który miał te nerki był na długi weekend w Zakopanem i stał się dawcą nerek - po prostu mu je ukradli. Zamówił znowu te same, czyli widocznie były dobre.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, 09:26 
Kowal pewnie,że chcę dzięki za pamięć.
Masz możliwość załatwienia zdjęcia od kolegi jak to wygląda na samochodzie bo jestem strasznie ciekawy. Swoją drogą cena bardzo wysoka za tyle można kupić używany orginalny nowszy grill z nerkami.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, 09:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Cena przyznam wysoka.
Zdjęcia mogę ci załatwić, ale dopiero jak koledze przyjdą te nerki i do mnie podjedzie żebym zrobił zdjęcie bo ostatnio rzadko się z nim widuję bo jest zarobiony i cały czas siedzi na delegacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, 11:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Przypomniałem sobie że kolega sprzedaje tą coupe i na bmw-klub umieścił ogłoszenie z zdjęciami auta. Tam możesz sobie zobaczyć jak te nerki wyglądają na aucie:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32365

To są jeszcze te nerki które mu ukradli, ale te nowe mają być identyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL