BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 96  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 23 stycznia 2012, 23:50 
maaaad napisał(a):
Nie wiem, czy starego grata wybawisz, ale czasami ponoć jest tak, że w szklankach zbiera się syf, który uniemożliwia jego prawidłową pracę. Teoretycznie może zdarzyć się, że po porządnej płukance i zalaniu dobrego oleju syf spłynie i szklanki jakoś tam mogą swoje właściwości odzyskać (może nie w pełni, ale zawsze coś). Swoją drogą, o takich przypadkach czytałem na jakichś zagranicznych forach (Ju Es end Ej) - po płukance preparatem BG 44k (to akurat jest chyba dodatek do oleju, a nie taka typowa płukanka) ponoć niektórym przestawały klepać popychacze.


Tu się zgadzam, również gdy pierścienie są zakleszczone nagarem to przepłukanie silnika, tudzież zrobienie parę tyś. km. na syntetyku nieraz powoduje "magiczne uzdrowienie". Ale to są radykalne zmiany, grunt aby lać markowego, oryginalnego syntetyka (o ile jeszcze silnik na to pozwala), a cała reszta to kosmetyka.

TOMA52 napisał(a):
Bobby Vintage napisał(a):
Co do efektów działania płukanki to już naprawdę ciężkie do ocenienia...

Mmmancio napisał(a):
Że jaką płukankę nie wlejesz to zawsze wyleci czarne mazidło


Mi się udało sprawdzić efekt, jak zmieniałem olej po ... 300 km przebiegu (powód to osobna historia ...). Od 7 lat i ok. 96 tys. przebiegu był zalewany w silniku benzynowym olej 10w40 (Castrol Magnatec przez ostatnie 3 lata). Przed wymianą zrobiłem kleksa z bagnetu na czystą szmatkę, potem płukanka Motula i drugi kleks porównawczy.. Był wyraźnie ciemniejszy. Potem wlałem Mobil1 0w40 i tak płuczę już resztki nagaru tym Mobilem przez 2000 km. Jest już czarny, więc na wiosnę zmiana.


I jakie wnioski z tego?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 24 stycznia 2012, 09:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: :-( żadne
Zakov napisał(a):
I jakie wnioski z tego?

Że płukanka coś wypłukała.

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 24 stycznia 2012, 14:13 
No to oczywiste, po płukance z silnika wylewa się breja czarna jak smoła, do tego nie trzeba eksperymentu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 27 stycznia 2012, 22:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 325tds
Witam bardzo mnie zainteresowało to co tutaj piszecie .Zastosuję i opiszę zrobię to z moim 325TDS i zdam relację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 15 marca 2012, 10:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 172
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28+kolektorM50
ja też walczyłem chwile z klepoczącymi szklankami. płukałem silnik zalałem 10w60 castrola i niestety efekt jest ale mizerny. wczesniej miałem zalany 5w30 olej teraz nalalem 10w60 i zrobiona płukanka. Efekt jest taki ze teraz rano przy zapalaniu klepie czego nie robił ale za to na gorącym jest ciszej. A zupełnie cicho się robi jak dostanie w palnik i to ostro. po czym pochodzi kilka minut na wolnych obrotach i zaczyna być słychać szklanki. najgorzej słychać między 1500-2000 obr klepocze niemiłosiernie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 15 marca 2012, 11:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: :-( żadne
Nie masz za gęstego oleju? Sprawdziłem w 2 konfiguratorach i zalecenia to 5w30 - 5w40.
Weź sobie parametry np. Motula X-Cess 8100 5w40 (lepkości 14.2, 85.2) i swojego Castrola i włóż do wykresu:
http://www.widman.biz/uploads/calc-graph.html - zobaczysz o ile jest za gęsty w jakiej temperaturze.
Ja bym porządnie wypłukał jeszcze raz i wrócił do czegoś rzadszego ...

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 15 marca 2012, 12:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 172
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28+kolektorM50
Toma52. Gęsty nie gęsty zalałem go dlatego że dużo ludzi na tym jeździ i chwali sobie ten olej właśnie w m52. Ja mam dość cięzką noge na gaz i 5w30 czy tez 5w40 przy pałowaniu nie dawał zbytnio rady. głośniej silnik chodził przy pałowaniu. teraz jest ciszej. sam nie wiem co z tym wymyśleć . po płukaniu olej zleciał jak smoła czarny i śmierdzący mimo wymiany go co 10 tys km i lania markowego oleju


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 15 marca 2012, 13:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: :-( żadne
Ale 10w60 gęstszy od 5w40. Popatrz sobie na filmik to Ci się wyjaśni: http://www.youtube.com/watch?v=OWiQyR7PWII
A jakiej marki ten markowy olej?

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 15 marca 2012, 14:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 172
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28+kolektorM50
shell ultra extra 5w30, wczesniej castrol magnatec 5w40. no powiem ci ze zaje fajny film. na stronie castrola pisze ze ma byc do mojego silnika 0w40 edge sport a dopuszczalny to 5w30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 15 marca 2012, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: :-( żadne
Popatrz na wątek: viewtopic.php?f=1&t=99927 - podobno są oleje, na których nie klepie ...

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 16 marca 2012, 09:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
A próbował ktos kiedyś oleje Ravenol?
http://ravenol.de/products?part=116

0W-40, ma LL-01 no i prawdziwy syntetyk (PAO).

Chyba się na niego skusze jak będę zmieniał (teraz X-cess 5W-40).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 16 marca 2012, 09:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 172
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28+kolektorM50
napisze jescze ze przez motula x-cess 5w40 też przechodziłem ale nie jestem pewien czy nie trafiłem na podróbę. wg mojej oceny naciszej silnik chodził mi na castrol magnatec 5w40 ale z kolei go ubywało i dlatego zacząłem szukać czegoś innego. i przestał mi brać po zalaniu czy to shella czy to motula czy innego ale klamocze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 27 marca 2012, 20:15 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ja zastosowałem płukankę millersa, podobno jest mniej agresywna w stosunku do konkurencji, ale silnik powinien na niej pracować 20 minut. Olej zalałem motul x-cess 5w40 i silnik pracuje ogólnie ciszej. Szklanek wcześniej nie słyszało, żeby mi mocno dzwoniły, jedynie rano przy mrozach. Jeździłem na castrolu magnatecu 5w40. Z wszystkich tematów olejowych dobre produkty polecane przez forumowiczów to; motul, millers, valvoline. Jest także wiele innych dobrych olei, ale lejąc jeden z tych krzywdy silnikowi nie zrobisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 30 marca 2012, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36 touring
Kod silnika: m52b20
ok. wiec tak, zamowilem w ic olej valvoline maxlifa 5w40(w trosce o uszczelk), filter knechta, i jakas plukanke bo nie maja LM, jutro mam do odbioru wiec po zabiegu napisze co sie dzieje, jak wyjda cuda wianki to nie bede sie pier... swap na 2.8 i bedzie git


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 31 marca 2012, 12:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36 touring
Kod silnika: m52b20
silnik przeplukany jednak LM,(podczas plukanki cisza zadnego cykania, pukania, zadnej zmiany) olej max live 5w40, i kurde chyba swapa nie bedzie :kwasny: , zrobione dzisiaj 300km silnik suchy, a jazda no coz napewno cichsza, co do osiagow to coz mozna sie spodziewac od 2.0 :rotfl: ale tak jakby lepiej sie zbieral od dolu, i stosunkowo mniej spalil , dokladnie nie wiem ale wiecej gazu zostalo napewno, coz moze przebieg 263tys na 98r jest jednak autentyczny tym bardziej ze kupilem go w polsce ale od obcokrajowca, ktoremu chyba zbytnio nie zalezalo na jakies wyjebce na 2 czy 3tys od siebie dal dobra nawigacje z ori auto mapa :D dodam jeszcze ze z silnika nie wyleciala zadna smola tylko mocna herbata ale to chyba zasluga dlugich tras moich i bylego wlasciciela


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 31 marca 2012, 14:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
pryjom napisał(a):
Ja zastosowałem płukankę millersa, podobno jest mniej agresywna w stosunku do konkurencji,
Zarówno płukanka Millersa jak i LM jest na bazie ropy naftowej przez co jest bezpieczna dla uszczelek.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 31 marca 2012, 18:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: :-( żadne
podol napisał(a):
pryjom napisał(a):
Ja zastosowałem płukankę millersa, podobno jest mniej agresywna w stosunku do konkurencji,
Zarówno płukanka Millersa jak i LM jest na bazie ropy naftowej przez co jest bezpieczna dla uszczelek.

Chodziło pewnie o Motula. Ponoć zawiera rozpuszczalniki. Ja swoje auto 7 letnie auto płukałem Motulem i też nic złego się nie stało.

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, 10:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
wiem, że temat jest obszerny, ale jeśli komuś zależy na informacji na pewno ją tu znajdzie
proszę o konstruktywne posty, a nie bicie piany

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 13 lipca 2012, 22:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 6
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B28
witam czytam forum od dluuugiego czasu...a ze temat szklanek dotyczy teraz mnie postanowiłem się dołączyć:). ale do rzeczy...

auto to [RHD]e36 coupe 1997 M52B28 z udokumentowanym przebiegiem 171k co nie zmienia faktu ze angole nie znają pojęcia "wymiana oleju"...

kupiłem auto bez informacji jaki jest olej wymieniłem go na Castrol edge 0w40 i po kilku kilometrach zaczęła się orkiestra.Bynajmniej tak mnie się wydaje. Po ok 100km zlałem castrola i zalałem (bez płukania) Liqui Moly 5w40 synthoil który kopiłem na ebay.de (od jakiegoś turka myslicie że tam też wały lecą ? ) castrol po zlaniu mial kolor dosc slabej herbaty.Do dzisiaj rana klikanie przyodpalaniu na zimnym nie mialo miejsca a teraz to prawie sie zesr.lem bylo dosc glosne 3krotne klik klik klik jak by stukal metal o metal bez smarowania.4h pozniej odpalilem ja jeszcze
raz i obylo sie bez dziwnych dzwiekow ??? nagralem film jak pracuje silnik postaram sie go dodać dzisiaj wiem ze to nie odda prawdziwego dzwieku ale moze ktos ogarnie, bo moze jestem przewrazliwiony i roja mi sie w glowie fobie.ps zamowilem ceramizer do paliwa i jestem na dobrej drodze do zamowienia reszty.

ps.temat przerobilem od poczatku do konca :) zeby nie bylo.

film 1. http://www.youtube.com/watch?v=OSakGBU2 ... ature=plcp
na żywca nie słychać tego aż tak bardzo(momenty blisko silnika)


film 2. http://www.youtube.com/watch?v=OSakGBU2 ... ature=plcp
żre lewe powietrze ? (na tym filmie to brzmi jak by tam wyfrunąć za chwile miało wszystko ;( )

dzisiaj zalalem jedna dawke ceramizera do silnika zobaczymy czy cos zmieni


06.08 przejechałem ponad 250km z ceramizerem do silnika i paliwa na razie nie zauważyłem żadnych zmian.

_________________
a.d.i.d.a.s


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] UCISZYŁEM "SZKLANKI" popychacze
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 20:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
feeldy napisał(a):

film 1. http://www.youtube.com/watch?v=OSakGBU2 ... ature=plcp
na żywca nie słychać tego aż tak bardzo(momenty blisko silnika)


Ja tu nie słyszę nic niepokojącego. Zamiast lać ceramizer to trzeba było zrobić płukankę. LM podrabiają tam samo w DE jak i w PL.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 96  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL