BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 12:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
witam po wczorajszym problemie nie dogrzewania się silnika dziś pojawił się drugi o wiele poważniejszy
otóż szoruje mi łańcuszek o pokrywę i teraz moje pytanie czy opłaca się robić rozrząd czy wymienić silnik powiem jeszcze że bmw jeździło 5 lat na gazie dopiero nie dawno go zdemontowałem. Ma wlany olej mineralny myślałem żeby po zimie zrobić płukanke i wlać pół syntetyk , więc co będzie lepszym wyborem silnik czy wymiana łańcucha i napinacza ewentualnie jakie koszty części ?

edit. dodam jeszcze że teraz pojeździłem, aż się rozgrzał kręcąc do max 3 tys obr. i łańcuch chodzi ciszej (musiałem dobrze się wsłuchiwać) czym to jest spowodowane ?


Ostatnio edytowano 1 grudnia 2011, 13:56 przez GrzesiekBR, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 13:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Według mnie lepiej naprawiać bo będziesz wiedział co masz zrobione i na czym stoisz :) A tak nie wiadomo w jakiej kondycji trafisz drugi silnik ? No chyba że masz jakiś pewny drugi motor.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 13:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
to teraz jakie koszty części ? a i mam jeszcze pytanie czy on może się rozsypać w każdej chwili czy do świąt wytrzyma dodam tylko że ja nie mam prawka i stram się nie jeździć jak śnieg sypnie bmw nie będzie nawet z garażu wyjeżdżać więc nie jest dzień w dzień eksploatowana najczęściej raz w czas przepalana

Cytuj:
No chyba że masz jakiś pewny drugi motor.


właśnie nie bardzo :/

edit:
no więc panowie nie dawało mi te tarcie spokoju więc poszedłem sprawdzić jeszcze raz najgłośniej jest w okolicy alternatora mogą to być łożyska ? a i czy te odgłosy mogą się przenosić na pokrywe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 17:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
http://www.youtube.com/watch?v=mF_PGePDuPI

a tu film coś tam słychać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 19:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Może spróbuj zdjąć pasek klinowy i uruchomić silnik, jeżeli szum i stukanie ucichnie to może być: pompa wody alternator któraś rolka. jeżeli nie ucichnie to może to być napinacz łańcucha. Jeżeli stuka w pokrywę zaworów to może to być łańcuch łączący wałki rozrządu, czyli jego napinacz się wykończył. Aby to stwierdzić sugeruje zdjąć pokrywę i oblukać :) element 7:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=25
mam takie cuś gdzieś w garażu jak będziesz potrzebować.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1650
Lokalizacja: WT / WPR
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
kolego, jestem ciekawy co to za okazje kupiłeś ;) bo jak to jest qp za kilka tyś to licz się z tym że będzie coraz gorzej z nią...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Tak jak kolega timi-91 proponuje. Zdejmij pasek wieloklinowy i sprawdź czy ucichnie. Jeżeli nie to zrób płukanie silnika i wlej porządny olej. Z poważnymi naprawami sie na razie wstrzymaj. Zacznij od podstawowych rzeczy. Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
ja wiem czy takie kilka tys. ogólnie cenami się nie chwali, problemów dużych do tej pory nie miałem z nią jutro wyciągnę paski i zobaczę byłem nie dawno w garażu już trochę się uspokoiło to tak nie rzęzi jutro napisze czy spokój jest po wyciągnięciu czy nie, choć tam dostęp to porażka w 316 o wiele lepiej się robiło takie rzeczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
najlepiej od dołu do napinacza dojść :) kolego nie ważne za ile i od kogo i gdzie, jeździ?? Jeździ :)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
no za ile to nie ważne ogólnie wpakowałem w nią już siana i wszystko robię aby powrócić do jako takiego oryginału najlepszy mod jaki zrobiłem to chyba demontaż lpg

edit.
Cytuj:
najlepiej od dołu do napinacza dojść
wiatrak muszę ściągać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:49 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
panowie teraz jak siedziałem se przed kompem wpadła mi myśl że może mieć to powiązanie

Cytuj:
jeżeli szum i stukanie ucichnie to może być: pompa wody



może to być ta pompa wodna? bo długo mi się grzeje silnik i słabo daje ciepło z nawiewów i to właśnie od czasu kiedy zaczęło rzęzić nawet jest głośniej przy tej pompie niż przy pokrywie łańcucha jeżeli pompa to będe bardzo szczęśliwy


edit:
chyba mam to będzie to ?
http://www.youtube.com/watch?v=W3GMCI_Cv90


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 21:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
nie musisz ściągać wiatraka. Ściągnij pasek i zobacz. skoro słabo ci wieje to układ może być zapowietrzony.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 22:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
no zapowietrzony może być, właśnie wróciłem sobie z rundki przejechałem 10 km otwieram mache a tam ten sam problem co na tym filmiku do którego dałem link jutro pościągam te paski a duże prawdopodobieństwo że to jest rozrząd?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 2 grudnia 2011, 18:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
witam jest zdiagnozowane rolka napinacza padła :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 3 grudnia 2011, 23:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
mam jeszcze jedno pytanie a nie chciałem zakładać nowego tematu, co zrobić aby odmulić samochód po lpg dodam że jeździł na lpg 5-6 lat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 3 grudnia 2011, 23:44 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
a na czym polega twoje Przymulenie auta??

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 4 grudnia 2011, 01:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
ogólnie raz ma takie akcje że ładnie się odpycha, a raz że muł i to konkretny jeździłem 520 e34 i różnica jest na korzyść e34 i to znaczna najgorzej z niskich obrotów chociaż na wysokich jest dobrze, ale może to moje odczucie, że powinno być lepiej może nagram któregoś dnia filmik to pokaże jak jedzie

ps. jak wciskam pedał gazu na max przy 90 na piątym biegu to wskazówka w ogóle się nie rusza dopiero po chwili jakoś tam się wyrywa na 4 biegu też nie ma rewelacji dopiero na 3 jakoś daje rade, ponad 120 już nie ma problemu do 160 ciągnie szybko więcej nie próbowałem i jakoś nie mam zamiaru tego robić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 29 grudnia 2011, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 62
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E34 530i
Kod silnika: M30B30
Witam ;) mam podobny problem z E34 2.0 24V bez wanosa. silnik ogolnie jakos glosno chodzi. podobnie jak kiedys chodzily silniki jawki w komarkach hehe. dziwne szumienie. co to moze byc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 29 grudnia 2011, 14:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
trebor1987 napisał(a):
Witam ;) mam podobny problem z E34 2.0 24V bez wanosa. silnik ogolnie jakos glosno chodzi. podobnie jak kiedys chodzily silniki jawki w komarkach hehe. dziwne szumienie. co to moze byc?



Zdejmij pasek jak ucichnie to któryś z osprzętu silnika

A co do odmulenia samochodu niedawno widziałem w sklepie motoryzacyjnym jakiś preparat do benzyny że oczyszcza tłoki z nagaru coś tam robi z pierścieniami mniejsze spalanie itp może to wypróbuj a jak nie to tradycyjnie jeździj na mniejszych biegach do 4 wkręcaj oczywiście jak nagrzany silnik i po jakimś czasie powinieneś wypalić nagar w komoże i w układzie wydechowym po prostu musisz utrzymać dużą tęp aby to wypalić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] rozrząd M50
PostNapisane: 29 grudnia 2011, 16:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
tak jak kolega wyżej ściągnij paski albo jedź do mechanika

edit. a co do tego mulenia z preparatami chyba nie będę kombinował niech trochę polata na benzynie, jeszcze podlece do elektryka na komputer zobaczymy co tam wykażę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL