BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 14:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36 Compact] Porblemy z podświetleniem deski.
PostNapisane: 26 lipca 2012, 18:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 245
Lokalizacja: Podgaje/Okonek
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Garaż: BMW E36 316i Compact
Witam, a więc dzisiaj rano jadąc do pracy deska poprostu zgasła. Tzn. brak jest tylko podświetlenia zegarów, sterowania nawiewami, klawisza od dachu i klawiszy koło lewarka. Wszystko inne działa normalnie, światła zewnętrzne jak i wewnętrzne, kontrolki, lampka rezerwy, temperatury, kontrolka długich, jak włączę podgrzewanie foteli to również wtedy zapala się podświetlenie. Szyby wszystko inne działa normalnie. Wyczytałem że winą może być ściemniacz i obejść go można poprzez zwarcie kabla nr. 6 i 8 na wtyczce ale niestety wtedy również brak choćby błysku deski. Bezpieczniki sprawdzone wszystkie sprawne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że wczoraj majstrowałem przy radiu ale wszystkie kable były dobrze zaizolowane, a dzisiaj rano włączyłem na chwilę światła mijania, przełączyłem na pozycję i ponownie na mijania i przekręciłem lekko ściemniacz w lewo i podświetlenie uciekło. Może ktoś coś doradzi mądrego? Włącznik wymienię na nowy.

_________________
soczewkowy Compact
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36 Compact] Porblemy z podświetleniem deski.
PostNapisane: 26 lipca 2012, 19:21 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
proponuję pozaglądać do tego radia, ja też tak miałem we wcześniejszym samochodzie, niby tylko radio w żadne kable nie ingerowałem, a potem okazało się że wtyczka od anteny odpadła o robiło się zwarcie, paliło bezpiecznik, był problem z podświetleniem, wiec proponuję zacząć od tego , żarówki oczywiście OK??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36 Compact] Porblemy z podświetleniem deski.
PostNapisane: 26 lipca 2012, 19:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 245
Lokalizacja: Podgaje/Okonek
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Garaż: BMW E36 316i Compact
tak żarówki wszystkie cale, przewody od radia albo na swoim miejscu albo zaizolowane więc to raczej odpada. W tygodniu chyba zamówię nowy włącznik i rozbebeszę wszystko od radia do włącznika może coś znajdę. Bezpiecznika nie pali nigdzie, wszystko inne działa sprawnie.

_________________
soczewkowy Compact
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL