BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 08:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 2 stycznia 2013, 22:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e30
Kod silnika: m20b25
witam mam nie lada problem z moja e30 silnik m20b25 12 wentyli jak odpalę na benzynie wskakuje na 2 tys dzisiaj nawet poszła na 4tys po 2 sekundach obroty spadają i co dziwne raz trzyma obroty i chodzi równo raz faluje i chodzi jakby na 5 garnków jak jadę stałą prędkością 2tys obrotów jedzie a zaraz zaczyna szarpać i podskakiwać az niewcisne sprzęgła przy 3tys zaczyna zamulac dławi się i traci moc obroty rosną a auto nie jedzie a gdy przekroczy 3,5 tys zrywa sie i dostaje mocy proszę o jakiekolwiek porady bo zmieniłem już pompę paliwa przepływke i sondę a nie chce dalej iść w koszta z góry dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 3 stycznia 2013, 19:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
To zacząłeś od dość drogich części,
obstawiam układ zapłonowy.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 3 stycznia 2013, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Podlasie
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Sprawdź czujnik położenia przepustnicy. Miałem podobne objawy i regulacja czujnika pomogła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 3 stycznia 2013, 22:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e30
Kod silnika: m20b25
przeplywke i tak musiałem wymienić bo padła później pojechałem na kompa wyszło ze padnięta jest tez sonda ale na nic się to zdało bo i tak było to samo następnie pomyślałem ze nie dostaje paliwa dokopałem się do pompy poprzedni właściciel odwalił niezłą partyzantkę podleczył pompę taśmą scota która rozpuszczało paliwo poodklejana tasma przytykała pompę i chyba momentami szła na sucho bo pełno w niej było opiłków metalu dla tego tez i pompę wymieniłem dzisiaj rozciąłem filtr paliwa i w nim tez były opiłki dla ułatwienia dodam ze na gazie nic takiego się nie dzieje nie wiem jak z odpalaniem bo na gazie nigdy jej nie pale a jest możliwość ze poszło na wtryski może to one padają dzisiaj walnęło mi w tłumiku co o tym myślisz ps; dzięki za zainteresowanie sie tematem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 3 stycznia 2013, 22:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Podlasie
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Wtryski możesz sprawdzić bo może akurat coś z nimi nie tak a roboty żeby je wyjąć jest niewiele. Może być również padnięty regulator ciśnienia paliwa. Czytałem kiedyś o objawach- zbyt bogata mieszanka, strzelanie, falowanie. Najlepiej jakbyś od kogoś podmienił bo bez sensu narażać sie na kolejne koszta. Wg mnie jak na gazie chodzi dobrze to pewnie bedzie problem w układzie paliwowym....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 3 stycznia 2013, 23:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e30
Kod silnika: m20b25
dzięki panowie za nowe pomysły bo szczerze to mi powolutku się kończyły jutro na pierwszy ogień biorę wtryski jak będzie ok to skorzystam z reszty porad a wieczorem zdam relacje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 4 stycznia 2013, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e30
Kod silnika: m20b25
czasu na wtryski dzisiaj nie bylo ale pojawil sie aromat paliwa przy odpalaniu i zauwazylem ze im wieksza temperatura silnika tym bardziej sie dlawi a jak juz dojdzie do wlasciwej temperatury to powyzej 3000 obrotow szarpie ze nieda sie jechac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 00:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Podlasie
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
Takie pisanie to troche jak wróżenie z fusów ale moge poradzić tylko co masz sprawdzić: czujnik na 6 cylindrze na kablu WN (jak masz wogle tzw. impulsator, jak masz a nie wiesz czy chodzi to poprostu go odłącz i zobacz jak samochód zareaguje. Jest on pod gniazdem diagnostycznym podpięty koło kostki czujnika połozenia wału), możesz przeczyścić czujnik położenia wału korbowego( szmatka między koło zębate a czujnik i polerka ewentualnie też sprawdzenie styku na kostce), lewego powietrza nie łapie? Rozumiem że wszystkie elementy które wymieniałeś są sprawdzone i oryginalne bo bmw nie lubi za bardzo zamienników. Na jałowych normalnie chodzi czy tak samo jak podczas jazdy? Samochód przed jazdą rozgrzewasz na benzynie czy może po krótkim czasie przełączasz na gaz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 01:57 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Przyjrzyj się czujnikowi temperatury cieczy chłodzącej (niebieski, wkręcony w obudowę termostatu - on daje sygnał do ECU, brązowy tylko na zegary).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 7 stycznia 2013, 17:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e30
Kod silnika: m20b25
wszystkie części które wymieniłem to oryginały na jałowym chodzi równo chociaż czasem zaczyna falowac nieprzełaczam na gaz dopuki sie porządnie nie zagrzeje najgorsze w tym ze raz normalnie raz nie dzisiaj odpaliła bez zapachu bryny chodziła równo trochę ja poszarpało przy 3 tysiącach a jak da sie w piz....e to jak by dostawała niewystarczająco paliwa dzisiaj sprawdziłem wtryski wszystkie idą tak samo nie puszczają tylko zamiast rozpylać paliwo leci równiutkim cienkim strumieniem w ogóle wtryski niebieskie jak powinno byc a regulator cisnienia paliwa ma 2.5 bara z tego co sie orientuje w 2,5litrówce powinno być 3 bary jak to wogule działało teraz niewiem czy wtryski przypchane czy przez ten regulator mają za male cisnienie sprawdze jeszcze te czujniki ale cos mi sie wydaje ze mam problem z odpowiednią dawką paliwa co o tym myslicie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 3 marca 2013, 13:41 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No raczej nie powinno być tak, że paliwo leci cienkim strumieniem i może to być spowodowane zbyt niskim ciśnieniem paliwa. Regulator ciśnienia paliwa powinien być 3 bary, z wyjątkiem (o dziwo) wersji z automatem, gdzie etk podaje 2,5 bara.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] m20b25 nierówno wchodzi na obroty szarpie
PostNapisane: 7 marca 2013, 12:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1349
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: e34, e39
Kod silnika: m50b25, m51b25
Garaż: e34 m50b25
e39 m51b25
jak masz gaz na śróbke to lambda pewnie jest zastąpiona emulatorem.

_________________
Drift the way to free my soul,
Another day, another way,
Fading into the air,
Just to stay alive...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL