BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 05:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Składanie wymarzonej bmw
PostNapisane: 2 lutego 2019, 22:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: Jeszcze żadne
Witam!
Od kilku lat rozmyślam nad kupnem e36. Nałogowo oglądam ogłoszenia jednakże niezajechane egzemplarze z silnikami 2.5 2.8 oraz gruzy po kompleksowym detailingu "dość intrygują" swoja cena :D . Do rzeczy, planuje kupić anglika z m50b25 lub m52b28 plus zdrowa bude coupe. Teraz pytanie do was czy jest to opłacalne i pewniejsze? Czy macie jakieś porady? Proszę o szczerość i ew wycenę poszczególnych operacji. Najprawdopodobniej większość robiłbym sam. Auto od czasu do czasu jeździłoby na torze. W przyszłości prawdopodobnie chciałbym uturbić. Na sam swap (nie liczac ingerecji w zawieszenie czy heble).
Na swap + bude chciałbym przeznaczyć 15tys (max 20tys jezeli silnik bedzie wymagał remontu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Składanie wymarzonej bmw
PostNapisane: 3 lutego 2019, 10:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Myślę iż zbędne jest tutaj pytanie czy jest to opłacalne :P takie projekty robi się dla siebie dla własnej satysfakcji :ok:

Znaleźć zadbane autko z tą motorownią jaką chcesz będzie na pewno ciężko i na pewno nie będzie tanio :P Co nie oznacza że jest to niemożliwe :]


Jeśli jesteś w stanie większość zrobić sam o czym wspomniałeś wyżej to wyjścia masz dwa albo kładziesz grubszą kasę i celujesz w coś zadbanego albo nie szalejesz z kosztami zakupu i dużą kwotę zostawiasz na doprowadzenie fury do stanu zadowalającego dla Ciebie ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Składanie wymarzonej bmw
PostNapisane: 3 lutego 2019, 11:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 132
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Ja bym jednak wpierw zaczął od puszczenia ogłoszen po forum bmw :) Takie składanie to tylko i wyłącznie własna robota po godzinach. Nie wyobrazam sobie oddawać takiej roboty komuś. Raz, że nie zrobi tego dobrze a dwa to rachunek był by kosmiczny :D Dla przykładu jak ja nie wiem jak coś zdemontować to powolutku rozkminiam z każdej strony jak sie do tego zabrać, patrze na necie. Mechanik może nie mieć na to czasu i ochoty, szarpnie spinki lub plastik połamane a potem jakoś złoży żeby nie wypadało i jako tako się trzymało. To jest jeden z wielu przykładów.

Cytuj:
max 20tys jezeli silnik bedzie wymagał remontu


To praktycznie każde m52 już wymaga remontu, o ile dół może być w miare zdrowy to górę trzeba prawie wszędzie zdejmować. Chociażby uszczelniacze zworowe po tylu latach na pewno nie spełniają swojej funkcji, tylko nie piszcie tutaj, że można je wymienić bez ściągania czapki. Ja bym jednak wpierw zaczął od poszukiwań w innych źródłach niż olx, dużo zdrowych egzemplarzy jeździ w ciepłych krajach, włochy, hiszpania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL