BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 maja 2024, 04:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Belka zderzaka...
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 12:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 237
Lokalizacja: Kristiansand
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52b28tu
Witam
mam pytanie czy belka od zwykłego zderzaka pasuje do tego od Mki? bo koles mi mowi ze tak a ja slyszalem ze nie. to jak to jest?
Pozdro

_________________
Wiele Serc... Jedno Bicie... BMW Ponad Życie!!!
Prawdziwa jazda zaczyna sie jak koła traca przyczepność :DD
Nie ważne do kąd... Ważne zeby BOKIEM!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 13:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Jak zmieniałem zderzak ze zwykłego na "M" to wymieniałem też belkę. Na oko nie różniły się kształtem, ale wymieniałem z konieczności, bo stara mi pękła po kontakcie z nieodpiętym hakiem holowniczym auta, które zatrzymało się przede mną.
Podstawowa różnica była w materiale belki; zwykła była z tworzywa w rodzaju włókna szklanego a od emki z aluminium. Wydaje mi się, że są zamienne. Jeśli zmieniasz zwykły zderzak na "M" to musisz zmienić też wloty powietrza na tarcze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 16:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 237
Lokalizacja: Kristiansand
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52b28tu
wloty to wiem ze sa inne tylko z ta belka mam wlasnie problem :( ale jak mowisz ze za na oko takie same to mozliwe ze beda pasowac :) a po spotkaniu z tylem innego auta to czy aluminiowa czy z tego tworzywa to i tak jeden ch :wink:

_________________
Wiele Serc... Jedno Bicie... BMW Ponad Życie!!!
Prawdziwa jazda zaczyna sie jak koła traca przyczepność :DD
Nie ważne do kąd... Ważne zeby BOKIEM!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 17:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Nie wiem czy się nie różnią np. rozstawem otworów na kołki mocujące zderzak do szyny, ale zawsze możesz nawiercić nowe. Z tą nową belką aluminiową nie miałem jeszcze stłuczki (odpukać), ale ta stara z kompozytu była niesamowicie wytrzymała. Nie wiem czy nie ma tam jakiejś domieszki kevlaru, bo takie zderzaki jakie ona rozwaliła, to sam byłem zdziwiony. Nie to żebym trzaskał auto, ale na przestrzeni 100 tys km trochę tego było. To alfa romeo, to mazda 323, to seicento i uno. O skarpie nie wspomnę. Zawsze auto wychodziło bez szwanku, a to dzięki też tym amortyzatorom w podłużnicach. Radę belce dał dopiero hak u eskorta kombi, ale też nie do końca, bo nie pękła, tylko nieco uszkodziło górną część, jak zanurkowałem pod hak. Belka była jeszcze do użytku, ale jak zmieniałem przód na nowy to aluminiową miałem w komplecie. Nic o niej nie wiem, bo jeżdżę dopiero pół roku ale tamtą starą mogę polecić z czystym sumieniem. Tak na marginesie to ciężar obu belek jest podobny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 17:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 237
Lokalizacja: Kristiansand
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52b28tu
spoko dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :D no zeczywiscie miales troche na swim koncie zaloczonych samochodow :P mnie jak narazie zaliczaja i tyl mi demoluja :( dzisiaj tez strzala dostalem od T4 naszczescie tylko troche mi pogiol pod lampa i 200 zarobilem za zrobienie bedie mnie kosztowalo jakies 20 zl bo robie w tej profesji :D a T4 calego przodu nie mial i lampe potluk <lol>

_________________
Wiele Serc... Jedno Bicie... BMW Ponad Życie!!!
Prawdziwa jazda zaczyna sie jak koła traca przyczepność :DD
Nie ważne do kąd... Ważne zeby BOKIEM!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2006, 22:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
bez problemu założysz zderzak M na zwykłą belke , mocowania sa troche inne ale założyc sie da spokojnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL