BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 maja 2025, 23:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wyciek z maglownicy
PostNapisane: 25 lutego 2008, 22:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Brzeg
niedawno zakupilismy bmw 318i sedan-limuzyna dzisiaj mąż wymienil paski rozrzadu i jak sie okazalo mechanik znalazl wyciek oleju z ukladu kierowniczego ,czyli powiedzial do wymiany PRZEKLADNIA KIEROWNICZA :zakrecony: czy faktycznie tak musi byc?? czy moze jest inne rozwiazanie??
bardzo prosze o jakakolwiek rade
z gory dzieki


Ostatnio edytowano 27 lutego 2008, 21:45 przez Myszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lutego 2008, 21:35 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Wydzieliłem Twój post z przyklejonego tematu w dziale "Wszystko o BMW i umieściłem tutaj jako temat z zapytaniem dotyczącym problemu z zakresu mechaniki.

Jeżeli wyciek oleju wspomagania ma miejsce we wnętrzu maglownicy (przekładni kierowniczej) co można stwierdzić po gromadzeniu się oleju w gumowych osłonach na maglownicy ochraniających połączenie drążków kierowniczych z maglownicą, to niestety maglownica wymaga uszczelnienia (regeneracji)
Koszt takiej naprawy nie jest tani i możnabyłoby rozglądać się za drugą maglownicą. Jednak używana maglownica nie daje gwarancji długiej trwałości, gdyż i ona może się rozcieć w niedługim czasie. W porównaniu z regeneracją dającą pewność na dłuższy żywot zakup używanej sprawnej to pewna niepewność.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lutego 2008, 13:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Brzeg
Moje BMW: e38 740i
Kod silnika: M60
Witam.

Podłączę się do tematu, mam podobny problem, dwóch mechaników powiedziało mi że to maglownica, jednak według mnie wyciek jest z pod zbiorniczka oleju, cały olej spływa po przewodach i pod wpływem powietrza przy jeździe gromadzi się w różnych miejscach ,więc może tam tkwi problem.

Robert czy objawem zużytej maglownicy jest też luz na kole, z tego co wiem mam bardzo mały luz na lewym kole.

ps. będę musiał chyba jakoś wymyć to miejsce i dokładnie stwierdzić gdzie jest wyciek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lutego 2008, 22:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Brzeg
dziekuje ci za odpowiedz Robercie i mam nadzieje ze jeszcze nieraz zapytam cie o pomoc w zakresie BMW :)

[ Dodano: 29 Luty 2008, 22:17 ]
MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE JAK MAM ZROBIC INSPEKCJE KOMPUTERA? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2008, 00:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Jeśli maglownica cieknie (lub ogólnie ubywa płynu), to zaraz po odpaleniu przy kręceniu kierownicą słychać jęczenie pompy wspomagania. Po pewnym czasie ustaje. Jeśli płynu nadal będzie ubywać, to wtedy jęczy cały czas praktycznie.
Ja wymieniałem układ wspomagania w E30. Zapłaciłem coś koło 1000 PLN z wymianą, nie pamiętam dokładnie. Wybrałem układ regenerowany i teraz to jakoś chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyciek z maglownicy
PostNapisane: 11 września 2012, 15:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2704
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
odgrzeję nieci po prawie pięciu latach :D

U mnie w e30 leje sie obecnie z magla. oglądałem to na kanale, wg mnie to nie w gumowych osłon ale po prostu cieknie. macie pomysły gdzie szukać? łączenie przewodów z przekładnią? od spodu w maglu jest taka duża śruba chyba 21mm - moze to być spod niej? wyciek mam bardzo duzy - po nocy kałuża ok 30cm średnicy. podpowiedzcie proszę gdzie szukać :)

Obrazek
Obrazek

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyciek z maglownicy
PostNapisane: 11 września 2012, 20:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 56
Lokalizacja: Jawor \WrocÂław
Moje BMW: e46 320 e38 735 e39
Kod silnika: M47N M62B35TU M54B30
wymienic na maglownice z e46 pasuje do e36 i do e46 odwrotnie tez z e36 do e46 róznia sie przelewem lecz mocowanie jest to samo a te w e46 sa trwalsze.

_________________
e30 320i bylo
e46 320d cr jest
e38 735 v8 jest
Grand Cherokee 4.7 V8 był
e39 530i R6 M-pakiet jest
x-type v6 jest


Gdyby nie Niemce nikt z nas nie jeździłby w BEEMCE!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyciek z maglownicy
PostNapisane: 12 września 2012, 03:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2704
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
no świetnie, rozumiem że Ty płacisz? :) Proszę o poradę w sprawie wycieku i możliwości jego usuniecia

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyciek z maglownicy
PostNapisane: 15 października 2012, 06:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2704
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
po dwutygodniowych obserwacjach mogę odtrąbic sukces. otóż u mnie ciekło ze zbiorniczka, dokładniej z łączenia jednego z przewodów ze zbiorniczkiem. jeden z nich miał założony cybant a drugi oryginalną zagniataną opaskę. ona właśnie już nie trzymała, wywaliłem ją i wstawiłem cybant (nr10 na schemacie). od tej pory problemu nie ma.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL