BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 15:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] Znoszenie samochodu w prawo
PostNapisane: 26 kwietnia 2009, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Olsztyn
Witam. Od paru dni samochód strasznie znosi w prawo. Tylko puszcze kierownice i od razu zjezdzam na prawą stronę. Zbieźność była nie dawno robiona, zawieszenie także.. Co może byc przczyną? Auto posiadam od roku.

_________________
ZauwaÂżyliÂście, Âże kaÂżdy jadÂący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2009, 21:04 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
sprawdż czy grzeje się felga i wogóle jak kręci się koło być może zacisk hamulcowy nie odbija i przyhamowuje ci koło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2009, 21:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Sprawdzi cisnienie w oponach

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 09:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 304
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E38 740iA [m62]
Zamień koła stronami. Może wyda wam się to głupie, ale skoro geometria ustawiona, zawieszenie sprawne to co innego jak nie opony albo krzywe felgi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 10:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Jak by byly krzywe felgi to by bylo czuc bicie na kierownicy.Ja bym zaczol od sprawdzenia cisnienia w oponach jak to nie pomoze to bedziemy dalej myslec

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 15:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Olsztyn
Ciśnienie w oponach to chyba oczywiste że sprawdziłem...bo po co miałbym pisać taki temat? Felgi są proste bo były sprawdzane przed latem na wyważarce. Wydaje mi się tak jak napisał ryszard55 że to ten zacisk hamulcowy..ale jak podniosłem auto to koło kręciło sie normalnie., Spawdze czy sie grzeje bo jeszcze nie miałem czasu aby jeździć...

_________________
ZauwaÂżyliÂście, Âże kaÂżdy jadÂący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 18:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: olsztyn
w e36 u mnie poprzedni właściciel zmieniając amory nie złożył wszystkiego jak trzeba i talerz sprężyny oparł się o poduszkę amortyzatora co powodowało ściąganie w lewo.zamiast swobodnie się obracać skręcało sprężynę i stad ściąganie. sprawdź czy talerz sprężyny nie ociera o poduche amortyzatora.jeśli ociera to brakuje tam podkładki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 21:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Gooooodfather napisał(a):
Ciśnienie w oponach to chyba oczywiste że sprawdziłem...bo po co miałbym pisać taki temat?
Wczesniej tego nie pisales to skąd moglem wiedziec? Sprawdzi jeszcze raz zbieznosc,moze od ostatniego ustawienia wpadles w jakas dziure i cos sie przestawilo.A od kiedy zaczelo sciagac?Od momentu zrobienia zawieszenia?

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 22:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: Olsztyn
Bo to po prostu logiczne że sprawdziłem. Zawieszenie zrobione jakieś pól roku temu a to znoszenie pojawiło sie nagle pare dni temu :kwasny:

_________________
ZauwaÂżyliÂście, Âże kaÂżdy jadÂący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 22:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
sprawdz zbieznosc mogles wpasc w dziure udezyles w kraweznik i juz bedzie cie sciagac ustawim troche tych zbieznosci :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 23:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 411
Lokalizacja: Sanok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Gooooodfather napisał(a):
Ciśnienie w oponach to chyba oczywiste że sprawdziłem...bo po co miałbym pisać taki temat?

Cytuj:
Bo to po prostu logiczne że sprawdziłem. Zawieszenie zrobione jakieś pól roku temu a to znoszenie pojawiło sie nagle pare dni temu :kwasny:


Kolego Gooooodfather troszke spokojniej, koledzy chca pomoc a ty nie piszac dokladnie co sprawdziles (tylko napisales ze sciaga i ze zbieznosc i zawieszenie robione), zaczynaja szukac od podstaw, błahostek,

a ja obstawiam tak jak Krzynio266 ze poszla zbieznosc ostatnio tez mialem nieprzyjemna wpadke z dziura i dupa sciagalo mnie na lewo :kwasny: :kwasny: a zawieszenie tez mam praktycznie nowe i zbieznosc tez była robiona :) :) :)

a jesli to nie to to napisz co sprawdziles i wykluczyles a bedziemy dumac :)

_________________
BóG Stworzył BMW bo Miał GUST !!!!! a Inne Samochody Bo Miał Dobry Humor :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2009, 23:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
podpisuje sie pod wyzszymi sugestiami i dodaje jeszcze ze moze zacisk zaczyna ci powoli trzymac i dlatego cie sciaga sprawdz czy po dluzszej jezdzie w miescie nie grzeje ci sie zbytnio kolo pozdro

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL