BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Gong od PDC, który ?
PostNapisane: 6 stycznia 2021, 20:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 499
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 2x E36, E39
Kod silnika: M52
Link z pdf chyba płatny ale już raczej wiem jak to podłączyć, tyle niewiem czy dać gniazdo z bezpiecznikiem przy lampie czy już nie konieczne?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gong od PDC, który ?
PostNapisane: 6 stycznia 2021, 23:52 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
To juz jak wolisz i tak bedzie zabezpieczenie na bezpieczniku od swiatla wstecznego.
Mi odpalalo tego pdfa w calosci mimo ze platny, ewentualnie poszukaj w google e36 pdc retrofit pdf moze znajdziesz gdzies darmowego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gong od PDC, który ?
PostNapisane: 7 stycznia 2021, 19:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 499
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 2x E36, E39
Kod silnika: M52
tak tez gdzie slyszalem ze dodatkowego bezpicznika nie potrzeba bo bedzie z wstecznego tak jak mowisz. Pdf poszukam ale juz wiem jak podlaczyc, bez diagnostyki to tylko 3 kable do lampy takze prosty temat. Na weekendzie bede montowal, dzieki za pomoc :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Gong od PDC, który ?
PostNapisane: 11 sierpnia 2021, 04:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Witam. Mam problem z pdc w e36 Chciałem dołożyć sobie czujniki do sedana, kupiłem wiązkę z czujnikami oraz moduł oraz gong. Sterownik jest z żółtą kostka oraz czarna. Chciałem sprawdzić na sucho czy wszystko jest ok i niestety lipa. Podłączyłem stały + oraz kabel od wstecznego pod + akumulatora, a 2 przewody masowe pod -. Czujniki klekocza (słychać że działają) 21 daje na T4 gong to piszczy non stop. Nawet gdy odlacze napięcie z centralki to gong piszczy cały czas (ma swój + i - i sygnałowy w T4 z centralki). Przestaje dopiero gdy zdejmę masę centralki
pin 26 stały plus
pin 6 plus ze wstecznego
pin 18 masa pin 14 masa
pin 21 gong
Tak mam piny w czarnej kości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL