BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 7 maja 2010, 21:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: mam wiedziec?
Witam kolegow.
Mam czasami problem z otwieraniem bagaznika (e36 sedan 95r).
Samochod otwarty chce otworzyc bagaznik-wciskam wkladke zamka no i zamyka mi centralny drzwi i bagaznik...
Problem wystepuje nieregularnie. Co wy o tym myslicie?
Kabelki ktore biegna do klapy sprawdzalem i sa ok.
Pomozcie jakos...

Obrazek

_________________
http://poradnik.telewizor.eu


Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2012, 11:01 przez badal, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 7 maja 2010, 22:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
mam tak samo musze dwa razy otwierac od strony pasazera


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 7 maja 2010, 22:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Moje BMW: e36 1.8i
Kod silnika: M40
Witam
Ja bym sprawdził ustawienie siłownika,posiada on regulacje jeżeli jest niedokręcony bądź zapadka się wyrobiła możne tak się dziać ponieważ podczas wciśnięcia zamka zamiast odsunąć zapadkę przesuwa go w stronę siłownika co skutkuje zamknięciem centralnego.Tylko to mi przychodzi na myśl,najprościej będzie jak zobaczysz jak to działa,otwórz bagażnik,zamknij ręcznie zamek i zobacz co sie dzieje jak otwierasz.
Pozdrawiam

_________________
http://images38.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/278/a57f3c371e0f7ab7m.jpeg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 10 maja 2010, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Moje BMW: e36 1.8i
Kod silnika: M40
I jak tam kolego,jakiś postęp?

_________________
http://images38.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/278/a57f3c371e0f7ab7m.jpeg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 10 maja 2010, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: mam wiedziec?
Rozebralem plastikowa oslone.niby tam wszystko jest oki.... sam nie wiem. jutro po pracy zdrobie kilka fotek to moze cos mi poradzicie.
Zdrów

_________________
http://poradnik.telewizor.eu


Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2012, 11:02 przez badal, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 11 maja 2010, 18:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e36
Poruszaj końcówką która wychodzi z siłownika i zaczepia się na nią metalowy pręt do zamka. Ja miałem problem z microswitchem w siłowniku.
Działa on na zasadzie:
1. końcówka wchodzi microswitch wciśnięty i zamykają się zamki
2. końcówka wychodzi microswitch puszcza i auto się otwiera.

Ja miałem tak, że otworzyć dało się z bagażnika bez problemu, ale nie dało się zamknąć. Sprawdziłem, że po poruszaniu końcówką, która była w prawidłowej pozycji microswitch się wciskał i zamykał. A po przekręceniu kluczyka w klapie nie chciał się sam zamknąć. Wziąłem siłownik, rozebrałem wyczyściłem, popsikałem kontaktem w switch'a i zamknąłem póki co miesiąc już działa.

_________________
Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 12 maja 2010, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: mam wiedziec?
Panowie no juz sam nie wiem.
Poruszalem tam tym drutem gdzie laczy sie z silownikiem no rusza sie ta koncowka( pod oslona gumowa) tzn ma luzy.
nie wiem czy tu tkwi problem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
http://poradnik.telewizor.eu


Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2012, 11:00 przez badal, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 13 maja 2010, 08:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 194
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
powiedz kolego czy zdjąłeś całą gumę z przewodów miedzy klapą a wejściem w błotnik, jeśli problem jest nieregularny to wygląda na to że raz przewody stykaja a raz nie

_________________
|------------------------------------------------------------------------------|
Moje 3er ==> viewtopic.php?f=6&t=72749&p=788209#p788209
|------------------------------------------------------------------------------|

<Croniss>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 13 maja 2010, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 73
Lokalizacja: mam wiedziec?
sciagnelem gume bo mialem kilka przewodow pourywanych i je lutowałem.
jak tylko deszcze przestana padac to zdejme cala gume i okaze sie czy miales racje.
pozdro

_________________
http://poradnik.telewizor.eu


Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2012, 10:59 przez badal, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 15 października 2010, 16:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: pÂłock
Witam. Mam podobny problem a mianowicie w moim BMW gdy zamykam samochód z drzwi bagażnik się również zamyka tak samo jest również z otwieranie z drzwi, z kolei z bagażniak tylko zamyka, otworzyć drzwi juz nie chce. Przewody sprawdzałem były pourywane więc je polutowałem. Być może wina leży w którymś przewodzie i chciałem się dowiedzieć w którym jej szukać. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 21 października 2010, 19:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 318 is
Panowie a jak się nazywa ten element w który widać na drugim i trzecim zdjęciu? Urwał mi się element w który wchodzi metalowy pręt :( szukam i szukam na internecie ale nie mogę tego elementu znaleźć, pewnie coś wpisuję. Dzięki z góry za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 21 października 2010, 19:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 194
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/C ... ng_system/

element nr 18

http://allegro.pl/bmw-e36-zamek-tylnej- ... 42106.html
http://allegro.pl/bmw-e36-wkladka-zamek ... 35159.html

to jest calość jedynie możesz chyba przełożyc wkładkę na swoja żeby miec ten sam kluczyk, jeśli masz centarlny a skoro potrzebujesz zaczepic ten pałąk to masz to poprostu bedziesz mial inny kluczyk ale bedzie otwierac z centralnego

_________________
|------------------------------------------------------------------------------|
Moje 3er ==> viewtopic.php?f=6&t=72749&p=788209#p788209
|------------------------------------------------------------------------------|

<Croniss>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 21 października 2010, 20:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 318 is
dzięki wielkie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 2 października 2011, 13:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: 1.8 IS
Witam a ja mam taki problem ze wciskam ten zamek by otworzyć bagażnik i mi porostu nie odskakuje z powrotem najpierw radziłem sobie tak ze kluczykiem go wyciągałem jakoś ostatnim czasem jak już wcisnę to ciężko wyciągnąć go z powrotem i nie mogę czasem zamknąć bagażnika co polecacie ? Czy konieczna jest wymiana zamka czy da się to jakoś zrobić ?

_________________
Obrazek GG: 4127053


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 28 kwietnia 2012, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: NH
Moje BMW: E36only
Kod silnika: m52b20
odgrzeje troche kotleta. u mnie jest nieco inna sprawa...wszystko mi działało spoko tj. otwierałem auto "z drzwi" otwierało sie wszystko (bagaznik rowniez) w sensie ze wcisnalem zamek i otwierala sie klapa. jak zamknalem z drzwi do bagaznika rowniez sie nie dalo otworzyc. (do zamka od klapy ani razu kluczyka nie wlozylem). Jednak z racji takiej ze nie działało podswietlenie tablicy rejestracyjnej, wzialem sie za w/w sławna "wiazke kabli kolo klapy" było kilka przetartych jak rozebrałem klape to sie okazało ze jedna wtyczka nawet nie była wpieta do hmm sterownika centralnego w klapie? (ale wszystko działało ok tak jak pisałem wyzej). no wiec postanowilem polutowac kable przetarte powymieniac etc. wpiąłem tez ta wtyczke co była wypieta (taki mały pin na 3 kable) wszystko fajnie działa (podswietlenie tablicy etc.) tylko teraz jest tak ze jak otwieram auto "z drzwi" to wszystko sie otwiera ale klape trzeba kluczykiem...(zanim ja otworyzlem kluczkiem to troche bylo problemow bo nigdy kluczyka nie widziala wiec trzeba bylo WD40 wziac w ruch. z bagaznika natomiast moge kluczykiem zamknac auto i otworzyc. z tym ze otwieranie działa chyba tylko wtedy jak auto było zamkniete "z drzwi" tak wynika z moich obserwacji :) pytanie nastepujace CZY CENTRALNY MA "OPCJE RYGLOWANIA DRZWI" ? i czy da sie to jakos ustawić zeby klapa sie "automatycznie nie ryglowala"? o wiele bardziej mi odpowiadalo kiedy mozna bylo podnosic klape kiedy sie chce bez uzycia kluczyka. Czekam na odpowiedzi i z gory dzieki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek--klapa bagaznika--siłownik zamka ??
PostNapisane: 4 lipca 2021, 14:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: 1.6
Witam wszystkich,
Chciałam podpowiedzieć w temacie bo miałam podobny problem, że klapa od bagażnika w e36 zatrzasnęła się na amen. Pilot zwariował raz nie działały przyciski, a raz tak. To była loteria. Drzwi od pasażera mogłam otworzyć tylko z kluczyka. Przez siedzenia nie było szans nic zdziałać, ponieważ mam wsadzoną tube na cały bagażnik. A jak już wciskalam zamek od bagażnika to całe auto się zamykało. I tak cały czas. Wpadłam na pomysł żeby otworzyć auto (kilkakrotnie ponieważ jak otwieralam to samo się zamykało dopiero po paru próbach efekt był taki że pozostawało otwarte i już się samo nie zamknęło) i odpiąć kleme od akumulatora. Wzięłam 13 klucz i ściągłam po czym szybko do bagażnika i co.... nic. Zdenerwowana założyłam kleme, zamknęłam maskę i już miałam dac sobie spokój ale stwierdziłam, że ostatni raz próbuje. Magia. Bagaznik się otworzył. Pilot działa już normalnie, ba, auto przestało się samo zamykać. Nie wiem czy to przypadek czy co ale chyba auto się zresetowało czy coś i działa wszystko. Wiem, że problem jednak nie jest naprawiony na stałe ale od teraz mam ze sobą magiczną 13 (klucz) i przy ponownym problemów zacznę od tego. Na razie działa wszystko bez zarzutów więc będę się martwić jak ten sposób przestanie działać. Spróbujcie tego sposobu, może i u was zadziała.
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL