BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 21:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 22:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
witam wszystkich otoz problem dziwny a moze sugerowac ze padl rozrusznik jednak w poludnie zapalilem samochod pojechalem po paczke na poczte potem troche pokrecilem sie spokojnie po miescie postawilem samochod pod domem wszystko dzialalo jak nalezy radio wycieraszki nawiew wwszystko wszystko mija ok 4 godzin chce wjechac do garazu bo zaczyna cos sobie padac przekrecam kluczyk zaplon jest wszystkie kontrolki wlaczaja sie chce odpalic silnik a tu... nic wszystko tylko "mrugnelo" swiatla, kierunki, nawiew, el. szyby nawet zapalniczka dziala jednak nie dziala radio podgrzewanie tylnej szyby, pierwsze co to sprawdzilem bezpieczniki wszystko ok styka nie popalone kable przy rozruszniku tak samo bez luzow i zasniedzen zabrudzen ogolnie na moje skromne oko wyglada tak jakby silnik nie dostawal sygnalu do odpalenia a jeszcze instalacja od gazu sie nie wlacza (sekwencja) a jak przekrecam do odpalenia to tylko od sekwencji czerwone swiatelko sie swiecilo. do tej pory wszystko ok akumulator sprawny nie bylo zadnych awari ani grzebania w kablach i czymkolwiek innym prosze o pomoc :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 22:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
po prostu nie kręci, kontrolki przygasają itd? to wygląda jakby zjadał prąd. zobacz czy rozrusznik który jak rozumiem był naprawiany/wymieniany jest dobrze podłączony.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 22:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
rozrusznik nie byl ani naprawiany ani wymieniany samochod kupilem w listopadzie 2010 i byly serwisant aso sprawdzal mi go wymienilem jedynie plyny olej i filtry reszta byla ok kontrolki przygasaja przy probie odpalenia reszta dziala oprocz tego radia i podgrzewania szyby pech to co najwazniejsze nie chce sie ruszyc silnik i radio :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: poprostu wyglada tak jakby cos blokowalo i nie chce sie zapalic silnik ani zakrecic ani nic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 19 stycznia 2011, 23:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
zmierz voltomierzem napięcie na akumulatorze oraz amperomierzem upłynność prądu pry wyłączonym kluczyku, zamkniętych drzwiach itd.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 14:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
no wiec tak dzis rano chce odpalic no juz wszystko dziala radio i reszta elektryki ale przekrecam na zaplon potem dalej i tylko slychac tr tr tr tr tr tr z alternatora silnik nie odpala dalej potem wlaczaja sie same awaryjne swiatla dziwne to dziwne takich cudow jeszcze nie widzialem a mialem juz rozne samochody w roznym wieku i stopniu zuzycia
napiecia nie mam niestety jak zmierzyc nie posiadam ow zadnych cudow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 14:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b20
tzn przyrzadow takie zamieszanie objezdzilem kilku mechanikow nikt nie wie co to moze byc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 15:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
słuchaj to mnie przychodzą do głowy trzy rzeczy:

kiedys po swapie w oplu corsie jaja nieziemskie były z elektryką przez źle podłączoną masę - poszukaj wszystkich punktów masy, zobacz czy dobrze zamocowana. obejrzyj też jak podłączony jest rozrusznik, może cośtam nie styka.

dwa - czy masz alarm? może ześwirował?

trzy - może po prostu rozrusznik się skończył?


światła juz palą Ci się normalnie tzn nie za słabo albo coś? miernik sobie kup przy okazji - byle Leroy Merlin czy castoramie znajdziesz za 15zł na amatorski użytek wystarczający :]

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 16:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 363
Lokalizacja: chorzow
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112982
kolego sprawdz czy masz sruby dokrecone wszystkie od rozrusznika bo kumpel w audi mial to samo co ty i mu sie odkrecila jedna sruba od rozrusznika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e36 m50 nie odpala dziwne:(
PostNapisane: 20 stycznia 2011, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Rybnik
Kolego jesli masz taka możliwość to wyciag swoj akumulator i zastap go takim samym jak ty masz, pożycz od kumpla albo kogos. A jesli nie masz od kogo podmienic akumulatora to podepnij kable (szelki) i niech ci ktos pożyczy troche pradu z auta i spróbuj odpalic, i jesli odpali zobacz jakie jest ladowanie. Jesli ladowanie bedzie ok a powinno byc cos chyba ok 14V nawet ponad 14V to alternator juz nam odpada. A jesli auto nie odpali nawet za pomoca drugiego akumulatora to daje 99% ze rozrusznik jest do naprawy. Daj znac co z tego wyszlo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL