BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 22 listopada 2010, 18:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57B30
Witam,Mój silnik to 318i M40 z 93r. mam następujący problem:
ZIMNY SILNIK

Jak już odpalę a zdarza się to za drugim, najgorzej za 4-5 razem, po dodaniu gazu auto gaśnie. Jak go przegazuje to już nie gaśnie ale źle chodzi. Jak wdepne szybko gaz do deski albo chociaż szybko do połowy to słychać bulgotanie w filtrze powietrza, obroty nie idą w górę, idą tak dopiero po 2-4 sek i wyżej jest już dobrze. Jak jadę to jadąc na 1500 obr na pierwszym biegu i nagle wciskając gaz w deske to uto nie chce jechać, dławi się no i po tych 2-4 sek normalnie jedzie.


NAGRZANY SILNIK

Jak się już nagrzeje to jak dodam gwałtownie gazu to jest bulgot tylko na samym początku i obroty idą normalnie w górę. Jak jadę na rozgrzanym silniku to wszystko jest ok tylko od dołu nie ma takiego kopa.


TO CO JUŻ ZROBIŁEM/SPRAWDZIŁEM:

-wymieniłem nowe świece na NGK stare też były NGK
-Wymieniłem regulator ciśnienia paliwa i pompkę paliwa
-Wyczyściłem przepustnicę
-Wyczyściłem silniczek krokowy
- Przeczyściłem przepływomierz, tylko na klapce i w tym kanale, rzeczy elektrycznych w środku ani tego czujnika nie ruszałem
-wymieniłem filtr powietrza
-filtr paliwa wymieniony 15 tyś km temu



Pytania

1. Mam uszkodzony simering przy pompie wodnej, w wyniku czego cieknie mi płyn chłodniczy, w wyniku czego w układzie chłodniczym nie ma ciśnienia, a gdzieś wyczytałem że jak nie ma ciśnienia w układzie chłodniczym to takie bulgotanie następuje. Pytanie do kogoś kto się zna, czy to prawda? Jeśli tak to wymiana pompy lub jej uszczelki wszystko by załatwiła??

2. Gdzie kupić i jak się nazywają te wężyki:
-jeden idzie od regulatora ciśnienia paliwa do przepustnicy
- drugi idzie od węża odpowietrzającego odmę też do przepustnicy

Są to takie dwa cieńkie węże, ale nie wiem jak je zamówić.
Po zatkaniu palcem tych dwóch króćców na przepustnicy do których biegną te węzyki, zatkanie palcem poprawia pracę silnika, i myślę że tam łapie troche lewego powietrza. Niestety bulgot dalej jest.

Proszę sobie nie wyobrażać ze ten bulgot to taki jak z fajki wodnej, tam wody nie mam, to tak jakby nie nadążało z zasysem powietrza.

Za pomoc wielkie dzięki, bo męczę sie z tym już z dwa miesiące z dnia na dzień. Samochód podpięty pod komputer i 0 błedów więc obstawiam tą pompę wodną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 22 listopada 2010, 19:29 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 558
Lokalizacja: Boguszewiec/płock
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: obalił się;-)
ja kolego obstawiał bym nieszczelność układu ssącego.łapie lewe powietrze i źle wylicza a to moze być przyczyna gaśnięcia.pozdrawiam

_________________
1.6 to nie wiele, ale toczy swoje fele :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 22 listopada 2010, 20:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57B30
Mi auto nie gaśnie. A co do lewego powietrza to poszukuje właśnie tych dwóch wężyków które opisałem w punkcie pytania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 22 listopada 2010, 21:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Szyms91 napisał(a):
2. Gdzie kupić i jak się nazywają te wężyki:-jeden idzie od regulatora ciśnienia paliwa do przepustnicy- drugi idzie od węża odpowietrzającego odmę też do przepustnicy
W pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym, z tego co pamiętam mi dobrał chyba średnice wewnętrzna 3,2mm gumowy z takim fajnym oplotem firmy Gates :)

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 23 listopada 2010, 13:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57B30
A co do tego pytania o nieszczelny układ chłodzenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 23 listopada 2010, 17:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57B30
Czy ten wężyk idący od węża odmy do przepustnicy ma być czymś wypchany, bo ja w środku tego wężyka mam takie gumowe opiłki, cały wężyk jest tym wypchany, założyłem nowy wężyk tylko nie wypchany, całkowicie drożny, co się może stać. A co do pompy wody, jaką polecacie??
Żeby nie była przesadnie droga i żeby to nie był chinol który padnie po miesiącu/roku??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 24 listopada 2010, 13:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57B30
Refresh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 24 listopada 2010, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
Mam podobny problem z tym ze ja mam instalacje gazowa. Kolego a po odlaczeniu akumulatora na jakies 15 min problem tez wystepuje? U mnie znika z tym ze jak pojezdze troche na gazie to na benzynie znow dzieje sie to samo... u mnie to wina chyba instalacji gazowej cos nie tak. Nie wiem czy pomoglem ale sprobuj odlaczyc aku na pare min. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dławi przy gwałtownym dodaniu gazu
PostNapisane: 18 sierpnia 2020, 16:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40
Witam
Podepnę się trochę pod temat :P Mianowicie mam podobne objawy tyle ze moja e36 m40 nie odpala ,tylko z plaka a jak już odpali to trzyma 2000tys.obrotów po dodaniu gazu gaśnie a dodam że na odłączonej przepływce .Jak podłącze przepływkę to od razu gaśnie .Komp nic nie wykazał żadnych błedów:). Wymieniona przepływka ,kable,świece,palec,kopułka ,pompa paliwa +filtr paliwa ,i nadal to samo może ktoś miał podobne objawy ,bo mi już ręce opadają :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL