BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 21:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 13 lipca 2011, 20:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Witam!
Mam pytanie - oddałem samochód do ustawienia geometrii zawieszenia. Zaśpiewano mi 120zł za przód i tył. Po zostawieniu samochodu gość mi dzwoni, że mam wszystko rozjechane i nie mogą ruszyć żadnych śrub. Oczywiście mówi mi, że cena może się zmienić.
Coś mi tu nie gra - mają w cenniku 120zł za ustawienie geometrii to co mnie obchodzi, że mają problem ze śrubami i że parametry są rozjechane? Jak urwą to oczywiście zapłacę za nową, ale żeby mi koszt robocizny wzrastał? To co - 120zł jest za sprawdzenie?
Jak wy uważacie? Bo nie wiem jak mam jutro przy odbiorze gadać. Mechanik, który miał mi wcześniej robić całą geometrię mówił, że zapieczone śruby to pikuś - niestety żeby on mi ustawił to musiał bym wrzucić zimowe koła, a na to nie miałem czasu to pojechałem gdzie indziej.
Generalnie to samochód jeździł prosto i nie ciął opon, ale po włożeniu na tył opon 255/40/17 na oryginalną felgę 8.5J z jednej strony koło mi przycierało.
Pozdrawiam

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 13 lipca 2011, 20:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
A ja bym mimo wszystko zabrał auto od teraźniejszego mechanika. Będzie tylko kłopot jak już na wstępie robią takie herezje :orany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 13 lipca 2011, 21:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
nie wiem co dokladnie ten mechanik ma na mysli mowiac ze wszystko jest rozjechane w zawieszeniu .. 120zl za geometrie to normalna cena ALE za dodatkowe uslygi typu > zmiana koncowki > bo przez to nie ustawi dobrze geometrii to juz doplacasz > sprawa prosta i d o tego bedzie pozmieniane to co jest na wykonczeniu w zawiasie ale upewnij sie co on ma na mysli dokladnie bo jak ma ci zmieniec pol zawiechy pod ustawienie geometrii to olej go i zmien diagnoste

mi jak ustawiali geometrie to urwali momosrody ( przy odkrecaniu ukrecily sie) i doplacalem za nowe na obie strony + 2h robocze mechaika.

powinien cie uprzedzic ze przy tego typu operacji zawsze moze sie cos urwac i koszta wzrosna ale bez przesady

ja przy swoim mechaniku stalem i patrzylem sie na rece > polecam

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 13 lipca 2011, 21:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Szczurek1986 napisał(a):
A ja bym mimo wszystko zabrał auto od teraźniejszego mechanika. Będzie tylko kłopot jak już na wstępie robią takie herezje :orany:


Właśnie też się obawiam kłopotów. Z pewnych źródeł wiem, że pod kątem geometrii to są nieźli (mają dobry sprzęt i się znają), ale jak robią już problemy to mi się to nie podoba :zdegustowany:. W sobotę wyjeżdżam na tydzień na full załadowanym samochodem i muszę mieć to zrobione :zakrecony:.
Pytam co myślicie, bo coś mi nie gra nagła zmiana polityka ceny - niektóre auta robi się łatwo, a niektóre nie i sobie to raczej w ryzyko sami wkalkulować muszą.

----
[edit]

No właśnie jak będą musieli końcówkę wymienić to OK, ale będzie chciał cały zawias robić, to sorry. Jak coś urwą (śruby) to normalka - właśnie kumpel mi mówił, że lecą zawsze któreś. Na razie największy problem robił o drążek.

Ps. Rozjechane to miał na myśli zbieżność i geometrię.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 13 lipca 2011, 21:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
no to jak ci zmieni drazek i np urwie momosrody z tylu (one na 90% przypadkow zawsze sie urywaja) to lepeij dla ciebie bo i tak bedzie cie czekac zmiana koncowki drazka ... u mnie tuleje tylne przy mimosrodzie nie wygladaly za ciekawie (sparciale z zewnatrz) i pytal sie czy wymieniamy a ja ze nie bo po zlozeniu wszystko trzymalo sie kupy i zero luzu .. tak to pewnie by zmienial
jakos za mna juz 5 tys km i nic nie miota i jest git

jak juz pisalem najlepiej przy geometri stac przy takim specu

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 13 lipca 2011, 21:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
DaRo25 napisał(a):
no to jak ci zmieni drazek i np urwie momosrody z tylu (one na 90% przypadkow zawsze sie urywaja) to lepeij dla ciebie bo i tak bedzie cie czekac zmiana koncowki drazka ... u mnie tuleje tylne przy mimosrodzie nie wygladaly za ciekawie (sparciale z zewnatrz) i pytal sie czy wymieniamy a ja ze nie bo po zlozeniu wszystko trzymalo sie kupy i zero luzu .. tak to pewnie by zmienial
jakos za mna juz 5 tys km i nic nie miota i jest git

jak juz pisalem najlepiej przy geometri stac przy takim specu


No właśnie i tak chyba jeden drążek powoli daje o sobie znać. Zobaczymy jak będzie.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 00:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
120zl :szok:

ja place 100zl za przod i tyl na laserowym sprzecie za ponad 50tys

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 14:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Po znajomości ? A może stały klient to od razu zniżki ? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 16:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Policzyli mi uwaga: 450zł!
Za wymianę tulei z tyłu (nie zadzwoniono do mnie wcześniej) 150zł + 100zł za "naprawdę połączeń gwintowanych" - no ... :wsciekly:.
Tylnych kół nie dało się na 2 stopnie ustawić jest mniej - podobno skończyła się regulacja (samochód był obciążony do pomiaru).
Obrazek
Obrazek

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 17:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
to cie ladnie w h#ja zrobili z ta wymiana ... mowilem ci ze najlepiej byc osobiscie przy nich .. ja bym sie teraz klocil o zwrot kasy albo nie zpalcil za usluge ,, dla porownania jak by ci zmienil pol zawiechy pod geometrie za np 1000 to co tez by nie zadzwonil i nie uprzedzil/zapytal ..?

tak wlasnie zarabiaja na nas

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 17:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
DaRo25 napisał(a):
to cie ladnie w h#ja zrobili z ta wymiana ... mowilem ci ze najlepiej byc osobiscie przy nich .. ja bym sie teraz klocil o zwrot kasy albo nie zpalcil za usluge ,, dla porownania jak by ci zmienil pol zawiechy pod geometrie za np 1000 to co tez by nie zadzwonil i nie uprzedzil/zapytal ..?

tak wlasnie zarabiaja na nas


Wiem o tym i jeszcze jest najlepsze, że mam krzywo kierę jak jadę na wprost :mad:. Poprawią mi to, ale dopiero za 1.5 tygodnia, bo wyjeżdżam i auto potrzebuję - chcieli je jeszcze zostawić. Kiera jest krzywo, bo pewnie myśleli że nie wrócę - standardowo jak ustawili geometrię i okazało się, że jest OK, to już nie poprawiali.
Generalnie wyznaję zasadę: tam gdzie ktoś robi problem, bo samochód jest już "stary" auta się nie zostawia, ale z racji tego, że byłem w kropce oni mi robili.
To 100zł za "naprawę połączeń gwintowanych" jak zobaczyłem to myślałem, że eksploduję. Właśnie nie mogłem być osobiście przy robocie, bo zrzucili na mnie takie obowiązki, że nie mogę nawet na 15 minut wyjść z roboty :kwasny:.
Tuleję wymienili na 99% dlatego, że jak obcinali zapieczoną śrubę to ją rozwalili :mur:.
Firma to jest ASO Fiata.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 19:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
kamil_85 napisał(a):
Tuleję wymienili na 99% dlatego, że jak obcinali zapieczoną śrubę to ją rozwalili .
kamil_85 napisał(a):
Firma to jest ASO Fiata.


nie wiem co mnie bardziej zmartwilo ... w sumie jak ja rozje##li bo obcinali mimosroda to co cie obchodzi to ? oni powinni poniesc koszta bo to oni ja przecieli ..a moga wciskac kit ze juz i tak byla do wymiany albo co kolwiek by wyprzec sie ich winy ... heh az mi cisnienie skacze jak slysze o takich mechanikach :cenzura: jak nie maja sprzetu to gumowka i wio .. a za inne uszkodzenia doliczy sie klientowi .. :mur: juz nie jeden chcial mnie tak zrobic jak ciebie ale nigdy nie mozna sie dac przekrecic takim pajaca .. co do kierownicy to i u mnie zle ustawili .. dopiero za 3 razem ! dobrze ustawili ze jest na srodku .. bo dopiero za trzecim razem przylozyli sie do naprawy ..

no nic kolego to przynajmniej ciesz sie ze juz masz zrobione ..

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 20:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Nie zapłaciłbym za wymianę i zakup tulei, nie byłeś o tym poinformowany i do widzenia. Podobną sytuację miałem z wymianą tarcz hamulcowych w swojej e39, poprosiłem o wstępny kosztorys, mechanik zadzwonił, dowiedział się o koszt tarcz i klocków i policzył robociznę, przy odbiorze okazało się, że tarcze i klocki są lepsze i że mam dopłacić, skończyło się na tym, że zapłaciłem tyle ile przewidywał kosztorys i ani złotówki więcej. Co mnie obchodzi, że ktoś robił zmiany bez mojej wiedzy i zgody.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 20:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Stary ode mnie radę dostałeś już w pierwszym poście ehh współczuję... krótko mówiąc masz nauczkę na przyszłość :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 20:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
czlowiek uczy sie na bledach :] i lubi nie sluchac innych rad ;)

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 20:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Dzięki za podpowiedzi. W tym wszystkim najbardziej wpienia mnie doliczenie opłaty za problem dotyczący odkręcenia śrub - bo co mnie jako Klienta to obchodzi. Znam z widzenia gościa który tam pracuje i się go wypytam jak go gdzieś spotkam co to za porażka jest u nich w warsztacie.
Tłumaczy ich tylko to, że to jest ASO. Bo policzyć mi za wymianę takiej tulei 150zł + 100zł bo był problem z śrubami to jakieś nieporozumienie jest. Już wiem, że tam nie pojadę.
To, że kiera jest krzywo to wiem, że to się zdarza - usterkę usuną. Zastanawia mnie jedynie nachylenie kół z tyłu. Gość twierdzi, że nie ma szans, żeby zrobić negatyw -2 - no ja w to nie wierzę (chociaż na forum ktoś też taki problem miał).

Co do słuchania rad - niestety już było za późno. Samochód rozebrany wieczorem stał i nie można było go zabrać, a geometrię zrobioną musiałem mieć - 4 osoby + bagaż i brak czasu (no i kapeć na tyle 255/40/17).

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 21:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
u mie jest zawieszenie seryjne ( tyl gwint ale w gorze by byl kompromis z przodem) przod -50mm ale i tak stoi nieco ponizej serii wiec w sumie jak ori zawiecha i u mnie mieli problem z ustawieniem tylu na mimosrodzie uatawiasz kat pochylenia i u nie jest na maxa ,takze kolo jak najbardziej do pionu i sam widzialem ze wiecej sie nie da postawic do pionu wiec z tym to sam nie wiem jak jest do konca ale skoro i u ciebie mieli z tym problem ze niby wiecej sie nie da ..to chyba co do tego to sie nie myla ... tak gdybam tylko :]

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Cena za geometrię zawieszenia - szybkie pytanie
PostNapisane: 14 lipca 2011, 21:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
DaRo25 napisał(a):
u mie jest zawieszenie seryjne ( tyl gwint ale w gorze by byl kompromis z przodem) przod -50mm ale i tak stoi nieco ponizej serii wiec w sumie jak ori zawiecha i u mnie mieli problem z ustawieniem tylu na mimosrodzie uatawiasz kat pochylenia i u nie jest na maxa ,takze kolo jak najbardziej do pionu i sam widzialem ze wiecej sie nie da postawic do pionu wiec z tym to sam nie wiem jak jest do konca ale skoro i u ciebie mieli z tym problem ze niby wiecej sie nie da ..to chyba co do tego to sie nie myla ... tak gdybam tylko :]


Ja mam m-technic oryginalny. Powinno dać się zrobić -2. Generalnie przed regulacją było widać że koła są nachylone, a na wydruku jest prawie 0. Po regulacji koło bardziej chowa się do błotnika, czyli nachylenie zauważalnie się zmieniło. Dziwi mnie ten negatyw. W sumie auto do pomiaru powinno być obciążone 200kg + pełny bak. Obciążniki były, ale auto prawie zawsze oddaje do warsztatu na rezerwie lub zaraz przed.
Czytałem wątki, że ludziom kończą się regulacje w E36 i E46. Ktoś na syndykacie pamiętam, że pisał, że ma glebę -60, a kąt mu wychodzi maksymalnie -2 do -2.5.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL