BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 04:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW E46 M52B25,B28 skrzynia 6 biegowa
PostNapisane: 9 października 2015, 18:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 34
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28TU
Na wstępnie przepraszam jeżeli temat był ale świeży na forum i jeszcze się nie odnajduje. Witam mam krótki most na małej głowie chcę go zostawić ponieważ lepiej reaguje na pedał gazu na mniejszych obrotach, a chcę zejść ze spalania w samochodzie na trasie 13.5 l do 150km/h na 100 km,miasto na 100 km 17 l LPG ,nie tylko chodzi o spalanie ale chce odciążyć silnik z wysokich obrotów przy większych prędkościach, zaraz ktoś powie że zejdę tylko 1l czy 2l gazu w trasie i że nie opłaca się nie ważne ile zejdę. Głównie chodzi o odciążenie silnika przy wyższych prędkościach na długim dystansie ponieważ chcę jechać swoim autem za granicę. Do Sedna od jakiego samochodu pasuje skrzynia 6 biegowa i co dalej potrzeba, wiem że pasuję od E46 Po lifta M54b30i ale cenią sobie tą skrzynie i na moje fundusze za dużo i szukam tańszej alternatywy pytam ludzi czytam na forach i rozmawiam z ludźmi co sprzedawają części do BMW, i dowiedziałem się że skrzynia 6 biegowa będzie tylko pasować od benzyny, bo Diesel ma inne ułożenie Silnika i jest inny dzwon skrzyni więc za dużo przeróbek. Także słyszałem że skrzynia 6 biegowa będzie pasować od BMW 1 E87 20i , Seria 3 20i E90 te auta po lifcie miały zwykła skrzynie manualną 6 biegową. Szukam konkretów może ktoś gdzieś widział słyszał może ma jakieś informacje kto już taką modyfikację mechaniczną robił i mógł by podać jakieś namiary żebym mógł się dowiedzieć od niego co konkretnie trzeba kupić i przerobić, bo nie chciał bym unieruchomić auta ponieważ jeżdżę nim na co dzień do pracy. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje, a jak temat był to prosił bym o link bo nie mogłem go znaleźć.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M52B25,B28 skrzynia 6 biegowa
PostNapisane: 9 października 2015, 21:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 25
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E36 QP IS
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130394
Ciekawy temat. Mam E36 z M42 i też chętnie bym "wydłużył " układ napędowy. Nie chce tego robić dyfrem bo stracę szczątkową elastyczność szesnastozaworówki :)
Kolega mi mówił że powinna do mnie pasować skrzynia z e46 2.0 diesel. Są tam kwestie wałka sprzęgłowego i jego łożyskowanai w wale (przez dwumasę)

_________________
Moja Becia http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&p=1665294#p1665294


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL