BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 05:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
Witam. Ostatnio stwierdziłem, że pora pobawić się w kosmetykę mojej bmki. Wypolerowałem lampy i wyglądają teraz jak nówki. Stwierdziłem, że fajnie by było zamontować ringi. I tu się rodzi pytanko.. A nawet kilka pytanek... A mianowicie.. Czy lampa w polifcie sedan jest sklejana? Jakie ringi jesteście w stanie polecić? Chciałbym, być widoczny na drodze więc chyba smd świeciłyby najlepiej? I jeszcze ostatnie pytanie.. Jeśli chciałbym je zrobić na powitanie wystarczy, że podłącze je pod światełko pod schowkiem? Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Arvilo napisał(a):
Witam. Ostatnio stwierdziłem, że pora pobawić się w kosmetykę mojej bmki. Wypolerowałem lampy i wyglądają teraz jak nówki. Stwierdziłem, że fajnie by było zamontować ringi. I tu się rodzi pytanko.. A nawet kilka pytanek... A mianowicie.. Czy lampa w polifcie sedan jest sklejana? Jakie ringi jesteście w stanie polecić? Chciałbym, być widoczny na drodze więc chyba smd świeciłyby najlepiej? I jeszcze ostatnie pytanie.. Jeśli chciałbym je zrobić na powitanie wystarczy, że podłącze je pod światełko pod schowkiem? Pozdrawiam serdecznie



Cześć!

Przedlift - klejone.
Polift - na zatrzaski.
Co do ringów polecam Cotton led
Tak, takie podpięcie wystarczy. Ringi będę zapalać się równocześnie z oświetleniem wewnętrznym.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
A czy, żeby dostać się przewodem do lampki trzeba będzie kręcić jakieś dziury czy jest wolny dostęp do kabiny w okolicach akumulatora? Na pewno w polifcie jest tylko na zatrzaskach? W paru miejscach słyszałem, że przed lift ma zatrzaski A polift klejone..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Arvilo napisał(a):
A czy, żeby dostać się przewodem do lampki trzeba będzie kręcić jakieś dziury czy jest wolny dostęp do kabiny w okolicach akumulatora? Na pewno w polifcie jest tylko na zatrzaskach? W paru miejscach słyszałem, że przed lift ma zatrzaski A polift klejone..


Osobiście mam polifta i są zatrzaski ;)
Jeżeli chodzi o doprowadzenie zasilania za pomocą dwóch kabelków można użyć"gumowej osłony", która znajduje się za lampą(osobiście tak zrobiłem) ;)

Edit.
Oczywiście mowa o przeciągnięciu pod tą gumą, bez wiercenia i zniszczenia czegokolwiek.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
Bardziej chodziło mi o dojście, żeby podłączyć ringi pod lampkę spod schowka w kabinie. A mógłbyś podlinkować jakieś Cotton Ledy pod polifta w sedanie na aledrogo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Arvilo napisał(a):
Bardziej chodziło mi o dojście, żeby podłączyć ringi pod lampkę spod schowka w kabinie. A mógłbyś podlinkować jakieś Cotton Ledy pod polifta w sedanie na aledrogo?




Wybacz kolego, źle zrozumiałem ;)

Jeżeli chodzi o przeprowadzenia kabelka "białego" odpowiedzialnego za sygnał z lampki to stojąc na wprost do auta po lewej stronie masz przysłowiowy "schowek" bądź niektóre egzemplarze miały tamakumlator bądź pompę wspomagania(nie jestem 100% pewny). Masz tam gródź i również są gumowe zaślepki, które pozwolą przedostać Ci się owym kabelkiem do środka kabiny. Od wewnątrz ściągasz schowek i masz wszystko na wyciągnięcie ręki, podłączasz do lampki i wszystko śmiga. W zestawie masz "szybko złączki" do połączenia kabelków. Składasz i śmiga.

Przykładowy link do ringów:https://allegro.pl/oferta/ringi-bmw-e46-a-b-lift-cotton-led-zimne-biale-7624993297?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MzU5ZDczNTUtMmM1My00ODJhLTk0NmYtZjY1OTA0Y2VkZjc5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d39437ba-6021-43c1-9b89-7caaa978f03c


Pamiętaj, wybierając te ringi nie masz przetwornic ale upewnij się, że na każdym dojściu do ringą jest tzw. ogranicznik napięcia. Jeżeli nie będzie to ring się spali :) Przerabiałem u siebie.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
No ja mam biedne 318i z dwoma litrami i 143km, także akumulator mam pod maską po stronie pasażera. Ograniczniki musiałbym dokupić oddzielnie do nich?

Edit.
A te byłyby dobre? http://ultraleds.pl/392,ringi-cotton-le ... z-soczewek).html
Tutaj bezpiecznik jest i przekaźnik


Ostatnio edytowano 1 kwietnia 2020, 19:59 przez Arvilo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 19:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Arvilo napisał(a):
No ja mam biedne 318i z dwoma litrami i 143km, także akumulator mam pod maską po stronie pasażera. Ograniczniki musiałbym dokupić oddzielnie do nich?


Powinny być w komplecie, ale upewnij się :)
Za pierwszym razem nie sprawdziłem i upaliło mi 2 ringi,bo akurat na dwóch nie było. Oddałem na reklamację i dostałem kompletny na wszystkie 4 ringi.
Od tamtej pory śmiga.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
Ale u mnie lampy są 2xH7 i ringi chyba takie same by wchodziły


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Arvilo napisał(a):
Ale u mnie lampy są 2xH7 i ringi chyba takie same by wchodziły


Musisz wybrać sobie komplet odpowiedni do Twoich lamp.
Możesz mieć 4x ten sam wymiar jeżeli masz xenon lub 2 rozmiary 2xA+2xB, jeżeli masz zwykłe zarówki. (Mowa o sedanie, nie wiem jak inny rodzaj nadwozia.)
Przy kupowaniu jeszcze się upewnij :)

Co do wyboru skąd chcesz wybrać i jaką firmę i rodzaj to już Twoja decyzja.

Pozdrawiam
Łukasz


Ostatnio edytowano 1 kwietnia 2020, 20:07 przez Lukas9220, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
Dobra, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Bardzo mi pomogłeś :D
Miłego wieczorku życzę!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 1 kwietnia 2020, 20:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Lukas9220 napisał(a):
Arvilo napisał(a):
Ale u mnie lampy są 2xH7 i ringi chyba takie same by wchodziły


Musisz wybrać sobie komplet odpowiedni do Twoich lamp.
Możesz mieć 4x ten sam wymiar jeżeli masz xenon lub 2 rozmiary 2xA+2xB, jeżeli masz zwykłe zarówki. (Mowa o sedanie, nie wiem jak inny rodzaj nadwozia i przed czy po lifcie.)
Przy kupowaniu jeszcze się upewnij :)

Co do wyboru skąd chcesz wybrać i jaką firmę i rodzaj to już Twoja decyzja.

Pozdrawiam
Łukasz


Również życzę miłego wieczoru.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 2 kwietnia 2020, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
A jeszcze chciałbym się zapytać jak to jest z legalnością tych ringów.. W sumie to wiadomo, że to homologacji nie ma.. Ale bardziej chodzi mi jak są postrzegane przez policję. Nadal zwracają na to uwagę czy nie za bardzo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 3 kwietnia 2020, 07:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
To znowu ja. Dostałem wczoraj ringi smd w sklepie w którym kupuję zawsze oświetlenie za 160 zł po rabacie. Tylko nie ma w nich kabelka, który umożliwia podłączenie ich pod lampkę pod schowkiem... Jak można go dorobić?


Edit. Fałszywy alarm, jednak był tylko pod kolorem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 3 kwietnia 2020, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Arvilo napisał(a):
To znowu ja. Dostałem wczoraj ringi smd w sklepie w którym kupuję zawsze oświetlenie za 160 zł po rabacie. Tylko nie ma w nich kabelka, który umożliwia podłączenie ich pod lampkę pod schowkiem... Jak można go dorobić?


Edit. Fałszywy alarm, jednak był tylko pod kolorem :D


To bardzo przystępną cenę Ci zrobili ! :)
Pochwal się zdjęciem już po montażu.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Lampy lift i ringi
PostNapisane: 3 kwietnia 2020, 21:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: E46
Montaż już mam za sobą. Nie obyło się jednak bez ofiar. W jednym ringu cała taśma led się rozerwała i niestety ani ja ani zdolniejszy brat nie podołał w lutowaniu. Na chwilę obecną świecą trzy ringi. Moja bema puszcza oczko do jadących z naprzeciwka :) pod lampkę pod schowkiem będę podpinal za jakiś czas jak dokupię /wymienię ten jeden ring.. Dzisiaj już mi się nie chciało :D

Obrazek

Obrazek

Jeśli zdjęcia się nie pokazują to tutaj linki
https://iv.pl/image/Gru8QKE
https://iv.pl/image/Gru8Y0T


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL