BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Oświetlenie przy otworzeniu drzwi
PostNapisane: 8 września 2008, 20:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Panowie od dawna chodzi mi po glowie taki o to pomysl...by w dzwi do mojego sedanka zamontowac takie o to lampeczki np te od E38

http://www.allegro.pl/item432657320_lam ... 7_e38.html

ktore sygnalizowaly by otowrzenie dzwi...a przy okazji ladnie by to wygladalo :)

Tylko mam problem bo wogole nie wiem jak by je mozna bylo podlaczyc...z zamontowanie nie bedzie najmniejszego problemu...bo wystarczy dziurke zrobic w boczkach i juz:)Tylko jak to podlaczyc...nie bardzo chce mi sie ciagnac kabelki od oswietlenia kabiny nad lusterkiem wstecznym...moze mozna by sie gdzie indziej wpiac??

Poradzcie...i oczywiscie ocencie moj pomysl ;) :)

Za wszystkie sugestie i wszelka pomoc z gory serdeczne dzieki :)

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 06:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 1855
Lokalizacja: Krk - Bobrza Góra :P
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
się mi pomysł nie podoba /ale to moja pryw opinia, ofcourse/

_________________
ex - e36 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 10:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
anya napisał(a):
się mi pomysł nie podoba /ale to moja pryw opinia, ofcourse/


O jakies uzasadnienie moge prosic ;)

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 11:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 1855
Lokalizacja: Krk - Bobrza Góra :P
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
dla mnie po prostu - im mniej świecidełek, tym lepiej :)

_________________
ex - e36 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 12:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
hmmm no w sedanie mogłoby to pasować... ja robiłem sobie podświetlenie wnętrza(nóg) to podłączylem to pod kabel od normalnego tego światła górnego co sie zapala jak otwierasz drzwi chodziło o efekt "rozpalania" i wygaszania tak jak jest z górnym światłem. oczywiście podswietlenie nóg może chodzić samo(bez górnego światla) lub też świecić sie cały czas... troche zamotalem :wstyd:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 13:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
wipeer napisał(a):
o podłączylem to pod kabel od normalnego tego światła górnego co sie zapala jak otwierasz drzwi


Tez o tym myslalem ale jak ciagnoles ten kabel od samego swiatla w podsowitce po slupku czy jakos inaczej np pod nogami kierowcy sie wpioles gdziec??Wlasnie o to mi chodzi by nie demontowac slupka kolo szyby przodniej...bo nie chce niczego polamac a wiem ze tam ta oslona jest wlansie mocowana na takie zatrzaski ktote bardzo latwo ulegaja uszkodzeniu.

Dla mnie super by bylo gdyby mozna bylo sie wpiac gdzies pod nogami kierowcy...

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 13:46 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
iglu, sprawdź czy czujniki przy drzwiach rozłączają + czy - wepniesz się pod nie i aku, dajesz bezpiecznik i czekamy na efekty pracy ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2008, 16:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
hmmm no własnie jak to było. na pewno nie wpinałem sie tam przy tym przełączniku... wyjołem ta lampke u góry zobacyem jaki jest kolor tego kabla "ściemniającego" i stałego też (bo ja zrobiłem na dwie opcjie raz tak że działa to jak ta lampka a raz tak że moge sobie to właczyć na cały czas) i póżniej znalazłem ten kabel własnie tu w nogach u pasażea za tą pułeczką był o ile dobrze pamietam(compact) wpiołem sie w niego i podłączyłem do własnego włącznika natomiast minus(bo te wyłacziki w dzwiach prowadzą mase wziołem zza wyłaczników(one sie razem spotykają potem-żeby lampka sie swieciła nie zaleznie od otwarcia dzwi) i podłączyłem do drugiego konca podświetlenia... całosć z przeprowadzeniem kabli pod tylnie siedzinia i założenie tam "neonków" zajeło mi jakiś 4h ale najdłużej szukałem tego kabla własnie. nie wiem czy coś zrozzumiałes bo tak to npisąłem ze sam tego nie rozumiem :rotfl: jak cos to pytaj

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 09:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Chłopaki ja wiem gdzie trzeba tego plusika+ podłaczyc zeby nie ciagnac obok lusterka;P, a wiec musicie zdemontowac schowek od pasarzera oraz jak tylko go wyciagniecie to po prawej stronie na karoseri bocznej ze slupka bedzie szla wiazka około 8 kabelków podłączcie pod czerwony ktory ma na sobie bialy pasek... Ja ostatnio sobie ringi pod ta opcje podlaczylem i jeast zajefajnie... jak wychodze w nocy z auta to ringi stopniowo sie zapalaja i stopniowo po czasie gasna... :hyhy: oprucz tego mam zamontowany przelacznik ze moge ringi wlaczyc na stałe tak jak kolega damian;P

Mogłem zrobic fotke tego kabelka ale nie pomyslałem, ale znajdziesz ta wiazke jest mniejwiecej na wysokosci 10-15 cm od dolnego glosnika... ( a minus do masy)

Odezwij sie jak znajdziesz ;) i dajcie ten 1 wszy punkcik za pomoc ;)

A po za tym bardzo fajny pomysł na podświetlanie tych dzwi :P nie wiem jak w sedanie ale w coupe powini pomyslec i seryjnie to zamontowac ze wzgledu na dlugosc drzwi po otwarciu...


Ostatnio edytowano 11 września 2008, 09:34 przez COUPE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 09:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
wipeer napisał(a):
póżniej znalazłem ten kabel własnie tu w nogach u pasażea za tą pułeczką
dokładnie tam też go znalazłem. ringi???hmm no ja to mam ringi normalnie podłączone do postojówek. to jak jedziesz i właczysz se ringi to normalnie jeszcze ci ta żóta żarówka świeci??? :niepewny:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 09:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
mam 3 przelaczniki (z podwujnymi opcjami) bardzo ladnie wkomponowane w segment deski,

1. calkowiite odłączanie wzmacniacza( na dlugie trasy gdy nie jade sam zeby sie nie potrzebnie grzal)
2. Zalączenie ringów tu mam 2 opcje : na stale, i przy opcji zamykania i otwierania drzwi( juz pracuje zeby te dwie opcje razem polaczyc bo na razie mam konflikt :hyhy:
3. od wylaczania i wlaczania swiatełek postojowych :hyhy: ( tak w razie kontroli gdyby im nie wystarczyly ringi :hyhy: ) bo juz mi raz dowud zabrali hamy :zly: :zly: :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 10:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
za ringi??? hehe mnie kontrolują srenio 3 razy na miesiac i jeszcze mi nie zabrali a mam dodatkowo cimne szyby. już niektórych to znam z widzenia. i ostatnio jak sie zapytał czy wymieniałem lampy to powiedziałem że to oryginał i tyle :D

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, 11:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
za ringi akurat nie, jak kupilem auto to nie bylo ich, ale za to byly zarowki diodowe zamiast postojuwej o kolorze silnie bialym, i sie kuwa hamy jebcane przypierpapier ze to sa niebieskie( efekt w nocy jak sie wlaczy swiatla mijania o obok beda wczaczone diody to sie mysli ze to niebieskie bo taki efekt jest obok zultego swiatla) nie dalo rady im przetlymaczyc, ia tak im nic nie podpisalem 1 godzine sie z nimi kurwialem bo nie chcialem im podpisac jakiegos swuistka i nie podpisalem, zabrali dowud i pojechali, puzniej nawet nie wiedzialem gdzie go mam odebrac :hyhy: :hyhy: :hyhy: kij im w oko, wszystko bylo by cacy gdyby nie nasze piatkowe wyscini na inzynierskiej :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL