BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 czerwca 2026, 20:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oklejanie BMW w stylu motorsport – jak dobrze przygotować
PostNapisane: 23 czerwca 2026, 11:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Lokalizacja: Nowy Targ
Moje BMW: E360
Kod silnika: M43B16
Garaż: https://kotler.pl/
Cześć,

chciałbym poruszyć temat oklejania BMW w stylu sportowym / motorsport i przygotowania auta pod taki projekt.

Prowadzę Kotler – agencję reklamową z Nowego Targu i zajmujemy się m.in. projektami graficznymi, reklamą oraz oklejaniem pojazdów:

https://kotler.pl/

Przy sportowym BMW fajnie wygląda nie tylko pełna zmiana koloru, ale też bardziej subtelne akcenty, np.:

* pasy na masce i dachu,
* numer startowy na drzwiach,
* grafika boczna,
* oklejenie lusterek,
* dach w czarnym połysku lub carbonie,
* akcenty na progach,
* małe logotypy / emblematy,
* delikatny projekt inspirowany motorsportem.

Z materiałów najczęściej warto brać pod uwagę:

* folię wylewaną do większych przetłoczeń i zaokrągleń,
* folię polimerową do prostszych elementów,
* laminat ochronny przy druku,
* folię z klejem kanalikowym, żeby łatwiej usuwać powietrze,
* folię PPF na zderzak, progi i elementy narażone na odpryski,
* folie matowe, połysk, satyna albo carbon,
* folie odporne na promieniowanie UV.

Według mnie przy BMW największe wyzwanie to dobrze przygotować lakier, odtłuścić powierzchnię i nie przesadzić z naciąganiem folii na zderzakach, progach i lusterkach. Tam najłatwiej później o odklejanie albo naprężenia.

Jakie macie doświadczenia z oklejaniem BMW?

Lepiej robić pełne oklejenie, czy tylko sportowe akcenty typu dach, lusterka, pasy i boczne grafiki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL