BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 07:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 10 marca 2012, 10:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 419
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: S420CDI/E36 Compact
Kod silnika: OM629/ M52B28
Garaż: 323ti http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=60

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=115261
wlasnie mam takie plan zeby je dzisiaj zamienic, obie sa takie same. Nie wiem czy to moje odczucie ale wydaje mi sie ze auto lepiej startuje nawet na tej jednej nowej.

podpialem dzisiaj dis'a i jak zawsze 3f35 i 4374 i jakis blas power modulu a163, zamienilem je miejscami i zbadam jutro

dde
Obrazek
Obrazek

dde2
Obrazek
Obrazek


PM
Obrazek

moze to tez ma na cos wplyw

_________________
Merctedes viewtopic.php?f=55&t=115261
Compact viewtopic.php?f=6&t=124922&start=60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 1 kwietnia 2012, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: 5 e39 523i
Kod silnika: M52
czy ta modernizacja z ta dziurka tak zamo sie tyczy przeplywomierzy w silnikach benzynowych np 523i czy tylko diesel?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Witam. jestem nowy i chciałęm się podzielić moimi perypetiami z bmw. sprowadziłem sobie touringa z Niemiec i tu w Polsce naprawiałęm go, znaczy mechanik ;). wszystko było ok po naprawie (wtrysk sterujący, pokrywa głowicy i coś jeszcze) ale była wydawało się zamulona, i tak jeździłem z pół roku. zamulona tzn. ciężko wchodziła na obroty gdy już turbina złapała to ciągnęła tak przez chwilę i niby ciągle ale bez żadnych efektów także ogólnie klapa. ostatnio zabrałem się i wyczyściłęm zawór egr, kolektor dolotowy, zaworki turbiny i egru oraz zawór podciśnienia. efekty były dość słąbe. następnego dnia wyjąłem przepływomierz tzn, wyciągnąlem wtyczkę i się prtzejechałem i o dziwo jechała troszkę lepiej niż z 0odłączoną przepływką ;d. dzisiaj wyciągnąłem przepływkę(wkład) i zrobiłę tę dziurkę jednak słąby efekt, prawie nieodczuwalny. postanowiłę wsadzić zepsutą przepływkę od ibizy(wygląda tak samo) , no i przejażdzka. NORMALNIE SZOK. Nie to auto!!!! łądnie przyśpiesza. na trasie gdzie max 140 teraz 170, a przecież ta przepływka jest zepsuta bo seat na niej się dławił, a co dopiero jak kupię nową . POZDRAWIAM !!!! :hurra: moja to 318d na pompie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 19 czerwca 2012, 11:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 44
Posty: 1
Moje BMW: E46 330d 204KM
Witam Panowie.

Nadszedł urlop i chcialem zrobic kilka dobrych rzeczy dla swojej E46 330d 2004r EU4.

- Pierwsze co chcialem zrobic owa dziurke w przepływce lez po odkryciu osłony silnika
ukazala mi sie przepływka bez srub :ups: ktore ja mocuja. Wyglada jakby byla na stałe w obudowie.
Czy jest jednak mozliwosc jej wyjecia ??

- Druga sprawa to odłaczenie EGR. Po zdjeciu przewodu z zaworu zauwazalna zmiana w dynamicie i zapalaniu motoru
ale niestety pojawia sie na desce kontrolka silnika :28:. Czy zostaje tylko wyłaczenie programowe
zaworu recylkulacji spalin ?? Czy ewentualanie moge zrobic to sam bez jakis złych konsekwencji??

za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi bardzo dziekuje :13:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 22 czerwca 2012, 13:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam

mlekon ... Zadać sobie trzeba pytanie w jakim celu chcesz dziurawić przepływkę ?

Dziurka jest uzasadniona gdy przepływka słabo mierzy , zaniża pomiar w całym zakresie obrotów a w szczególności na wysokich.
Robienie dobrej przepławce dziurki nie wiele daje dotyczy to w szczególności aut z dde5 dde6 gdzie komputer gromadzi adaptacje. Efekt będzie gdy zrobimy dziurkę i adaptacje zresetujemy.

Niema potrzeby resetu adaptacji w dde3 i dde4 w tych sterownikach nie ma tej funkcji.

Co do EGR zaślepienie fizyczne w dde3 ,dde4 ,dde5 euro 3 nie powoduje zaświecenia lampki w zestawie liczników. (zegary)
Jest tylko zapisywany błąd o niepoprawnym działaniu EGR który można odczytać skanując auto diagnostycznie.(błąd ten nie nie ma żadnych skutków ,jest zapisany i tylko tyle)
W sterownikach DDE5 EURO4 zaślepienie EGR powoduje zapisanie błędu jak wyżej +zaświecenie lampki na desce. Można programowo przy chip tuningu zrobić żeby lampka się nie zapalała.

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 czerwca 2012, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 530 d
Nie wiem o co chodzi ale gdy podłączyłem kompa pod auto wywalił mi błąd przepływki, wiec wymieniłem ją na nową błąd skasowano. Po perzejechaniu się autem po wymianie podłączyłem kompa ponownie i błąd pozostał taki sam no i teraz nie wiem co jest grane. Gdzie szukać przyczyny tego błędu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 29 lipca 2012, 12:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 320
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Wyczyscilem przeplywke i nawiercilem otwór.
Efekty?

-przy ruszaniu z 1 praktycznie odrazu mozna puscic noge ze sprzegla, auto nie dlawi sie nie szarpie!
-auto pieknie wchodzi na obroty, do 4,5 tysiaca wkreca sie płynnie i duzo szybciej niz poprzednio


Jak uda mi sie odpalic disa zrobie pomiar o ile mierzy wiecej powietrza

_________________
Żyj tak byś mógł patrzeć w lustro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, 22:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 320d E46
Kod silnika: M47
Garaż: Moja była skromna BMW 320d E46
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104392
Mam pytanie odnośnie przepływki.
Mam auto BMW E46 320d 136KM z 07.1999r z przepływką BOSCH nr. 0 928 400 314 skorzystałem z usługi chiptuningu i sam sobie wgrałem nową mapę ( zrobioną pod mój silnik). Tuner ostrzegał mnie cytuję
" soft w załaczniku ... ogólnie masz soft przed aktualizacją ... czyli stary ... nie wiem jaki masz numer przepływki ale jeśli starego typu to po wymianie trzeba będzie zrobić adaptacje ... bo inaczej auto nie będzie chodzić poprawnie , to co się dało to poprawiłem na parametry z nowszego softu ale jednak jak jest cały nowy jest lepiej ..."
Okazało się że na 3 i 4 biegu auto dostaje czkawki spalanie tymczasowe nie może dojść do końca skali. Wcześniej na serii auto szło normalnie. Tak tak to po modzie auto idzie piękni na biegu 2 aż pod czerwone pole wciska w fotel, wrzuczam 3 i czkawka jak by ktoś auto przyhamował. Czyli wystarczy teraz adaptacja przepływki według tej instrukcji viewtopic.php?f=25&t=90753 ? Czy może przepływka już do wymiany?

_________________
Szukam E39 528i dla kolegi w dobrym wypasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 31 sierpnia 2012, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 87
Lokalizacja: West Germany
Moje BMW: 530da///M
Kod silnika: M57
Witam, chciałem sobie zrobić dziurkę w przepływce ale nie posiadam specjalnego klucza, z racji tego że mieszkam w DE udałem się po owy klucz do ASO BMW (w normalnych sklepach niema klucza TORX 5 ramiennego z dziurką)no więc mówię w aso że potrzebuje klucza takiego i takiego do odkręcenia przepływomierza, facet zza lady był bardzo zdumiony i powiedział że taki klucz nie istnieje, upierając się poleciał po mechanika z serwisu który z uśmiechem na twarzy stwierdził że oni takiego czegoś w BMW nie posiadają :zdziwko: :dontgetit: a jak chcę wymienić przepływomierz to musze kupić cały z kołnierzem za 500euro :mur: a idź pan z takimi fachowcami co kluczy nawet nie mają do swoich samochodów. :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 6 września 2012, 17:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: HH
Mam pytanie u mnie sytuacja jest taka że powyżej 3,5 tys obrotów czuje duży spadek mocy zwłaszcza na 4,5 biegu.

Wskazówka chwilowego spalania z 20 cofa się powoli na 10 i tak już zostaje .

Obroty rosną ale nie skutkuje to dynamicznemu przyśpieszeniu.

Po odpięciu przepływomierza auto jedzie normalnie ma moc i nie traci jej nawet do 4,5 tyś obrotów.

silnik 330d M57 prod. 2000r./11 mieś.

Jaka wybrać przepływkę ?

bosh ? pierburg ?

czy będę musiał programować na nowo silnik ?

Mam chipa i nie chciał bym go stracić

Obrazek

_________________
Naprawa tunerów BMW
www.bm54.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 6 września 2012, 18:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
orlik, zobacz to ;) viewtopic.php?f=16&t=120064

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 7 września 2012, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Końskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57B25
Witam. A u mnie takie dziwne pomiary przepływki i niskiego ciśnienia w kolektorze , dodam że przy niskich obrotach w okolicy 1600rpm jak dam gaz w podłogę auto kopci na czarno przez chwilę. Odłączyłem przepływkę i nie kopcił nic a nic ale był dużo słabszy!

Czy wina może siedzieć po stronie doładowania czy przepływki?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 15 września 2012, 09:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 45
Posty: 289
Lokalizacja: BSK & FMI
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Dziś mierzyłem u siebie parametry inpa. Niby wszystko wygląda ok. Ale zastanawia mnie jeden parametr -air mass- (masa powietrza). Fotka nr. 1 . Dlaczego parametr air mass wychodzi poza skale? Czy tak powinno być ?
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 17 września 2012, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 87
Lokalizacja: West Germany
Moje BMW: 530da///M
Kod silnika: M57
więc tak silnik M57 2002r, automat, przebieg 225 tyś. postanowiłem zrobić dziurkę, auto wcześniej nie muliło ale teraz jest lepiej więc myślę że czujnik w przpływce był już przybrudzony i zaniżał nieco wartości,

Pierwsza wyczuwalna zmiana po zrobieniu dziurki to dźwięk silnika, chodzi ciszej i jakby to określić miękko :przestraszony: mimo że to diesel to klekot jest teraz cichutki i łagodny, wyjątkowego przyrostu mocy nie poczułem, rozpędza się teraz jakby swobodniej, biegi zmieniają się szybciej, wczesniej przeciągał zmiane do ponad 2100 obr teraz 1800-1900, max moment teraz osiągany jest na niższych obrotach, rozpędza się swobodniej bez dociskania pedału gazu.
Spalanie w board comp także sie zmieniło rano gdy jest chłodno pokazuje 14 L i jedzie jakoś żwawiej na zimnym silniku niż wcześniej, kiedy wskazówka temp dochodzi do pionu spalanie w board comp. gwałtwonie spada na 8 L a nawet na 7.9 ( wczesniej na zimnym pokazywał mi 11 L na rozgrzanym 8.8 na tym samym odcinku trasy )

Tak wygląda moja dziurka, nie chciałem zrobić za dużej, chociaż zastanawiam sie nad powiekszeniem
Obrazek

Obrazek

Co do odkręcania przepływki obyło się bez specjalnego klucza, poradziłem se czymś takim, symbol klucza widoczny na zdjęciu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 26 października 2012, 12:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
witam mam problem z moim bmw e46 320d 136 km. Auto raz jezdzi prawidlowo a raz ma problemy. chodzi o to ze co jakis czas auto ma tzw muła brakuje mu mocy. Najczesciej zdarza sie to na rozgrzanym silniku. na poczatku wszystko dziala poprawnie a po chwili wciskam gaz a tu brak sil. Takie cos zdarza sie co jakis czas. Sa dni ze wszystko jest ok a nastepnego dnia juz co jakis czas zlapie sie ten muł. Mija to dopiero po wylaczeniu silnika lub gdy sie osiagnie 3 tysiace obrotow na 3 biegu i wtedy wszytsko mija i jedzie tak jak powinno. Ten brak mocy zalancza sie w roznych momentach na roznych biegach. wymienilem juz pompe wtryskowa, przeplywke, wezyki podcisnienia. ma ktos jeszcze jakis pomysl co moze powodowac takie chwilowe braki mocy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 26 października 2012, 19:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57
Roger-Nysa mam podobny problem co orlik mozesz jeszcze raz podrzucic linka bo ten co podales mi nie dziala :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 4 listopada 2012, 19:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e60 530d
Kod silnika: m57
Prosze o odpowiedz. Jak ma sie kondycja przepłepływki do wysokości spalania. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 11 listopada 2012, 11:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57
Witam wczoraj zrobilem test przeplywki i wyszlo cos takiego :kwasny: przeplywka do wymiany? :( czy moze byc inny powod takich pomiarow?


Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 12 listopada 2012, 09:42 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
turbo-88 napisał(a):
Witam wczoraj zrobilem test przeplywki i wyszlo cos takiego :kwasny: przeplywka do wymiany? :( czy moze byc inny powod takich pomiarow?


do wymiany :kwasny:

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 12 listopada 2012, 16:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57
Roger-Nysa napisał(a):
turbo-88 napisał(a):
Witam wczoraj zrobilem test przeplywki i wyszlo cos takiego :kwasny: przeplywka do wymiany? :( czy moze byc inny powod takich pomiarow?


do wymiany :kwasny:



dzisiaj mialem jechac po nowa ale wczoraj padlo ladowanie :mur: :mur: :mur: na szczesie skonczylo sie na wymianie szczotek i komutatora (czesci 45zl, a roboty caly dzien) jutro pojade po nowa moze w koncu to auto zacznie jezdzic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL