BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 01:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 86  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 08:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
W e39 sprawa jest prosta, myślałem, ze tak samo jest z E46 : Obrazek

We współczesnych BMW też łatwo - FRM3R

Obrazek

Widać, że naklejkowcy z BMW olali E46, pewnie dlatego, ze moduł jest zintegrowany z włącznikiem.

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 11:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 50
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: 320td/530d/335d e92
Cytuj:
A może pochwalisz się jak to uczynić NFSem (w e60 przedliftowym)?


Dokładnie, czy mógłby ktoś się podzielić jak to zakodować w e60 przed liftem. Analogicznie jak w e90 przed liftowej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 12:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
Francesco napisał(a):
Analogicznie jak w e90 przed liftowej?


W E90 pobierało się moduł FRM i go się edytowało. Trzeba było zmienić 2 funkcje: jedna miała w sobie DRL i coś z TL (od tagfahrlleuchten), albo coś takiego i trzeba było ją zmienić na 'aktiv' druga była jakoś w stylu DRL_DIMMUNG albo coś podobnego i miała możliwe 2 ustawienia: wert_01 - mocniejsze światła, wert_02 - słabsze (moim zdaniem optymalniejsze) - w odróżnieniu od E46 czy E39 gdzie opcja wert_01 oznaczała 0% intensywności, wert_02 40-coś% intensywności, wert_03 20-coś procent intensywności...

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 16:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 50
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: 320td/530d/335d e92
blademccoy ok, dzieęki. Wiesz może czy jest możliwość odpaleia ich wraz z ringami, oczywiście mowa o przed liftowych wersjach e60/e90.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 18:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
Francesco napisał(a):
blademccoy ok, dzieęki. Wiesz może czy jest możliwość odpaleia ich wraz z ringami, oczywiście mowa o przed liftowych wersjach e60/e90.


Z ringami nie odpalisz DRL bo raz - nie ma takiej opcji, dwa - to przeczy idei DRL. Możesz ustawić ringi jako DRL jak pisałem wcześniej: w E60 po listopadzie 2006 z modułem LMA2 oraz E90 z modułem FRM3.

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 9
Lokalizacja: warszawa praga pn / piaseczno
Moje BMW: E46 320Ci coupe
Kod silnika: M52/TU
Czyli najprostsza metoda w przed lifcie wymiana modułu świateł na poliftowy ?

nr mojego - 61316907947

Można kogoś prosić o numer sterownika w którym działają DRL. (może w ten sposób odkryje się które są po lifcie a które nie)

Koledzy nie będzie różnicy skąd będzie moduł kombi, lim, coupe byle był po lifcie zgadza się?
I jeszcze wystarczy sam moduł od świateł czy komfortu też trzeba będzie wymienić ?

_________________
>Rado<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 20:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
rado_1985 napisał(a):
I jeszcze wystarczy sam moduł od świateł czy komfortu też trzeba będzie wymienić ?
Kodujesz moduł świateł, więc wydaje mi się, że modułu komfortu zmieniać nie musisz.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 21:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
rado_1985 napisał(a):
Czyli najprostsza metoda w przed lifcie wymiana modułu świateł na poliftowy ?

nr mojego - 61316907947

Można kogoś prosić o numer sterownika w którym działają DRL. (może w ten sposób odkryje się które są po lifcie a które nie)

Koledzy nie będzie różnicy skąd będzie moduł kombi, lim, coupe byle był po lifcie zgadza się?
I jeszcze wystarczy sam moduł od świateł czy komfortu też trzeba będzie wymienić ?


Dla E46 poliftowego można w każdym module świateł ustawić DRL, więc szukaj poliftowego pod kątem tego co masz, np. ksenony, bo nie każdy moduł to obsługuje (chodzi o automatyczna regulację wysokości świecenia)

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 08:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: X3
Witam wszystkich,
Odnosnie aktywacji światel drogowych jako dzienne dwoniłem do BM Cars w Myslowicach i odradzają taką uslugę ze względu na to że po jakimś czasie moduł śwateł się przepali. Czy ktoś z Was miał problem z tym modułem po aktywacji, ewentualnie słyszał, że moduł europejski świateł tego nie wytrzymuje, bo idzie za duży prąd na niego?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 13:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Witam, sledze temat od niedawna i zastanawia mnie aktywacja swiatel dziennych bez kierunkow w przed liftowych modelach. Po sczytaniu calego auta ncs expertem znalazlem tahfahrlicht oraz tagfahrlicht_ece... Po aktywacji jednego i drugiego niestety nie ma zadnego rezultatu. Wpadlem wiec aby przejrzec lsz.c28 pod wzgledem wlasnie tagfahrlicht_ece, ale brak takiej funkcji. W ncs_dummy znalazme ze oprocz wersji lsz.c28 jest kilka innych, w ktorych jasno jest tylko i wylacznie tagfahrlicht_ece, wiec sadze, ze bez problemu bysmy uruchomile te swiatla w przedliftowych. Trzebaby bylo tylko jakos wgrac funkcje z lsz.c36 np. Podobno sluzy do tego win kpf, ktory instaluje sie wraz z inpa. Bawil sie ktos tym?

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 20:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
tusiek napisał(a):
Witam wszystkich,
Odnosnie aktywacji światel drogowych jako dzienne dwoniłem do BM Cars w Myslowicach i odradzają taką uslugę ze względu na to że po jakimś czasie moduł śwateł się przepali. Czy ktoś z Was miał problem z tym modułem po aktywacji, ewentualnie słyszał, że moduł europejski świateł tego nie wytrzymuje, bo idzie za duży prąd na niego?
Pozdrawiam


?? Od dwóch lat jeżdże u siebie na dziennych i nie widze zeby mi się coś przepalało. Poza tym to jakiś Ci kit wcisnęli bo są rynki, na których jest to aktywowane fabrycznie.

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 20:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: www.sjnet.pl
LUCZAR napisał(a):
tusiek napisał(a):
Witam wszystkich,
Odnosnie aktywacji światel drogowych jako dzienne dwoniłem do BM Cars w Myslowicach i odradzają taką uslugę ze względu na to że po jakimś czasie moduł śwateł się przepali. Czy ktoś z Was miał problem z tym modułem po aktywacji, ewentualnie słyszał, że moduł europejski świateł tego nie wytrzymuje, bo idzie za duży prąd na niego?
Pozdrawiam


?? Od dwóch lat jeżdże u siebie na dziennych i nie widze zeby mi się coś przepalało. Poza tym to jakiś Ci kit wcisnęli bo są rynki, na których jest to aktywowane fabrycznie.


dokładnie
x2

_________________
Oceń :)
Obrazek
www.sjnet.pl usługi informatyczne dla sektora prywatnego i dla firm
www.sjbud.pl Remonty domów mieszkań od A do Z
www.ania.sjnet.pl Biżuteria na każdą okazję
Mapy 2017, Softy do nawi , programy,
hasło: bmw
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 22:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 9
Lokalizacja: warszawa praga pn / piaseczno
Moje BMW: E46 320Ci coupe
Kod silnika: M52/TU
hammet1 napisał(a):
tahfahrlicht oraz tagfahrlicht_ece... Po aktywacji jednego i drugiego niestety nie ma zadnego rezultatu.


Jest efekt.
Przy zapalonych światłach po wyłączeniu zapłonu (kluczyk 0) światła wyłączają się i nie musisz ich ręcznie wyłączać, a gdy włączysz zapłon światła same Ci się zapalą.

_________________
>Rado<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 24 czerwca 2011, 22:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
rado_1985 napisał(a):
hammet1 napisał(a):
tahfahrlicht oraz tagfahrlicht_ece... Po aktywacji jednego i drugiego niestety nie ma zadnego rezultatu.


Jest efekt.
Przy zapalonych światłach po wyłączeniu zapłonu (kluczyk 0) światła wyłączają się i nie musisz ich ręcznie wyłączać, a gdy włączysz zapłon światła same Ci się zapalą.


Dokladnie, to było to przewidzenia, w końcu to parametr "tagfahrlicht" :P Teraz idź o krok dalej i wykombinuj ja przy włączonych dziennych na światłach drogowych wyłączyć obrysówki gdy są mijania włączone.

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 05:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 9
Lokalizacja: warszawa praga pn / piaseczno
Moje BMW: E46 320Ci coupe
Kod silnika: M52/TU
no byłoby super to ogarnąć :hyhy:

_________________
>Rado<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 09:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Tez to wczoraj wieczorem zauwazylem hehe... Ale nadal swieca nam sie wszystkie cholerne swiatla, a maja tylko dlugie hehe... Widzialem tam jeszcze pare opcji z drl, sprobuje je aktywowac i zobaczymy co tam wyjdzie:).
Co do serwisow ASO to bym sie nie podniecal, bo dzwonilem do BM w Wawie i DM w Bydgoszczy i w ani jednym ani drugim Panowie nie slyszeli o takim myku jak my tu uskuteczniamy. Nie wiem kto tam pracuje, ale chetnie ich zastapie:).

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 11:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
LUCZAR napisał(a):
rado_1985 napisał(a):
hammet1 napisał(a):
tahfahrlicht oraz tagfahrlicht_ece... Po aktywacji jednego i drugiego niestety nie ma zadnego rezultatu.


Jest efekt.
Przy zapalonych światłach po wyłączeniu zapłonu (kluczyk 0) światła wyłączają się i nie musisz ich ręcznie wyłączać, a gdy włączysz zapłon światła same Ci się zapalą.


Dokladnie, to było to przewidzenia, w końcu to parametr "tagfahrlicht" :P Teraz idź o krok dalej i wykombinuj ja przy włączonych dziennych na światłach drogowych wyłączyć obrysówki gdy są mijania włączone.



Widziałem cos takiego jak sidemarker_us ciekaw jestem czy po włączeniu naszym nielubianym sposobem z parametrami us ta opcja sidemarker_us robi sie aktiv automatycznie. Bo jesli tak to chyba rozwiązanie już mamy:D. Ale to by było za proste hehe;)...

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 12:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 724
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57TU
Garaż: http://www.car-connect.pl/index.php?opt ... cle&id=138
Nie wiem koledzy, ale chyba nie czytaliście od początku tego tematu, ze tak "podniecacie" się kolejnymi opcjami, które wg was rozwiążą problem. Ciesze się, ze próbujecie coś kombinować, ale bazujcie na tym, co ktoś już próbował, bo temat jest wałkowany od dawna i nie jedna osoba próbowała już włączyć DRL w przedliftach bez kierunków, i to taka osoba, która już chwile koduje i w tym siedzi, a nie za przeproszeniem dorwała NCSa i wydaje się jej, że odkrywa Ameryke. Poczytajcie cały temat, tematy po innych forach i wtedy dopiero do dzieła.

sidemarker_us - po włączeniu/wyłączeniu tej opcji przy DRL w przedliftach nie wpływa na świecenie się kierunków przy mijania

uprzedzając kolejne "odkrycie":

BL_DIMMEN
nicht_aktiv,

EINZEIT_GED_BL
wert_02

PERIODE_GED_BL
wert_02

też nie załatwiają tematu.

Sam niestety nie mam E46 przedlifta na czas "nieokreślony" i nie mam jak zbadać różncych wartości parametrów w zestawieniu z innymi (jak ktoś udostępni E46 przed liftem to ma u mnie wszystkie kodowania i diagnostyki za free "na zawsze" :P )

Jak macie koledzy zaparcie i przedlifty to może popróbujcie z różnymi ustawieniami:

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_1
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_2
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_3
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_4
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_5
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_6
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_7
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_8
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_9
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_10
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_11
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_12
us
PROGRAMMPARAMETER_LSZ_13
us

bo osobiśćie obstawiam, że zmienienie której z nich na ece sprawi, że ten parametr będzie traktował DRL na wzór europejski i wyłączy kierunki. Ale oprócz us i ece jeszce moze być do nich wprowadzona zmienna: nas. Co by nie było za lekko :rotfl:

Aby może ułatwić wam sprawe link na zestawienie porównawcze LSZ z amerykańskimi aktywacjami i europejskimi, może coś z tego wyciągniecie.

...

_________________
Obrazek>>>KLIK<<<Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 25 czerwca 2011, 13:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Z programmparameter lsz kombinowałem na pare sposobów i jedyne co się zmienia to to, że wstawiając gdziekolwiek ece zamiast us po włączeniu zapłonu włączają się po prostu światła miniania tak jakbysmy przekrecili na 2 pozycje przełącznik. Wiec chyba nie tędy droga. Chyba, że należy stawic gdzies dwie zmienne ece;). Trzeba sie pobawic nie ma bata.
Moim skromnym zdaniem to szwaby nie po to dali opcje ece i us zeby nas zasmucic brakiem możliwości włączenia świateł dziennych dla naszego kontynentu :). Wiec pozostaje mi wierzyć, że damy rade! Poza tym jakieś badziewie określa czy mają się właczać kierunki przy światłach mijania czy też nie... Musimy do rozgryźć:)...

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 i E39 światła do jazdy dziennej aktywacja
PostNapisane: 26 czerwca 2011, 02:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
hammet1, ustaw DRL_DIMMUNG na wert_02

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 86  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL