BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 08:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 20:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
tommyarbi napisał(a):
a czy kluczyki sa przypisane i dzialaja kazdy z osobna ?
Jeszcze nie, bo nie wiem jak, dziś spróbuję to ogarnąć DIS'em. Niestety żadnej instrukcji na necie nie mogłem znaleźć.
tommyarbi napisał(a):
bo LCM ominiety GM ominiety K72 nie zainstalowany...
Napisz jeszcze w czym to jest potrzebne do prawidłowego działania foteli? Pytam z czystej ciekawości, człowiek się uczy całe życie :)

Fajnie, że jakaś dyskusja się wywiązała, jeszcze przeskanuję auto Inpą i DIS'em, zobaczymy czy jakiś błędów nie ma.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 20:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Cytuj:
co do wersji z uśpieniem to mogła być lub nie zależy jak zamontowali bo jak robiłem swoje fotele to długo schematy śledziłem i są dopuszczone dwie wersje
Nie spotkalem sie z wersja inna niz z uspieniem :szok:
Cytuj:
co do twojej wersji że utrudniłem sobie życie gdybyś zauważył że auto ma nowszą wersję podgrzewania to wiedziałbyś że główne zasilanie grzania jest doprowadzone do konsoli centralnej a dalej cieńszymi kablami są zasilane maty grzejne, zupełnie inaczej jak w wersji starszej na pokrętło gdzie zasilanie szło bezpośrednio do fotela a do konsoli szły tylko cieniutkie kabelki sterujące.

1.Ja to zauwazylem (choc nie dla kazdego bedzie wiadomo po czym to poznac skoro fotki przedstawiaja rozkopane auto )i tak naprawde nie ma to znaczenia skoro nie ma minusa ani plusa to minus a takze plus mozna wyprowadzic z pod dywanika ponoszac go,

Obrazek

nie trzeba demontowac polowy deski rozdzielczej a tym bardziej nagrzewnicy !!!!.... Ciekaw tez jestem jak to bedzie z kodowaniem czyli przypisaniem kluczykow czy Memory Function bedzie tylko naciskana z panela w drzwiach ? A jak to bedzie jesli kolega w przyszlosci bedzie chcial dolozyc elektrycznie ustawiana kierownice ??? K72 nie podlaczony GM3 ominiety .. ojojoj
Skoro temat jest w dziale Zrob to Sam to powinien zawierac szczegoly dla innych forumowiczow jak podlaczyc PRAWIDLOWO fotele Nie kazdy dojzy na przedstawionych zdjeciach ze tam nowy typ wtyczki ...

Cytuj:
najważniejsze że instalacja została zrobiona wg. sztuki elektrycznej a że jest inaczej poprowadzona jak fabrycznie czyni ją niepowtarzalną- taki indyvidual
Taki indyvidual nie ktorzy nazywaja druciarstwem.... :dobani: Nie wprowadzaj forumowiczow w blad ! Nie trzeba wyciagac zadnej nagrzewnicy! i deski rozdzielczej zauwaz ze na dolaczonym DIY nikt nie wybebeszal calego wnetrza jak to nazwales ... Kolego Nie zarzucam Ci niczego poprostu podlaczylem pod temat inny orginalny sposob podlaczenia dla tych ktozy cha miec wszystko prawidlowo i tak jak nalezy NIE MAM TAKZE zamiaru sie klocic :rotfl: Szanuje Twoja prace i tyle ale mozna bylo wykonac to lepiej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
tommyarbi napisał(a):
minus a takze plus mozna wyprowadzic z pod dywanika ponoszac go,
A bezpiecznik od foteli gdzie?
tommyarbi napisał(a):
A jak to bedzie jesli kolega w przyszlosci bedzie chcial dolozyc elektrycznie ustawiana kierownice ??? K72 nie podlaczony GM3 ominiety
Możesz jaśniej?

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
bezpieczniki od foteli orginalnie w schowku odpowiednio 10 i 13 bezpiecznik 30 powinien byc a nie 15...

http://img24.imageshack.us/img24/364/bezpiecznikiv.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
wiele osób montuje fotele na skróty biorąc stały + prosto spod wykładziny omijając bezpieczniki w schowku czy tak jak ja zrobiłem w bagażniku. co do przeciągnięcia przewodu + spod wykładziny do schowka wiązka leci progiem potem słupkiem i po belce- wzmocnieniu pod deską aż do szuflady z bezpiecznikami i potem przez jeden bezpiecznik do fotela kierowcy czyli dalej po belce potem słupek kierowcy i próg aż do fotela (z modułem lub nie) i przez drugi do fotela pasażera. powiedz mi tylko jak poprowadzić ten przewód razem z wiązką bez zdjęcia deski.

co do wyjmowania przedniej części wykładziny nie da się jak nagrzewnicy nie rozbebeszysz bo węże i inne elementy blokują a raczej otwory w wykładzinie czyli albo tniemy wykładzinę albo wyciągamy

co do samego podłączenie w wiązce fotela kierowcy pomijając wyzwalanie pironapinacza, i podgrzewanie zostają jeszcze 3 przewody + - i can wszystko jest podpięte więc o jakie podłączenie do lcm chodzi bo jakoś tego nie kojarzę,

co do k72 jest on odpowiedzialny za uśpienie i jest on sterowany GM 9-pin czarna kostka, na fotelu pasażera napięcie jest zawsze

z auta, z którego wyciągałem moje wnętrze miałem kompletną instalację i k72 nie było tylko bezpośrednia wpinka w bezpieczniki a potem do rozdzielacza w progu

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Czy zauwazyles zeby zdjeta byla nagrzewnica ??? Czerwonym kolkiem zaznaczone jest skad mozna bylo pociagnac plus i troszke dalej minus Analogicznie to samo miejsce jest po przeciwnej stronie w wersji EU

Obrazek


Cytuj:
co do k72 jest on odpowiedzialny za uśpienie i jest on sterowany GM 9-pin czarna kostka, na fotelu pasażera napięcie jest zawsze
Zapraszam do lektory ....
http://www.bmwgm5.com/GM3_Connections.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
a jak z zaznaczonego miejsca dostać się do bezpieczników nad schowkiem tak żeby przewód był porządnie przymocowany do belki w drodze do schowka a potem fotela kierowcy bez demontażu deski bo przecież pod jej górną częścią idzie wiązka. wiem jak to wygląda w wydaniu fabrycznym i wiem ile musiałem auta dawcy wypruć żeby wszystkie przewody wydostać

co do podpięcia p-bus to fotel kierowcy jest wpięty do GM i tak samo przyciski są wpięte tak jak fabrycznie do panelu szyb a to i tak jest fabrycznie podpięte do GM. więc jest tak jak fabrycznie jeśli o sterowanie chodzi

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Kolego Adamie ten DIY jest naprawde pomocny i bezsensu bedzie jesli sie bedziemy klocic :( generalnie i tak juz jest to musztarda po obiedzie samochod juz zostal podlaczony tak jak ty to zrobiles Niech bedzie on pomocny dla innych forumowiczow ktorzy beda robic przekladke ja sam z niego skozystalem i zajelo mi to 6h z wielkimi przerwami ( i troche ulepszylem i zmodyfikowalem ) autorowi 14h bo to leniwy Anglik ale dobry specjalista znam go osobiscie :D

http://forum.bmw5.co.uk/topic/54775-e39 ... _p__566184

a tu DIY na temat elek. kierownicy kontynuacja jak koledze kiedys zachce sie kompletu ;)

http://forum.bmw5.co.uk/topic/61085-e39 ... msearch__1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 21:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
zgodzę się że kłótnia jest zbędna jestem spokojnym człowiekiem. nie twierdzę że kolega anglik zrobił coś źle tylko stwierdzam fakt że producent zależnie od wyposażenia montował k72 lub nie a jego zadaniem jest odciążanie obwodów kiedy są nieużywane po czasie jak pamiętam 16 min od zamknięcia pojazdu i podobnie w czasie jazdy się dzieje tyle że odcina jak obciążenie w instalacji rośnie że by ograniczyć pobór a podpięcie k72 pod pin 19 daje to że w momencie kiedy chcemy przestawić fotel obwód jest powtórnie załączany, jednak tak jak napisałem montowali to w autach z dużym wypasieniem typu navi tv i jeszcze kilka zjadaczy prądu

a tu schematy że obie opcje są dostępne
Obrazek

F113 to bezpiecznik w progu, a F13 to bezpiecznik w schowku, a wg mojej wersji bezpiecznik F113 w progu zastąpiono bezpiecznikiem w bagażniku a bezpiecznik F13 czyli fotel kierowcy też jest w bagażniku czyli schemat zachowano tylko punkt zasilania się zmienił

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 22:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
tommyarbi napisał(a):
bezsensu bedzie jesli sie bedziemy klocic
Dopóki mięso nie leci to nazwałbym to dyskusją ;)
tommyarbi napisał(a):
a tu DIY na temat elek. kierownicy kontynuacja jak koledze kiedys zachce sie kompletu
Nie ukrywam, że myślałem o tym, ale żona nie przestawia po mnie kierownicy więc gadżet zbędny.
W sumie to jestem ciekaw czy w przypadku naszej instalacji coś może nie działać i z jakiego powodu, narazie mam problem z DIS'em i nie mogę się zabrać za przypisywanie kluczyków.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 22:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
wszystko jest w jak najlepszym porządku i wg schematów, które jak wiesz posiadam gdy swojego robiłem, jakieś różnice zawsze są i warto się wymieniać spostrzeżeniami bo zawsze się człowiek czegoś nauczy,

wracając do k72 jak montowałem moje krzesła to już byłem zapoznany z zasadą jego działania i przy standardowym wypasieniu jest on zbędny

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
PaSoft & Progman ew. NCS-a polecam przyjemniejsza praca (jak dla mnie ) ;) A co nie tak z Disem ?
Jak juz skonczysz kodowanie proponuje rozebrac dopiero co zalozone fotele i zamontowac te : :D
http://youtu.be/Ni0nQf2loOE


Ostatnio edytowano 22 stycznia 2012, 22:54 przez tommyarbi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 22 stycznia 2012, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
NCS'em w Car/Key Memory? Nie mam takiej funkcji, nawet nie znalazłem jaka funkcja za to odpowiada. Chyba, że przez edycję plików TRC. Z DIS'em jakieś jaja mam, nie chce wykryć auta, gdzie wcześniej nie było problemu i jeszcze inne pierdoły, muszę usiąść na spokojnie i jeszcze raz spróbować.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 24 stycznia 2012, 01:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 810
Lokalizacja: znana jako Wielkopolska wschodnia
Moje BMW: E39 530iT
Kod silnika: M54
podol, a czym kleiliście wygłuszenia pod boczkami (gąbke). Ten czarny klej dobrze sie klei po mocnym rozgrzaniu ale nie wiem ile bedzie trzymał, tzn ja tak robiłem ale po krótkim czasie puścił :kwasny:

_________________
'OkayLewis it's hammer time'
Obrazek

BetaBoy
http://www.youtube.com/watch?v=mJenWO1Hq5c


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 24 stycznia 2012, 07:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Klej do szyb i akwariów.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 15:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
PODOL Zakodowales kluczyki ? dziala ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 30 stycznia 2012, 18:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Mam narazie problem z DIS'em, jeszcze sprawdzę NCS'em ale czasu brak.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 11 lutego 2012, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Pytanie do ADAMA-BMW lusterka fotochrom
Czy posiadasz rozpiske w ktore piny wchodza od drzwi do samochodu te dwa kable czujnika fioletowy i czarny ? bo ciezko jest dostac wiazke z ta opcja .... Pytam Ciebie bo skoro podlaczales memory bez orginalnej wiazki to moze wiesz gdzie te dwa przewody poprowadzic dalej do autka ;)

Czy to bedzie ak wygladalo ? tylko nie wiem czemu nie jest zaznaczony kolor kabli fioletowy czarny ...

http://wds.spaghetticoder.org/en/svg/sp ... .svg?m=e39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 2 lipca 2012, 16:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 130
Lokalizacja: TYCHY
Moje BMW: E39 528i2xVANOS
Kod silnika: M52 / TU
Widzę ze temat świeży więc się udzielę :))))). Jak pisał "tommyarbi" nie wszystko jest zrozumiałem bo siedzę już na forum od 14-ej a mam y prawie 18 -ą godzinę i paru rzeczy nie ogarniam.
Mam welurowe fotele mechaniczne bez ogrzewania. W domu mam elektryczne skórzane nie wiem czy z grzaniem.
Po pierwsze jak sprawdzić czy mam podgrzewane
po drugie jak pociągnę plus i minus do fotela to z tego co wyczytałem powinno sterowanie chodzić. Ale jak uruchomić pamięć fotela, czy wystarczy zainwestować w ten przycisk na boczek "M123" i jakoś go ożenić z fotelem?

narazie znalazłem coś takiego
http://images40.fotosik.pl/1682/8358a19c15a04da5.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż komfortsitze w e39.
PostNapisane: 2 lipca 2012, 18:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Potrzebujesz ten przycisk, wiązkę z drzwi od przycisku do sterowania szybami i lusterkami oraz musisz dociągnąć kabel CAN do komunikacji.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL