BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 24 lipca 2014, 13:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Ta już pojechałem do mechanika to koło pasowe ma pękniecia malutkie w koło ale ma to -to tylko powierzchowne zostaw to

pompa wody ma luz-ja bym to na razie zostawił fakt nie cieknie,silnik się nie grzeje ale z kołem to przesadził

chyba go wizja odkręcenia koła dręczy :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 22 sierpnia 2014, 22:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320D
Witam was wszystkich Bardzo serdecznie. Czy koło pasowe może zejść bez odkręcania? Moje koło wygląda tak jak by nie było przymocowane do tej tulei która jest przykręcona do wału. Mogę nim ruszać w przód i w tył o dobry centymetr i nawet więcej. Czy tak ma być ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 22 sierpnia 2014, 23:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Możesz nim ruszać bo guma jest wypracowana i zużyta. Trzeba odkręcić śrubę aby je zdjąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 24 sierpnia 2014, 14:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320D
No też tak stwierdziłem jak silnik chodzi bez paska to słychać takie mocne stukanie metaliczne właśnie gdzieś z tego miejsca. Do tego jak zakładałem nowy pasek to zawsze spadał a na wszystkich kołach ładnie leżał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 4 września 2014, 19:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam czy wymieniał ktoś w ostatnim czasy koło pasowe metodą bieg+hamulec lub blokowanie koła zamachowego poprzez otwór w skrzyni??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 7 września 2014, 03:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47N2
podepne sie pod temat

mam e91 2.0d miesiąc temu robiłem remont silnika bo pekła panewka na korbowidzie i wał sie zblokował, szlif wału pierwszy ,nowe panewki wzmacniane, korbowody,praktycznie wszystko zrobione na nowych częsciach do tego wymieniłem pierścienie żeby kompresja była lepsza,planowanie głowicy,nowe uszczelniacze zaworowe,pytałem mechanika jak moje koło pasowe stwierdził ze nie widzi luzów i dzisiaj jadą do pracy nagle po dodaniu gazu mocniej glośna praca silnika, zapaliła sie kontrolka akumulatora czerwona, brak wspomagania, dotoczyłem sie 500m pod prace i zgasł juz nie odpalił....patrze pod maske....koło pasowe rozleciało sie praktycznie spadło z wału trzyma sie ledwo co, paski wszystkie całe...w poniedziałek bedzie wymiana na nowe corteco....zastanawiam sie czy od tego ze sie zerwało mogło narobić jakiś szkód bo według mechanika twierdzi ze nie, ale zebym nie próbował odpalać auta. tak ze potwierdzam silniki m47n2 mają bolączki koła pasowe pekające wały korbowe ,padające turbiny,niestety zmęczenie materiału, mam nalatane 230kkm, więc miało prawo tak sie stać. pozdrawiam.
n47m tez maja wady złuszczające sie pompy wtryskowe, pękające łańcuchy,
to tak na marginesie małe OT.
aha od 3 dni zauwazyłem nie drgania tylko troche inną prace silnika przy dodawaniu gazu lekkie metaliczne dzwieki, dużo mniej odczuwalne niz wtedy kiedy mi panewka sie rozleciała wtedy to było chrobotanie głosne.
mam nadzieje ze komus pomoże ten post. jak zauwazycie choć małą zmiane w pracy silnika nie czekajcie....

jak wymienie koło napisze czy doszło do innych uszkodzeń, choć tez mysle ze nie skoro wiem ze wał jest w dobrej kondycji bo świeżo po szlifie i spasowaniu więc o niego sie nie martwie. coś pechowe to moje BMW ale i tak nie zamieniłbym na zadne inne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 9 września 2014, 07:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47N2
no i auto u mechnika , ja kupiłem nowe koło corteco a tu okazało sie ze stare koło wcale nie jest uszkodzone....tak była odkręcona śruba która go mocuje centralnie ze mechanik ręką ja wykręcił czyli po prostu była niedokręcona, zastanawiał sie mechanik dlaczego sie wykręciła, i teraz tak : skręcił odpaliłem silnik i tak nawalał grzechotaniem ze szybko kazał mi zgasić auto :( ku..a miesiąc temu robił remont silnika, przejechałem 2 tys km i pytanie co sie stało , na jego słuch to wał korbowy pekł , hm.....a szlif robionyu miesiąc temu i wszystkie częsci nowe, pytanie kogo to wina ? powiedziałem mu ze za robote nie zapłace drugi raz i za cześci, czuje ze będa problemy przy odbiorze auta....niech to szlak . co robić ?

według mnie skoro koło pasowe było niedokręcone to przenosiło drgania na wał który mógł sie ukręcić, jutro wyciąganie silnika drugi raz zobaczymy....
albo było coś żle skręcone po remoncie albo ten szlif wału go tak osłabił ze pękł choc to pierwszy szlif wiec nie powiniem przeciez tam mikrometry wchodza w gre... co Wy na to ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 9 września 2014, 08:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
a rozrząd założyliście nowy z napinaczami łyżami i kółkami?

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 9 września 2014, 08:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47N2
nie, rozrzad nie ruszany, według mech. łańcuch w dobrej kondycji....a teraz coś mówił ze moze to nie wał tylko łańcuch strzelił ale jak wczoraj pchaliśmy auto z podniesiną maską do garażu to koło pasowe sie kręciło więc według mnie to nie wał, no i jak zdjałem korek wlewu oleju to łąńcuch na swoim miejscu, mówił ze w pierwszej kolejności oglądnie rozrzad, moze to napinacze..... jutro będe mądrzejszy czekam na telefon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 9 września 2014, 21:47 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
teraz patrze że ty masz 163km m47n2 (na początku myślałem o n47)

w takim razie postawię ci hipoteze (diagnozę)

niedokręcone koło zluzowało koło zębate rozrządu które masz na "ścisk" skręcane kołem pasowym, spowodowało to zatrzymanie się wałków ale nie wału, czego efektem było przyłożenie tłoków w zawory....

innymi słowy mechanik dał dupy i nie dokręcił koła pasowego odpowiednio mocno i tym samym zluzował rozrząd u dołu

przykra sprawa bo zawory poszły, wałki mogły popękać lub się powyginać, konik też się mógł rozsypać... tłoki... hmmm dokładnie trzeba oglądnąć czy nie popękała komora spalania

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 13 września 2014, 06:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47N2
LEo podaj mi nr do siebie na pw komórkowy, bo mechanik juz zaczyna wymyslać ze nie kazałem mu napinaczy łańcucha wymienić i przez to sie łańcuch poluziwał i mógł przeskoczyć rozrząd, według mnie to tez jego wina ze koło pasowe sie odkręciło. on uważa ze to nie jego wina ze koło sie poluzowało, od remontu silnik przejechałem raptem 2 tys km, i on twierdzi ze to nie jego wina bo je przykręcili z taka siła jak ma być.....co robić.... nie zamierzam drugi raz placić za remont silnika, jak mu to udowodnic ze to jego wina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 13 września 2014, 15:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
poszło PW

edit mojego posta (ostatnio coś mocno zakręcony jestem) nie masz koła pasowego kolego na ścisk tylko jest na klinie ale nie dokrecenie koła pasoweg może spowodować ścięcie klinu (w najgorszym wypadku) lub pracowanie rozrządu z delikatnym udarem

sory jeszcze raz za zamieszanie i poprawkę

:padam:

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 1 października 2014, 14:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 320d 150ps
Kod silnika: N47N
Panowie a czy uszkodzone kolo moze przy wyzszych obrotach wytwarzac taki glosny metaliczny stukot? Na zimnym silnik chodzi normalnie a na cieplym sa przerwy w przyspieszaniu a przy wyzszych obrotach stuki. Moze to byc wina kola pasowego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 3 października 2014, 16:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: M47D20
Najprościej zajrzeć w jakiej kondycji jest Twoje koło, wsadzić telefon z flashem np i zrobić zdjęcie, obadać rolki, naciąg paska czy jest ok.

Ostatnio zmieniałem to koło samodzielnie, niestety żadne sposoby warsztatowe nie sprawdzały się przy odkręceniu koła pasowego. Z racji tego, że pasek mi strzelił, auto nie nadawało się do jazdy, żeby gdzieś je zaprowadzić, z resztą chcieli za wymianę koła 200zł jak widzieli, że chłop w potrzebie... zdecydowałem się na zakup klucza - blokady do odkręcania tego koła, poszło bez użycia siły praktycznie :)

Jakby ktoś potrzebował takiego klucza i wolał w sam w pełni profesjonalnie odkręcić i dokręcić to koło, to zapraszam do mnie, za symboliczną flaszkę pożyczę, mieszkam 25km od Warszawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 3 października 2014, 16:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
nie ma bata - lata robią swoje, koło tak czy inaczej do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 13 października 2014, 07:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Panowie jak to jest dalej z wymianą koła poprzez blokowanie koła zamachowego?? bo dodam mechanik klucza nie ma do koła...a kolo w tym tyg będzie już wymienione... tylko mechanik do mnie

słuchaj..ja nie obiecuje,że uda się to odkręcić..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 13 października 2014, 08:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
zmień mechanika :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 13 października 2014, 10:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
xxkocurekxx napisał(a):
Panowie jak to jest dalej z wymianą koła poprzez blokowanie koła zamachowego?? bo dodam mechanik klucza nie ma do koła...a kolo w tym tyg będzie już wymienione... tylko mechanik do mnie

słuchaj..ja nie obiecuje,że uda się to odkręcić..

Nie jedź do tego magika, bo mogą być tylko problemy z tego.
Wydzwoń okolicznych mechaników ktoś na pewno będzie miał blokadę do koła pasowego.
Nie daj sobie blokować na kole zamachowym :cisza:

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 19 października 2014, 14:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E91
Kod silnika: M47N2
Leo musze Ci tutaj podziękować za wszystko co dla mnie zrobiłeś, na obecna chwile mechanik składa silnik zobaczymy jak to bedzie chodzić ...... dziękuje za doszkolenie mojego mechanika, chyba mu głupio było ze wał od e46 da sie włożyć do e90 :hyhy: chociaz nie chwale dnia przed......bo jeszcze przy składaniu moze coś spier... ć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 23 października 2014, 21:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e91 325d
Kod silnika: m57tu
Witam forumowiczów serdecznie, borykam się z okropnym problemem w moim BMW, a problem objawia sie mianowicie drganiami na wolnych obrotach, które czuć na kierownicy i lewarku oraz trochę na karoserii auta. tylko i wyłacznie na wolnych obrotach są odczuwalne po dodaniu gazu kłopot zanika.
Poduszki sprawdzone, wtryski takzę, koło pasowe z zewnątrz wygląda ok, zamówione paski osprzetu wraz z napinaczem moze wymiana pomoże czy raczej stawiać na koło pasowe wału ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL