BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 05:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 26 września 2012, 13:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 152
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52TU
do kalkulacji opłacalności dobry jest ten kalkulator
gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html

gaz to wstyd w bmw to już nie te czasy, jak ktoś kupuje e36 czy e46 to nie auta juz za klikadziesiąt tys zeby to nie było Bóg wie co a jak koledzy wyżej pisali po co wydawać pół wartości auta i wiecej rocznie na benzyne skoro mozna jeździc taniej? gaz sprzedają na CPNie więc to normalne paliwo, obecnie instalcje sprawiły ze nic nie śmierdzi nie strzela i nie tracimy na osiągach więc czemu nie?
to sprawa właściciela komenarze ze gaz w bmw to wsytd nie rozumiem, można być zwolennikiem przeciwnikiem rozumiem ale po co takie coś.... :/
dobre komponenty i ogarnięty gazownik i n42 będzie latac tak samo jak na benzynce tylko taniej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 26 września 2012, 13:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
A ja tam rozumiem te argumenty. Jak ogladam instalki w autach znajomych to niestety plakac sie chce. Ostatnio u jednego przedmuchiwalismy FC (koszt nowego 5zl). Auto czesto kicha, prycha, zero regulacji, wlasciciel dusi kazda zlotowke, malo ozelek jajka nie zniesie... Auto na gaz- jak najbardziej, ale kupic z gazem to bym nie chcial. Zwykle wszystko jest do wymiany a silnik juz podjechany przez uboga mieszanke i oszczednosci na kazdym kroku. No moze samochod zagazowany Omegasem bym rozwazyl, bo wtedy jest szansa ze tylko montaz do poprawy... Kiedys gadalem z gosciem, ktory smigal 230 konnym MLem. Jak mi opowiadal ze jezdzi i prosi gazownika, zeby dawke zmniejszyl, bo sporo pali to rece mi opadly.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 26 września 2012, 16:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 152
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52TU
no niestety tak jest jak ktoś chce szukać oszczędności od samego początku i za wszelka cenę. Niestety najpierw trzeba dośc sporo zainwestowac żeby potem nie płakać :) a autko się odwdzięczy :) dlatego uwazam ze podstawą dobra instalacja i ogarnięty gazownik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 7 października 2012, 09:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 182
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e92 335i
Kod silnika: n54
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 37&start=0
Ja osobiscie nie mam nic do oszczednosci, ale takich prawdziwych, nie złudnych. Gazowanie N42 z valvetronic, moze okazac sie za duzym wyzwaniem dla wiekszosci warsztatow zakładających instalacje gazowe.
Dla mnie to za delikatny silnik na gaz.
Jak kupilem swoje auto robilem ok. 32 złote za 100km (2010r) , obecnie jest to ponad 10 złotych wiecej. Do tej pory jezdze bezproblemowo swoja 318ci, uwazam ,ze zawdzienczam to rowniez temu ,ze nie zalozylem inst. gazowej. Spalanie utrzymuje sie na poziomie 6l trasa, 8-9 miasto.
Zastanow sie nad tym gazem, pozniejsze problemy z autem moga zniweczyc Twoje plany oszczednosciowe. Goly silnik N42 (uzywka) kosztuje chyba z 5 tys zl.

pozdro

_________________
była 528i --> viewtopic.php?t=13159 było 318Ci --> viewtopic.php?f=6&t=75437&start=0 obecnie 335i --> .... ogień :D Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 7 października 2012, 09:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Na lpg-forum mozna znalezc wiele osob, ktore spokojnie poradza sobie z zagazowaniem tego silnika. Gdybys zalozyl instalacje gazowa to jezdzilbys o polowe taniej. Ja dzieki temu oszczedzam 10 tys zl rocznie juz wliczajac w to koszty serwisu instalacji, drozszych przegladow itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 7 października 2012, 11:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 38
Lokalizacja: Podlaskie, BMN
Moje BMW: E 46 318 i 2003r.
Kod silnika: N42 B20
mam ten silnik i na gazie pracuje ZAJEBIŚCIE. W mieście mieszczę się w 10 litrach LPG, więc niech malkontenci nie gadają o złudności oszczędności. Jest tanio jak barszcz. Ja zrobiłem już 40.000 km na LPG i silnik jak pracował tak pracuje dobrze. Nie ma problemu z ustawieniem gazu w tym silniku, jak ktoś ma z tym problem to jest po prostu partacz i nie powinien bawić się w gazowanie aut. TYLE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 7 października 2012, 12:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
johnny_85 skąd stwierdzenie iż przy gazie będzie autko częściej awaryjne ?

Według mnie z anim co zacznie się poważnie sypać to kolega już dawno zmieni autko :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 7 października 2012, 16:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
johnny_85 napisał(a):
Goly silnik N42 (uzywka) kosztuje chyba z 5 tys zl.
Wrzuci 2.8 ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 318i 143ps czy się dobrze sprawuje na LPG?
PostNapisane: 10 października 2012, 13:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 182
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e92 335i
Kod silnika: n54
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 37&start=0
Szczurek1986 napisał(a):
johnny_85 skąd stwierdzenie iż przy gazie będzie autko częściej awaryjne ?

Według mnie z anim co zacznie się poważnie sypać to kolega już dawno zmieni autko :P


Szczurek1986 - zebys mnie zle nie zrozumial, sam jezdzilem do tej pory tylko zagazowanymi autkami, jedna beemke mialem nawet na CNG :) i wlasnie z tego doswiadczenia wiem, ze auta na gaz sa bardziej awaryjne.
pozdro :)

_________________
była 528i --> viewtopic.php?t=13159 było 318Ci --> viewtopic.php?f=6&t=75437&start=0 obecnie 335i --> .... ogień :D Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL