BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 23:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 19:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 59
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Piotrek. napisał(a):
też się zastanawiam, tylko bardziej nad 320d albo 330d albo 328i coupe . Podoba mi się bardzo coupe, ale z drugiej strony chciałbym jeżdzić tanio i nie wiem co wybrać.
Poza tym nie uważasz że teraz jest ciężko kupić samochód, po pierwsze nie tanieją, po drugie ludzie nie sprowadzają i zostały raczej takie których ludzie nie kupili ze względu na stan albo jeżdżące jakiś czas w kraju.


mam 190cm wzrostu wiec sam nie wiem...

wlasnie rowniez sie zastanawiam glownie nad opcja coupe, chociaz ladny sedanik takze wchodzi w gre. wlasnie silniki 320d i 330d, co tu robic....:) chcialoby sie aby auto spalalo w miescie do 10-11l, oczywiscie w manualu, trasa oczywisie bedzie spoko, wiec nie ma klopotu.

czy 330d spala w miescie (łódź) do 10l w skrzyni manualnej?

czy uzytkowanie, ceny czesci, przehladow i ewentualne naprawy usterek sa duzo drozsze?

pomocy!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 19:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 181
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57/T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143472
darcyn napisał(a):
jakby nie patrzec to pali jeszcze mniej.


no to tylko się cieszyć :hyhy:

Saladyn napisał(a):
heh widze ze moj temat sie rozwinal bardziej na etap diesli niz silnikow benzynowych jak mialo to byc pierwotnie.
sluchajcie ostateczna decyzja z mojej strony musi zapasc, kupuje albo 320d albo 330d albo 530d. co radzicie? do konca miesiaca bede juz posiadaczem wymarzonej bmki.


ja mam 190cm wzrostu i 3 (zarówno E36 jak i E46) jest dla mnie za ciasna
wybrałem E39 530d i jestem bardzo zadowolony :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2009, 17:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
To ja może dodam coś w temacie jako posiadacz 328Ci. Spalanie - głównie krotkie trasy rano na zimnym silniku po ok 3-4 km i jazda w srednich korkach, lecz dośc czeste postoje ( co chwile sygnalizacja ) i czasami pełny ogień i troche bokiem - okolo 14L. Przed zakupem miałem podobny dylemat 3.0d czy 2.8/3.0. wybrałem benzyne bo diesel jest droższy przy ewentualnym do licha'upie - turbo, wtryski itp.

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, 11:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Lokalizacja: Stalowa Wola
tryall a powiedz jak Ci się jeżdzi z tym silnikiem? da radę bokiem polatać czy nie bardzo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, 13:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
Jezdzi mi sie bardzo dobrze...zaskoczyła mnie elastycznosc bez problemu ciagnie na 3 biegu juz od 20-30 kmh. Przyspieszenie zadowalające i Vmax 250kmh ( sprawdzone empirycznie ) pozwala na calkiem dynamiczne poruszanie się. A co do jazdy bokiem to prawie 200 KM robi swoje i nie ma z tym żadnych problemów. Jedyne co chciałbym poprawic to zawias aby bylo sztywniejsze w zakretach.

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, 14:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Lokalizacja: Stalowa Wola
no to obniżaj ją. Jakieś dobre sprężynki i ew. amortyzatory, chyba że zawieszenie gwintowane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2009, 23:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PoznaĂą
saladyn jesli chcesz kupic w miare zwinne auto i oszczedne to szukaj 330d.ja obecnie posiadam e46 330 Ci cabrio i spalanie w miescie jes na pograniczu 14-15litrów przy naprawde ostrej jezdzie,wiec mimo wszystko z tego co piszesz to cię to nie satysfakcjonuje.jezdziłem tez e46 328ci (spalanie miasto ok13L) oraz 320d w sedanie(spalanie 8L) ale dla mnie to nie było zbyt zwinne auto:).jezeli chodzi o miejsce w srodku to w e46 nie ma go za wiele ale jezeli jezdzisz sam lub z laska to w zupełności wystarczy.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: silniki 2.8i i 3.0i ktory lepszy trwalszy i lepiej zno
PostNapisane: 16 marca 2009, 19:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1269
Lokalizacja: Krakow/Zakopane
Saladyn napisał(a):
Witam wszystkich

zastanawiam sie nad kupnem e39 badz e46 i mysle nad powyzszymi silnikami czyli np 328i badz 330i.

ktory z tych silnikow jest lepszy, trwalszy, jak ze spalaniem i ktory lepiej znosi gaz?
slyszalem opinie ze silniki bmw r6 pb as nie do zdarcia, wiec zaczalem sie jednak zastanawiac nad pb a nie nad 3.0d.
jezdze glownie po miescie praktycznie 70% wiec jednak spalanie ma znaczenie

czy powyzszymi silnikami zejde do 15l LPG??jesli tak to byloby super, nie chce zeby mi palil w miescie 15 PB bo to nie ma sensu, roczny przebieg to jakies 15tys.

prosze o opinie


Jak jezdzisz glownie po miescie to kup sobie 316-318 bo tak naprawde nie wykorzystasz mocy a lepiej przeznaczyc fundusze na lepsze wyposazenie. Poza tym jesli do ceny 3,0 doliczysz cene dobrej instalacji to przy twoim rocznym przebiegu jest to niezbyt oplacalne. To tak liczac na sucho bez emocji, bo jak najbardziej 328 przemawia do wyobrazni ;) ;)

A co do twojego ostatniego postu:
z tych ktore wymieniles chyba 530d bedzie dobrym wyborem. Duze wygodne, zapas mocy tez ma ;) Tylko szukaj zadbanego egzemplarza i sprawdz 3 razy zanim kupisz zebys pozniej nie musial remoncikow robic ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL