BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 maja 2024, 17:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 marca 2013, 08:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52
Witam. Posiadam Bmw e46 320i 99r, w czwartek dalem zalozyc BRC P&D i juz w czwartek zaczely sie problemy, autem na gazie nie da sie praktycznie plynnie ruszyc - przysiada na obrotach, potrafi zgasnać na biegu jałowym. Czasami szarpie nawet na wyższych obrotach, przy agresywniejszym przyspieszeniu także. Przejscia b/g też nie są do konca płynne. Wczoraj byłem u montera mówili, że to kwestia regulacji, walczyli 3 godziny i praktycznie żadnych zmian. Obawiam się, że w takich sytuacjach ich kompetencja nie jest wystarczająca. Wiem, że brc nie jest to najlepszy wybór, ale skłoniło mnie to że "fachmani" robią już instalacje lpg od 20 lat, ale widać że i to za mało, proszę o jakieś sugestie co w takiej sytuacji zrobic ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 marca 2013, 09:48 
dsk napisał(a):
proszę o jakieś sugestie co w takiej sytuacji zrobic ?


Niech demontują instalacje i oddają pieniądze.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 marca 2013, 09:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Może to nie wina instalacji? LPG jest bardziej wrażliwe niż benzyna. Podjedź na kompa i sprawdź co się dzieje. Jak nie naprawią to zaproponuj że podjedziesz do innego fachowca a im przedstawisz fakturę za poprawkę. Jest tu dział z polecanymi fachowcami ale nie wiadomo skąd jesteś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 marca 2013, 16:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52
bytów - pomorskie, jesli chodzi o benzyne to niedawno walczyłem z fauljacymi obrotami i tymsamym wszystko było sprawdzane - wymienione świece, wszystkie filtry, czyszczone silniczek, przepustnica, na kompie zadnych bledów, a winny okazał się czyjnik położenia wałka na wydechu - nie był oryginał tylko jakiś zamiennik i pieprzył sprawę. Pytanie mam jeszcze odnośnie tego gazu - listwę wtryskową mają zamontowane na wysokości cewek na tym plastiku - dokładnie na napisie bmw i z tamtąd idą przewody, nie jest to czasem za duża droga od wtryskiwaczy? czasy wtrysków na jałowym z tego co widziałem jak tam grzebali oscylują w granicach 2,6 - 2,8 czy to są prawidłowe czasy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 marca 2013, 18:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
dsk napisał(a):
czasy wtrysków na jałowym z tego co widziałem jak tam grzebali oscylują w granicach 2,6 - 2,8 czy to są prawidłowe czasy ?

Jeżeli chodzi o czasy benzyny to są prawidłowe. Jeżeli LPG, to dali za duże wtryskiwacze.

dsk napisał(a):
listwę wtryskową mają zamontowane na wysokości cewek na tym plastiku - dokładnie na napisie bmw i z tamtąd idą przewody, nie jest to czasem za duża droga od wtryskiwaczy?

Teoretycznie i praktycznie czym krótsza odległość tym lepiej, ale nawet przy takiej długości silnik nie powinien zgasnąć.
Ważne jest gdzie nawiercono króćce.

Swoją drogą Twój problem może być ciężki do opanowania :( Ciśnienie robocze reduktora-parownika nie powinno przekraczać 1.2 Bar. Cała reszta rozbija się o dotryski. W BRC ciężko będzie to ustawić.

P.S.

Jeżeli w aucie Masz zamontowane świece BKR6EQUP (V-Line no 30) to nie dobrze najlepiej zamienić na BKR6EK (V-Line no 20), lub Denso K20TT

KotSylwester napisał(a):
Może to nie wina instalacji? LPG jest bardziej wrażliwe niż benzyna.

Tak jak pisał kolega, to że nie zauważyłeś problemu na PB nie oznacza że wszystko jest sprawne.
Niektóre usterki układu zapłonowego są praktycznie niezauważalne podczas pracy silnika na mieszance benzynowej, ze względu na wyższą liczbę oktanową LPG zapłon mieszanki powietrze-gaz jest o wiele trudniejszy (upraszczając potrzeba iskry o większej energii). Zacząłbym od podmiany kompletu cewek i zmiany świec na K20TT (są stosunkowo tanie, a solidne).

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 marca 2013, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52
czasy benzyny były około 2,2ms a to są czasy lpg czasem wskakiwały nawet na 3ms, co to znaczy "za duże"? nie wiem jakie jest ciśnienie zwróce uwagę przy następnej wizycie. No niestety mam świece BKR6EQUP niedawno zmieniłem, trochę kosztowało, więc wolałbym jeszcze troche na nich pojeździć, może szczeline zmniejszyc ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 24 marca 2013, 20:24 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Cytuj:
czasy benzyny były około 2,2ms


Takie czasy wtrysku benzyny są za krótkie.
Często są spowodowane uszkodzeniem czujnika położenia wałka rozrządu na stronie ssącej.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 16 lipca 2013, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52
problem rozwiązany - brc ściągniete, stag założony nawierty w innych miejscach i wszystko śmiga;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 16 lipca 2013, 22:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23115
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Bravo :oczami:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 lipca 2013, 08:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Na tym polega problem z LPG. Nie komponenty a dobry gazownik. Kilka osób z moich znajomych też jeździło po gazownikach i ciągle mieli problemy, w końcu się posłuchali i pojechali tam gdzie im mówiłem od początku i pozwolili mu podziałać po swojemu. Problemy się skończyły :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320i nowa instalacja brc, problemy
PostNapisane: 17 lipca 2013, 11:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23115
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
KotSylwester napisał(a):
Na tym polega problem z LPG. Nie komponenty a dobry gazownik. Kilka osób z moich znajomych też jeździło po gazownikach i ciągle mieli problemy, w końcu się posłuchali i pojechali tam gdzie im mówiłem od początku i pozwolili mu podziałać po swojemu. Problemy się skończyły :ok:



Dlatego właśnie tak mocno bałem się instalacji gazowych ale zaufałem naszemu nadwornemu gazownikowi Toudiemu i auto hula jak trzeba na LPG drugi rok :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL