BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 20:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Dziadowskie palwio czy co????
PostNapisane: 25 listopada 2007, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków / Nowy Sącz
Moje BMW: e34 Touring
Kod silnika: M50TUB20
Hej!

Czy zauważył ktoś z Was podobne zjawisko...?

Dotychczas wiernie tankowałem zwykłe bezołowiowe paliwo 95 oktanów (Statoil).

Gdy jakieś trzy tygodnie temu pojawiły się mrozy zauważyłem ze moje auto na krótkich dystansach (około 3k do pracy i spowrotem) pali jakieś 18-20l/100km. Czasem pokonywałem dłuższe odcinki około 10-15 km. Dodatkowo, przy delikatnym ruszaniu z miejsca zdarzał się, że obroty krótki moment spadały do 500-700 obrotów co zmuszało do dodania gazu.

W zeszłym tygodniu zatankowałem benzynę "V-Power Racing cośtam" czy cos takiego na stacji Shell. U mnie jest ono droższe o jakies 20gr. na litrze od zwykłej benzyny.

I co mnie spotkało... Samochód zaczął równo pracować na wolnych obrotach i zimnym silniku. Zero nagłych spadków obrotów przy deliktanym ruszaniu. Przy normalnej jezdzie ok. 80km/godzinę i przeciętnym cyklu hamowania, przyspieszania oscyluje w kranicach 7-11 litrów jedynie muskając pedał gazu!!!!!

Już teraz widzę, że przejechałem jakies 75 km i z paliwa które zalałem (10 litrów) zostało o jeszcze jakies 2-3 litry do zapalenia sie lampki rezerwy. Wczesniej na 10 litrach robiłem około 60 km!!! Wydaje mi się że spalanie w cyklu miejskim na tym paliwie wyniesie teraz 10 litrów. Temperatura powietrza obecnie waha sie w granicach -3/+5 stopni, ale czy to możliwe aby była aż taka różnica w spalaniu różnych paliw??

Co o tym sądzicie? Czy to tylko moje subiektywne odczucia czy na Statoilu mają aż tak gówniane paliwo???

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, 20:13 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... 3889083078


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2007, 21:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków / Nowy Sącz
Moje BMW: e34 Touring
Kod silnika: M50TUB20
Przeczytałem... Ciekawe to wszystko. Czyli jeszcze do tego dochodzi możliwość zalania 23 litrów do butelki 20 litrowej... Nieźle. chyba zacznę testować stacje benzynowe.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2007, 01:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Olsztyn
Hej mam że tak powiem dosłownie identyczną sytuację moje autko to e36 1,8 m43 94 rocznik. To zaczęło się mniej więcej 3-4 tygodnie temu i próbowałem winę zrzucić na mrozy tankuje zawsze na BP w Olsztynie samochód pali mi teraz przy bardzo spokojnej jeździe po mieście (nie przekraczam praktycznie 2 tysięcy :/) jakieś 14-15 litrów, myślałem też o przepływomierzu itd. Wcześniej miałem spalanie ok 10-11, a jeździłem normalnie czyli 3-4 tys obrotów. Następnym razem tankuje jakiegoś v-powera lub werwe i zdam relację :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 listopada 2007, 16:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków / Nowy Sącz
Moje BMW: e34 Touring
Kod silnika: M50TUB20
No i jak tam test?

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 12:33 
Ja takie cuda kolego już dawno zauważyłem tylko ze na LPG normalne spalanie u mnie to 10-12l gazu a raz jak zatankowałem do pełna na jednej obcej stacji a na drugi dzień wracając znowu zatankowałem do pełna na tej stacji po jakiś 160km to średnie spalanie miałem jakieś 24l na 100km gdy to zauważyłam pytam pracownika co to za dziadowski gaz a on do mnie ze zdziwieniem JAKA CENA TAKI GAZ Długo ta stacja nie pociągła i jeszcze jedno ja zawsze tankuje gaz u dwóch różnych producentów inny zimą inny latem.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2007, 11:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Olsztyn
U mnie problemem raczej nie było paliwo chociaż muszę powiedzieć, że werva czy v-power to paliwa innej klasy naprawdę różnica w jeździe jest odczuwalna, samochód jeździ po prostu lepiej i tak się nie muli na niskich obrotach. A spalanie wyszło mi mniejsze o około 0,5-1 litr tak więc koszta benzyny i tak się zwracają, tak że nie ma sensu jeździć na zwykłej :) Spróbujcie, zatankujcie i zobaczycie :) + jeszcze możecie zdać relację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 14:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 401
Lokalizacja: Mszana Dolna/GĂłrna
hmmm Bardzo Ciekawy temat bo też to Przerabiałem! :D Kupiłem Bunie w Nieczech (2.0 M50 92 Coupe) jeździłem tam ok 2 Tygodnie na Benzynie Super Blay Frei czy cos takiego to jest tak jak u nas PB95. Na Autostradzie wycislem 210km/h Dalej sie Bałem :P ! Ale do rzeczy wjeżdżam do Polski Tankuje 95 jeżdżę ok. Tygodnia i coś mi nie gra (jestem bardzo czuły na punkcie pracy motoru) Samochód Muli tak jakby niechciał jechać jak by mu z 10 Koni ubyło! Zdenerwowałem sie pojechałem zalałem 98PB verve na Orlenie po Tygodniu samochód wrócił do stanu jaki był pięknie przyspieszał nie mulił po prostu normalny! Teraz leje cały czas verve chociaż jest droga! na Tym sie nie oszczędza! To tak jak człowiek musi zjeść dobre rzeczy :) :hyhy: Pozdrawiam Cartonik

_________________
zobaczcie Moje Cudo http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=12574


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 16:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 224
Lokalizacja: Bliska
ja tankuje tylko na orlenie gaz i verve. No ale gaz to co pare dni a paliwsko to tak tylko na zalalanie i jest cacy.Wymieniłem jeszcze termostat bo od tego też jest większe spalanie bo na zumnym silniku pali wiencej i i w kabinie jest dużo cieplej :D
w razie czego. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2008, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43
Też tak miałem, jak chciałem sprawdzić gdzie najlepiej tankować,co stacja to inny zasięg mi wychodził .

_________________
JAREK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2008, 22:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Ja jak tankowałem moja bunie na Shellu w Bydgoszczy (skrzyżowanie Łęczyckiej i Fordońskiej) to spalanie wyszło mi około 12l, a jak tankowałem na innej stacji to spalanie 10l, a jazda taka sama, temperatura, odcinki itd. Jak zalałem do buni 57l, to potem lałem do kanistra 5l co by do skutera dolać i wlazło 6l :zdziwko: :zdegustowany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2008, 09:26 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 849
Lokalizacja: Łódź/Poznań
Moje BMW: e32
Kod silnika: m30b35
kanister 5l ma kolo 6l pojemnosci :P
Musi byc poduszka powietrzna ;)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=319097#319097 moja e30 :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=587194#587194 moja E32 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 14:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Cytuj:
kanister 5l ma kolo 6l pojemnosci :P
Musi byc poduszka powietrzna ;)


No to żeś mnie pocieszył i uspokoił :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL