BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 19:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 325i duzo pali
PostNapisane: 14 listopada 2007, 23:08 
mam pytanko.posiadam e36 325i i bardzo dużo pali:( ok 17l/100km- w cyklu miejskim przy spokojnej jeździe) natomiast trasa ok 8l/100km!! kolega ma taką samą i ma spalanie 12-13? coś nie tak? może sonda?czasem lekko spadnie z obrotów i jadąc z góry na biegu puszczając gaz lekko szarpie.

[ Dodano: 14 Listopad 2007, 23:09 ]
z góry wszystkim dzieki


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, 23:18 
hehe. no i tyle potrafi spalić. ale katalogowo nawet jest że powinna palić 13,2.
????


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, 23:31 
dzieki bardzo.i tak nie powinna tyle palic.!!! :kwasny:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, 07:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
zuziek325 pojedź na kompa to sprawdzisz sonde ( no najbardziej prawdopodobne) może coś innego też wyskoczyć ;) !7 może Ci spalić ale jak będziesz ostro z pedałem gazu sobie poczyniał :hyhy: przy delikatnej jeędzie w miescie powinna mniej. Tylko że.... piszesz że w trasie 8 a to już tyle ile powinna palić więc może inaczej rozumiemy spokojną jazde? :hyhy:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, 16:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 327
Moje BMW: seat
a ja bym sie takim spalaniem nie dziwił mi IS jak sie postaram potrafi w mieście spalić ponad 15l/100km :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, 16:59 
wichura napisał(a):
a ja bym sie takim spalaniem nie dziwił mi IS jak sie postaram potrafi w mieście spalić ponad 15l/100km :zdziwko:


nie ma się z czego cieszyć, tylko zacząć martwić... 1.8 pojemność i 15l w mieście to przesada lekka...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, 18:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 327
Moje BMW: seat
a jesli przy normalnej jezdzie w trasie pali 7 jak pocisne 7.5 to tez źle :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 listopada 2007, 16:06 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
moim zdaniem dla 325i 17 litrów mieście to żaden wyczyn...kumpla 325i tyle że w automacie przy dynamicznej jeździe pali 20 bez problemu :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, 10:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
zuziek325 moją byłą e36 325i nie przekraczałem w mieście 13l/100km a jeździłem dynamicznie. Na trasie nigdy nie zszedłem poniżej 10l bo jak wypadałem za miasto to zazwyczaj cisłem, miałem chwile że paliła koło 20l w mieście ale padła wtedy sonda, jednak był też wyraźny spadek mocy, może to samo jest u Ciebie, nie jest słabsza teraz?

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, 21:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
..::CZARNY::.. napisał(a):
1.8 pojemność i 15l w mieście to przesada lekka...

a czemu przesada to nie vw tutaj jak ktoś się postara to i 1,6 spali 15l.
moja pali 100zł na 100km

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2007, 01:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 338
Lokalizacja: starachowice
mialem to samo u siebie,spalanie rzedu 18l/100km

pomogla wymiana swiec i ustawienie zbierznosci,teraz pali ok 14


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, 16:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 153
Lokalizacja: lublin
[quote="maku325i"]mialem to samo u siebie,spalanie rzedu 18l/100km

pomogla wymiana swiec i ustawienie zbierznosci,teraz pali ok 14


to jak bardzo miałeś zbierzność przestawioną :szok:
u mnie pomogła wymiana termostatu świec i sondy pali 12-13 litrów po mieście normalnej jazdy na kołach 195x60x15 na 235x45x17 troszke więcej :rotfl:
ale pomaga wymiana sondy moja była na pół żywa i zamontowałem ori i jest gitt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2007, 15:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: KrakĂłw
Ja co prawda swoje coupe mam od bardzo niedawnaale jak kupiłem to sie załamałem spalaniem w miescie 16l zwłaszcza ze mam taką prace ze sporo autkiem po miescie latam. Wymieniłem sonde, świece i kable, filtr na sportową wkładkę K&N iii WŁALAA! auto pali 12.5l na 100km :) Dziennie robie w miescie własnie ok 100km więc przez ostatnie 2 tygodnie zdążyłem to skrupulatnie zliczyć :)
Pozatym trzeba sie nauczyć jezdzić oszczędnie. Nie pomagała wczesna zmiana biegu przy ok 3000obr/min tylko bardzo lekkie wciskanie gazu i auto tępo wkręca sie do ok 4200obr/min i dopiero zmiana na następny bieg a i taka jazda 2.5l silnikiem jest dość dynamiczna :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2007, 01:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
Rany jak wy to robicie że tyle spalacie, ja nie przekraczam 10l/100km benzyny w mieście i jeszcze każdego wyprzedzam czy startuje ostro że świateł kręcąc silnik do odcięcia, a jak się upre to schodze poniżej 8 litrów, jak narazie rekord mój to 6.8l/100km jeżdżąc w tą i z powrotem dwa razy dziennie na odcinku Sosnowiec-Bytom a po drodze światła korki i jakieś żółwie drogowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2007, 08:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GdaĂąsk
morcine napisał(a):
Rany jak wy to robicie że tyle spalacie, ja nie przekraczam 10l/100km benzyny w mieście i jeszcze każdego wyprzedzam czy startuje ostro że świateł kręcąc silnik do odcięcia, a jak się upre to schodze poniżej 8 litrów, jak narazie rekord mój to 6.8l/100km jeżdżąc w tą i z powrotem dwa razy dziennie na odcinku Sosnowiec-Bytom a po drodze światła korki i jakieś żółwie drogowe


Buhahahahahahahahahaha ale masz poczucie humoru :hyhy: normalnie mnie rozbawiles :rotfl: to co a w trasie jakbyś w nocy jechał zero ruchu to może jeszcze wachy przybywa :D to jest nierealne zeby 2,5 wziela mniej jak 15 w duzym miescie, a 13 w malym a o spalaniu ponizej 10 w trasie to naprawde mozna sie postarac jadac 80-90, tylko po co taki silnik :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2007, 21:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
To może zakład zrobimy co? O 1000zł co ty na to? I nie żartuje? Jestem pewny siebie że przy tobie zejde poniżej 8.5l przy normalnej jeździe na tym odcinku co jeżdżę do pracy. No chyba że tchórzysz, a jak chcesz to kolega jeździ e30 2.0 i nigdy nie przekroczył 10l a opony wymienia co sezon więc też będzie chętny na zakład. Więc jak będzie? Idziesz na to czy nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2007, 12:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GdaĂąsk
morcine napisał(a):
To może zakład zrobimy co? O 1000zł co ty na to? I nie żartuje? Jestem pewny siebie że przy tobie zejde poniżej 8.5l przy normalnej jeździe na tym odcinku co jeżdżę do pracy. No chyba że tchórzysz, a jak chcesz to kolega jeździ e30 2.0 i nigdy nie przekroczył 10l a opony wymienia co sezon więc też będzie chętny na zakład. Więc jak będzie? Idziesz na to czy nie?


kurde zadziwiasz mnie :D poniżej 8,5 litra w mieście? moja mama jezdzi spokojnie i ledwo udaje się jej tyle spalić astra 1,4 60 KM :) , a skoro Ty twierdzisz, że Ci spali poniżej 8,5 litra to nasuwa się takie pytanie na kiego h.... Ci taki silnik skoro jeździsz nim gorzej od emeryta , a może go pchasz? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2007, 21:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
jeżdże normalnie a emerytowi nie włączała by sie głupawka na zakretach tak że już po 2miesiącach kończyły się nowe opony, nie uważam że auto mi malo pali, ojcu dałem pojeżdzić i wciąglo mu 12l, wnioskuje że zwracam uwage na ekonomizer i np jadąc za innym autem w mieście ekonomizer wskazuje grubo ponad 10l ale wystarczy popuscic max 5mm gazu utrzymując obroty i dystans i już jest sporo poniżej 10l, warunkiem też jest sprawne elementy silnika, znajomy wymienił tylko filtr na jakiś tani i tandetny i już mu łykalo auto 2l więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 01:56 
morcine napisał(a):
zwracam uwage na ekonomizer


:) Ja też. Dlatego też mi stosunkowo niskie wychodzi spalanie do mojej jazdy, bo też lubię tu i ówdzie docisnąć, tak więc to może być prawda, co pisze morcine :]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 12:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 140
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28TU
..Wogóle nie kapuje..

..To po co wogóle kupować BMW? Dla Szpanu? .. BMW ma sie po to by je dobrze i dużo karmić. Silniki Zwłaszcza od 2.5 w góre sa stworzone po to by cieszyc. Nie jestem jakims katem bo szanuje swoje auta, a jest to moje 3 BMW w zyciu i wiadoma sprawa jest to ze inaczej wyglada uzytkowanie swojego i za swoje a inaczej swojego od rodziców za rodziców czy jakos tak..


..Generalnie moja latem w miescie zyje od 10 w gore, zima nieco wyzej.. W trasie nie patrze na spalanie bo nie mam czasu - przyjemnosc jazdy przysłania wszystko inne :) - takie moje zdanie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL