BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 17:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Problem z obrotami oraz gazem
PostNapisane: 24 czerwca 2009, 18:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 172
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: BMW E60 530iA
Witam,

Jeśli jest jakiś maniak który zna się trochę również na mechanice i BMW (najlepiej jak ma również E46) i chciałbym pomóc w ustaleniu problemu (oczywiście jakoś się rozliczymy za poświęcony czas $) to proszę o kontakt na PW.

BMW E46 320i + GAZ (sekwencja) - problem falujące obroty na gazie, przy biegu jałowym gaśnie dosyć często, a na samej benzynie obroty trochę falują tj. tak między 500 - 900. Diagnostyka wykazała błędy z wentylatorem chłodnicy - nie działa silniczek, na dniach będzie to zrobione oraz błędy na na świecach i nic więcej. Rozumiem, że świece również powinienem wymienić i to zrobię w najbliższym czasie. Przeszukując forum natknąłem się, że falujące obroty i gaśnięcie auta może być spowodowane przez map sensor - tak twierdzi gazownik, że oszukuje ten mój, a jak włożył swój to mówi, że jego chodzi dobrze, więc to chce wymienić. Na forum i w Google również można znaleźć informacje, że to może być silniczek krokowy, przepływomierz, filtr paliwa (zamówiłem już, bo nie wiem kiedy był wymieniany), czujnik położenia przepustnicy, zła mapa, wlot powietrza odpada, bo to instalacja sekwencyjna.

Proszę również Was - forumowicze o opinię co to może być, a kogoś z Zielonej Góry np. na sprawdzenie silniczka, przepływomierza i tego czujnika jeśli to nie jest bardzo czasochłonne.

Chętnie zobaczyłbym również te części na zdjęciu, macie jakieś zdjęcia, instrukcje gdzie mogę znaleźć te części w aucie? Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, 14:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Zielona GĂła
Co do sprawdzenia to polecam gościa na ul. Elektronowej 4 "Remzol". Jedziesz z tesco prosto przez krzyżówkę i trzecia brama po prawej stronie. Pierwszy Cezas potem ono i ostatnia brama Remzol koleś będzie 29.06 bo teraz jest na urlopie bardzo dobrze robi. To jest nr kontaktowy do niego 513-660-513


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, 14:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Zielona GĂła
sorka za replay :kwasny:


Ostatnio edytowano 25 czerwca 2009, 14:51 przez norbi20zg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL