BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 05:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 12 grudnia 2009, 22:27 
Witam,jestem utaj now wiec prosze o wyrozumialosc;
chcialbym nabyc E46 i wacham sie miedzy:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10808111
http://moto.allegro.pl/item845891185_super_okazja.html
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10803068
Jakie jest ich spalani i jezeli mozecie cos powiedziec na podstawie tych zdjec bede wdzieczny
pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ktory model wybrac (zakup E46)
PostNapisane: 12 grudnia 2009, 22:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
Co do porównań 1.8is, 2.0 czy 2.3 (niby wpisane 2.1 i 170KM ale chyba pomyłka), to na pewno najlepszym silnikiem by był właśnie 2.3 ;) spalanie podobne to wcześniejszych mniejszych motorków, a dynamika znacznie zadowalająca ;] Na pewno proponuję Ci R6 :hyhy:
z trzech samochodów z linku wybrał bym tego: http://moto.allegro.pl/item845891185_super_okazja.html

Ten link jest powalający http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10808111
w tytule aukcji mowa o silniku 2.0, na tylnej klapie tego sedana widzimy "325", a w opisie jest mowa o silniku 1.8 :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ktory model wybrac (zakup E46)
PostNapisane: 13 grudnia 2009, 15:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Moim zdaniem 320i sobie odpuść. Spalanie praktycznie takie same jak w 323i natomiast różnica w jezdzie kolosalna :ok: Jeśli chcesz oszczędniejsze egzemplarz, nie zależy czy specjalnie na mocnym motorze to polecam 318i. Ekonomiczny samochód (trasa 6,5-7L, miasto 10L) i radę sobie też daje ;) Jeśli chcesz już czegoś mocniejszego i masz więcej pieniędzy, wiadomo utrzymanie już droższe, spalanie (w sumie niedużo większe bo średnio jakieś 2L) i opłaty, to poszukaj 323i ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ktory model wybrac (zakup E46)
PostNapisane: 13 grudnia 2009, 16:08 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
No to jak spalanie wieksze o dwa litry w 323i to sobie wez 328i :D w miesice na 17 feldze zamykasz sie w 12.5 litra na 18' w niecalych 13, na autostradzie kolo 8 - 9 zaleznie od predkosci przelotowej.
Z 323i robi wiatrak.

Z powyzej wymienionych wzialbym 323i.
Bo wiekszy silnik to nie tylko wieksza moc, ale i wyposazenie, ktore przewaznie jest juz duuuuzo lepsze niz w np. 318i.

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ktory model wybrac (zakup E46)
PostNapisane: 13 grudnia 2009, 16:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
2173 to nie pomyłka, to silnik m54 już mający 170km.
Pierwsze auto to 318i, z dwulitrowym 4 dwucylindrowcem o mocy 143 km.
Ostatnie auto to 2 litrowym , 6 cylindrowy m52 .
Jeżeli zależy Ci na ekonomi to zdecydowanie 318i, spali najmniej jeżdżąc porównywalnie do m52. Jeżeli chcemy 6 cylindrów i więcej mocy to 170 km z 320i :)
Ze zdjęć ciężko ocenić auta chociażby patrząc na to że tylko w 1 przypadku mamy zdjęcia wnętrza.

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ktory model wybrac (zakup E46)
PostNapisane: 13 grudnia 2009, 16:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Moje skromne zdanie, konkret. Jeśli chcesz większej ekonomii kup 318i, jeśli masz więcej pieniędzy, a osobiście wolisz coś naprawdę mocniejszego szukaj 323i, 328i. Najważniejsze jest to by kupić zadbany i zdrowy egzemplarz Buni ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 16 grudnia 2009, 23:30 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 538
Lokalizacja: LBI
Moje BMW: E38
Kod silnika: M62B44
Kolega ''binta'' ma rację. Przede wszystkim szukaj modelu zadbanego i podejmij decyzję co jest dla Ciebie ważniejsze ekonomia czy osiągi. Osobiście wybrałbym 323i ale pamiętaj, że zdjęcia nie oddają do końca stanu realnego.

_________________
Ból i tęsknota - ale już niedługo!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 17 grudnia 2009, 10:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
PabloM5 napisał(a):
Kolega ''binta'' ma rację. Przede wszystkim szukaj modelu zadbanego i podejmij decyzję co jest dla Ciebie ważniejsze ekonomia czy osiągi. Osobiście wybrałbym 323i ale pamiętaj, że zdjęcia nie oddają do końca stanu realnego.


Normalna sprawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 17 grudnia 2009, 12:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
IS 140KM ma i jednym z najoszczędniejszych i w miarę dobrych opcji jeśli chodzi o benzynę.. jeśli trafisz dobrą 2.0 czy 2.3 (170KM) to bierz jednostkę mocniejszą bo spalanie jest podobne a przyjemność z jazdy duża :)
ale tak jak pisze... patrz na stan faktyczny silnika a nie moc :)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 12:20 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
Powiem Wam tak szczerze ze z ta ekonomia to tak nie do końca... Wiadomo ze mniejsza pojemność i mniejsza ilość cylindrów ma mniejsze zapotrzebowanie na paliwo, ale...
Jezdzilem jakis czas 318Ci 2002r. podczas powrotu z DE na autostradzie przy predkosciach przelotowych ok. +- 160 - 180 km/h Coupe spalilo mi na 18' felgach 9.3 litra. Jezdzac po miescie spalanie bylo na poziomie 10.6 - 12 zaleznie od korków i stylu.
Pomijajac diesle obecne 328i na tej samej trasie, tez na 18' tyle ze w sedanie, przy podobnej pogodzie (koniec sierpnia) i podobnych predkosciach przelotowych wzielo lekko ponad 8 litrow. Jezdzac po miescie spalanie zaleznie od nogi to 10.5 - 13 litrow (przewaznie srednia jest kolo 11.6 - 12.6). Można rzecz ze róznica jest znikoma, bo tam gdzie 318 musimy docisnac, 328 robi to na luzie.

Podobna sytuacja byla w 320d i 330d, roznica na trasie max litr wiecej dla 330d po miescie do 2 litrow, ale wrazenia z jazdy zupelnie inne. Stosujac PSJ mozna bylo osiagnac spalanie jak w 320d, a na trasie tam gdzie 320 puchlo, tam 330 dopiero zaczynalo jechac.

PS. Dane z komputera, wiec moze i drobne przeklamania sa, ale ja nie wyliczam spalania, bo i tak przeciez korka jej nie wsadze zeby bylo mniej.

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 12:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Kune napisał(a):
Powiem Wam tak szczerze ze z ta ekonomia to tak nie do końca... Wiadomo ze mniejsza pojemność i mniejsza ilość cylindrów ma mniejsze zapotrzebowanie na paliwo, ale...
Jezdzilem jakis czas 318Ci 2002r. podczas powrotu z DE na autostradzie przy predkosciach przelotowych ok. +- 160 - 180 km/h Coupe spalilo mi na 18' felgach 9.3 litra. Jezdzac po miescie spalanie bylo na poziomie 10.6 - 12 zaleznie od korków i stylu.
Pomijajac diesle obecne 328i na tej samej trasie, tez na 18' tyle ze w sedanie, przy podobnej pogodzie (koniec sierpnia) i podobnych predkosciach przelotowych wzielo lekko ponad 8 litrow. Jezdzac po miescie spalanie zaleznie od nogi to 10.5 - 13 litrow (przewaznie srednia jest kolo 11.6 - 12.6). Można rzecz ze róznica jest znikoma, bo tam gdzie 318 musimy docisnac, 328 robi to na luzie.

Podobna sytuacja byla w 320d i 330d, roznica na trasie max litr wiecej dla 330d po miescie do 2 litrow, ale wrazenia z jazdy zupelnie inne. Stosujac PSJ mozna bylo osiagnac spalanie jak w 320d, a na trasie tam gdzie 320 puchlo, tam 330 dopiero zaczynalo jechac.

PS. Dane z komputera, wiec moze i drobne przeklamania sa, ale ja nie wyliczam spalania, bo i tak przeciez korka jej nie wsadze zeby bylo mniej.


Coś w tym racji na pewno jest ale ja mam jeszcze takie jedno pytanie. Mianowicie, spalanie spalaniem, tak jak piszesz, jakiejś większej różnicy nie ma ale jak to wszystko wygląda pod względem utrzymania (części, eksploatacja, opłaty itd.). Wiadomo, spalanie to jedno, a to o czym wspomniałem wyżej to drugie. Nie chce w żaden sposób faworyzować 1.8i, chcę po prostu poznać od sedna jak to wygląda. Wszystko ;) Dzięki z góry za konkret :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 29 grudnia 2009, 22:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Wpisz choćby w alledrogo jaka wersja Ciebie interesuje i porównaj części.
Albo u kolegi Stones1
Dla przykładu -330D ma większe tarcze niż siostry co przedkłada się na droższe tarcze i większe koła.
Tarcze nie pozwalają na mniejsze felgi.

BMW to połączenie luksusu , sportu i elegancji. Ale nie oczekuj "sportu" po 318.
BMW z małym silnikiem to takie "pół" BMW.
Tak więc kup silnik na jaki będzie Ciebie stać. Z uwzględnieniem ile na auto będziesz miał na kupienie i jego utrzymanie.
No i oczywiście z priorytetem jak najlepszego stanu technicznego

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 30 grudnia 2009, 18:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
muda44 napisał(a):
Wpisz choćby w alledrogo jaka wersja Ciebie interesuje i porównaj części.
Albo u kolegi Stones1
Dla przykładu -330D ma większe tarcze niż siostry co przedkłada się na droższe tarcze i większe koła.
Tarcze nie pozwalają na mniejsze felgi.

BMW to połączenie luksusu , sportu i elegancji. Ale nie oczekuj "sportu" po 318.
BMW z małym silnikiem to takie "pół" BMW.
Tak więc kup silnik na jaki będzie Ciebie stać. Z uwzględnieniem ile na auto będziesz miał na kupienie i jego utrzymanie.
No i oczywiście z priorytetem jak najlepszego stanu technicznego


Rozumiem wszystko kolego. Chodziło mi o to jak bardzo różni się utrzymanie np. E46, 318i, a 328i. Miałem kilka egzemplarzy (E36, E39, E46) ale nigdy z silnikiem większym niż 2.0, stąd moje pytanie bo ostatnio się tym bardziej zainteresowałem. Wiadomo, wszystko zależy od tego jaki się kupi egzemplarz (zadbany czy taki co non stop będzie trzeba coś przy nim robić). W sumie tak jak piszesz, można sobie wpisywać, chociażby na allegro części z tego i tego modelu porównywać ceny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 30 grudnia 2009, 22:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Jak miałeś 2.0 to znaczy że miałeś do czynienia z silnikiem R6.
Przy czym te 2,0 to jeszcze daaaaleko do 2,8.
Niby 150km ale żadnej rewelacji.
2 cylindry więcej muszą więcej spalić.
Zwłaszcza jak ich się używa .
Więcej oleju , płynu + 2 świece itd...
Tyle że w stosunku do kosztów spalania te parę stów więcej nie powinno robić różnicy.

Może spojrzeć na to inaczej.
Szukasz oszczędności a nie chcesz LPG - szukaj jak najmniejszego silnika i jeździj jak emeryt.
Ewentualnie jak zniesiesz klekot diesla to złotym środkiem jest 2,0D
Szukasz frajdy z jazdy - szukaj jak największej pojemności i w ostateczności wstaw dobre LPG przy którym koszta paliwa będą zbliżone do najmniejszych silników ze znacznie większą frajdą z jazdy...

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 31 grudnia 2009, 09:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
muda44 napisał(a):
Jak miałeś 2.0 to znaczy że miałeś do czynienia z silnikiem R6.
Przy czym te 2,0 to jeszcze daaaaleko do 2,8.
Niby 150km ale żadnej rewelacji.
2 cylindry więcej muszą więcej spalić.
Zwłaszcza jak ich się używa .
Więcej oleju , płynu + 2 świece itd...
Tyle że w stosunku do kosztów spalania te parę stów więcej nie powinno robić różnicy.

Może spojrzeć na to inaczej.
Szukasz oszczędności a nie chcesz LPG - szukaj jak najmniejszego silnika i jeździj jak emeryt.
Ewentualnie jak zniesiesz klekot diesla to złotym środkiem jest 2,0D
Szukasz frajdy z jazdy - szukaj jak największej pojemności i w ostateczności wstaw dobre LPG przy którym koszta paliwa będą zbliżone do najmniejszych silników ze znacznie większą frajdą z jazdy...


Okey, dzięki za dość konkretną odpowiedz :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ktory model wybrac - zakup
PostNapisane: 31 grudnia 2009, 21:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 43
Posty: 538
Lokalizacja: LBI
Moje BMW: E38
Kod silnika: M62B44
Wybierz jak najmocniejszy motor to zawsze będziesz miał rezerwę mocy np. do wyprzedzania a co za tym idzie bezpieczniejszy samochód. Co do spalania to dobra instalacja lpg załatwi sprawę ale to wszystko to tylko teoria bo i tak nie kupujesz samochodu z salonu tylko używany i przede wszystkim zwracaj uwagę na stan techniczny pojazdu.

:ok: Powodzenia w zakupie

_________________
Ból i tęsknota - ale już niedługo!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL