BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 20:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wartość 330Ci
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 08:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E87'09 i RX-8
Czy ktoś z Was ma dostęp do wartości samochodów z takiej ksiazeczki z jakiej korzystaja panie z urzedu skarbowego? Chodzi mi o wartosc rynkowa 330Ci 2001. Poniewaz od tego zapłaci sie podatek a jesli na umowie wpisze wiecej niz wartosc rynkowa to mi policza od wartosci na umowie bo bedzie to dla nich bardziej korzystne :/ Znam juz takie praktyki urzedu skarbowego dlatego prosze o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2009, 17:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 341
Lokalizacja: KUJ-POM
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
podłączam się pod temat tylko mi chodzi o e46 328Ci 1999-2000
ile najmniej wpisać żeby wszystko pasiło?
sedan a coupe to chyba niema różnicy w tych ich skarbowych tabelkach?
ściągał ktoś jakoś na czasie jak to wygląda z autopsji 6000 oiro przejdzie za e46 328Ci 1999-2000

_________________
Obrazek
oceń pasikonika ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68#p941368


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, 01:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e46 330d touring
Kod silnika: M57
Jeśli zaniżysz wartość pojazdu, to pani w urzędzie korzystając z eurotax.pl poda Ci "faktyczną" wartość pojazdu.
Urzędasy mają tam abonament. Są pewne granice zaniżania wartości pojazdu. Z tego co pamiętam to do 15% ze względu na różne wyposażenie auta.
Ale ma to oczywiście też minusy. Jeżeli kupisz polisę AC, to wypłacą Ci przy szkodzie całkowitej tylko tyle ile masz na umowie K-S.
Jeżeli np. wpiszesz na umowie 6000 "ojro" a auto będzie warte wg eurotaxu 10000, to podatek policzą od kwoty wyższej, tak jak napisałeś. A za to większość ubezpieczalni ma to gdzieś i wypłacą Ci w razie czegoś 6000 a i to będą szukać czy np. nie przywiozłeś auta z zagranicy (lub ktoś wcześniej) i nie została podana wartość np. 500 ojro. Jeśli do tego ubezpieczyciel dojdzie, to dostaniesz całe 500 ojro z tytułu polisy AC i jesteś w czarnej d....
Kij ma zawsze dwa końce.
A tak z drugiej strony, kupując auto za 6000 ojro ta "stówka" w wysokości podatku robi Ci aż taką różnicę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2009, 08:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Paulik napisał(a):
Jeśli zaniżysz wartość pojazdu, to pani w urzędzie korzystając z eurotax.pl poda Ci "faktyczną" wartość pojazdu.
Urzędasy mają tam abonament. Są pewne granice zaniżania wartości pojazdu. Z tego co pamiętam to do 15% ze względu na różne wyposażenie auta.
Ale ma to oczywiście też minusy. Jeżeli kupisz polisę AC, to wypłacą Ci przy szkodzie całkowitej tylko tyle ile masz na umowie K-S.
Jeżeli np. wpiszesz na umowie 6000 "ojro" a auto będzie warte wg eurotaxu 10000, to podatek policzą od kwoty wyższej, tak jak napisałeś. A za to większość ubezpieczalni ma to gdzieś i wypłacą Ci w razie czegoś 6000 a i to będą szukać czy np. nie przywiozłeś auta z zagranicy (lub ktoś wcześniej) i nie została podana wartość np. 500 ojro. Jeśli do tego ubezpieczyciel dojdzie, to dostaniesz całe 500 ojro z tytułu polisy AC i jesteś w czarnej d....
Kij ma zawsze dwa końce.
A tak z drugiej strony, kupując auto za 6000 ojro ta "stówka" w wysokości podatku robi Ci aż taką różnicę ?


??????
w którym punkcie umowy AC jest wymagane posiadanie umowy kupna sprzedaży?
po to przy wycenie auta ubezpieczalnia używa Eurotax żeby działało to w obie strony,
żeby nie zawyżać ani nie zaniżać wartości auta...
pierwsze słysze teorie o rachunkach.
Miałem szkodę całkowitą i więcej takich bzdur nie wypisuj.

_________________
e34 525TDS - byÂło
e39 530d - byÂło
e46 320dA - byÂło
e39 530i - byÂło
VW passat.
poszukiwania kolejnego auta trwają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 6 stycznia 2010, 22:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Koledzy napiszcie mi dokladnie dane auta czyli model ,rok produkcji ,ilosc wlascicieli przebieg ,jaki silnik, czy sprowadzony czy nie, date pierwszej rejestracji . Bede jutro w pracy to wam policze z eurotax , mam aktualizowany co miesiac wiec napewno bedzie ok ( pracuje w ubezpieczeniach a w US biora tez autka eurotax albo infoekspert ale one sie nie znacznie roznia) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 6 stycznia 2010, 22:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Jak znacie jeszcze wersje wyposazenia to tez mozecie podac bo nieraz ten sam model wystepuje w kilku wersjach wiec bedzie wtedy najdokladniej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 01:52 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
lucadore napisał(a):
??????
w którym punkcie umowy AC jest wymagane posiadanie umowy kupna sprzedaży?
po to przy wycenie auta ubezpieczalnia używa Eurotax żeby działało to w obie strony,
żeby nie zawyżać ani nie zaniżać wartości auta...
pierwsze słysze teorie o rachunkach.
Miałem szkodę całkowitą i więcej takich bzdur nie wypisuj.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... _auta.html
Polecam lekturę :ok:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 01:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
Generalnie zawsze dostaje sie po dupie - jak placilem podatek od auta wg US wartosc to 37 000zl -/wrzesien '09/
Jak chcialem AC to wartosc wg ubezpieczyciela 28 000zl -/pazdziernik '09

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 07:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Ja na codzien ubezpieczam auta i powiem wam ze nikt na umowe nie zwraca uwagi . Powszechnie wiadomo ze ludzie zanizaja w umowach wartosc . Jeszcze nigdy nie spotkalem sie z tym zeby ktos mial problemy z wyplata odszkodowania przez niska kwote na umowie. Wartosc pojazdu przez ubezpieczyciela liczona jest na dzien szkody maksymalnie do wartosci na polisie ( bo wiadomo niektorzy chca sobie zanizyc troche na polisie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 09:56 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
jawa85 napisał(a):
Ja na codzien ubezpieczam auta i powiem wam ze nikt na umowe nie zwraca uwagi

bo afery wychodza dopiero przy wypłacie odszkodowania, przy zawieraniu umowy to ubezpieczalnia kazda kase przyjmie

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 10:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
DarPiet napisał(a):
jawa85 napisał(a):
Ja na codzien ubezpieczam auta i powiem wam ze nikt na umowe nie zwraca uwagi

bo afery wychodza dopiero przy wypłacie odszkodowania, przy zawieraniu umowy to ubezpieczalnia kazda kase przyjmie


Kilka lat juz sie tym zajmuje i uwierz mi ze nigdy nie slyszalem zeby ktos mial problemy przez wartosc pojazdu w umowie, pisze to na podstawie doswiadczenia z kilkoma duzymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Mysle ze takie haczyki to sa w directach bo OC placi sie tam gdzie najtaniej wiadomo, ale AC nigdy nie ubezpieczylbym przez telefon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wartość 330Ci
PostNapisane: 14 stycznia 2010, 11:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
maaaad napisał(a):
lucadore napisał(a):
??????
w którym punkcie umowy AC jest wymagane posiadanie umowy kupna sprzedaży?
po to przy wycenie auta ubezpieczalnia używa Eurotax żeby działało to w obie strony,
żeby nie zawyżać ani nie zaniżać wartości auta...
pierwsze słysze teorie o rachunkach.
Miałem szkodę całkowitą i więcej takich bzdur nie wypisuj.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... _auta.html
Polecam lekturę :ok:


No i w efekcie jest już 14.800.000zł kary dla PZU :hyhy:

Cytuj:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na PZU karę w wysokości 14,8 mln zł, gdyż ubezpieczyciel stosuje klauzule naruszające interesy konsumentów - podał UOKiK w komunikacie prasowym.
Urząd podał, że zakwestionowane postanowienia dają ubezpieczycielowi możliwość zmniejszenia lub nawet uchylenia się od wypłaty należnych odszkodowań.

"Z informacji uzyskanych przez Urząd wynika, że umowy o ubezpieczenie autocasco zawierają postanowienia tożsame z wpisanymi do Rejestru klauzul niedozwolonych. Jedno z nich przewiduje pomniejszenie zwrotu kosztów naprawy pojazdu o podatek VAT. Takie postanowienie jest niekorzystne dla ubezpieczonego, ponieważ za poniesioną szkodę powinien otrzymać odszkodowanie w pełnym zakresie" - napisał UOKiK.

Urząd zwrócił również uwagę na klauzulę mówiącą, że ubezpieczeniem AC nie są objęte pojazdy wprowadzone na teren celny Unii Europejskiej, jeśli konsument podał nieprawdziwe dane w zgłoszeniu celnym lub innym dokumencie.

"Urząd nie kwestionuje obowiązku podania prawdziwych danych, jednak ubezpieczyciel nie sprecyzował, o jakie dokładnie dane chodzi, ani co rozumie pod pojęciem inny dokument. Tym samym przyznał sobie zbyt dużą dowolność w decydowaniu o niewypłaceniu odszkodowania" - napisano.


więcej tutaj: http://ubezpieczenia.wp.pl/kat,113544,t ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL