BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 12:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 27 stycznia 2011, 20:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 129
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E90 LCI 330D
Kod silnika: N57D30
Witam.
Mój kolega ma mały problem. Kupił auto w DE przywiózł do Polski, opłacił akcyzę, zrobił tłumaczenia, przegląd, udał się do Urzędu Skarbowego i zonk, Pani zaczęła robić schody, pytała się o różne dziwne rzeczy, po czym przyjeła zgłoszenie, ale niestety po kilku dniach decyzja była odmowna, (powodem odmówienia wydania Vat 25, była inna osoba na umowie, a inna w briefie, z racji czego istnieje prawdopodobieństwo, że to nie była dostawa wewnątrz wspólnotowa. Przecież w DE sprzedawcą nie musi być ostatnia osoba z dowodu rej. ) co z tym fantem zrobić, napisaliśmy zażalenie i zobaczymy co dalej. Ale co zrobić jak wogólę nie wydadzą, bo podobno mogą tak zrobić, czyżby miał auto zezłomować?? W wydziale komunikacji, zrobili wielkie oczy jak usłyszeli o tej sprawie, nawet dzwoniłem do innego urzędu skarbowego i dziwili się, że taka była ich decyzja.
Ostatnio rejestrowałem dwa auta i wszystko było OK, więc nie wiem o co im chodzi.
Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 27 stycznia 2011, 23:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Nie za bardzo trybie temat ale zrobilbym to na 2 sposoby. Jesli zazalenie nie pomoze to przemelduj sie do wiekszego miasta, gdzie nikt nie bedzie sie rozdrabnial nad rejestracja auta (uzyczenie 1m2 :) ) lub zakup wraku z papierami. Ujdzie Ci to na sucho ale w razie czego to trudno sie wytlumaczyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 27 stycznia 2011, 23:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Może umów się z naczelnikiem US i wytłumacz o co chodzi. Oni mają określone godziny w których przyjmują petentów, jeżeli jest tak jak piszesz to przedstawisz całą sytuacje i może być po sprawie.

Z tego co słyszałem od różnych osób to często są problemy z rejestracją aut jak ktoś wpisze na umowę nie tą osobę co trzeba albo w umowie będzie osoba w ogóle nie widniejąca w briefie. Chociaż jak piszesz , że w wydziale komunikacji nie widzą w tym problemu to może i jest to ok. Niech się Darek wypowie albo Rybik bo oni pewnie mają w tym temacie większe doświadczenie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 27 stycznia 2011, 23:33 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Niech kolega przeciągnie urzędasów przez tryb odwoławczy - na postanowienie w sprawie odmowy wydania zaświadczenia przysługuje zażalenie w terminie 7 dni, o ile dobrze pamiętam.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 8 marca 2011, 23:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e38
Kod silnika: m60b40
Podłącze się pod temat ponieważ mam ten sam problem co kolega.

Też na początku stycznia złożyłem papiery do urzędu skarbowego i dostałem odmowę z tego samego powodu czyli niezgodność właściciela w briefie a osobą sprzedającą w umowie. Więc wysłałem zażalenie do izby skarbowej w większym mieście i także dostałem odmowę.

Nie wiem co teraz zrobić. Pisać nową umowę albo załatwić umowę z osobą w briefie? Przyjmą mi teraz wniosek w tym samym urzędzie VAT-24?

Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 9 marca 2011, 01:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Sebciu napisał(a):
Pisać nową umowę


Takie działanie bym odradził bo z tego co się orientuję US posiada bazę pojazdów które są sprowadzone. Jeżeli raz Ci odmówili to pewnie Twój wniosek i umowa ( przynajmniej ksero) zostały w US. Teraz jak im zaniesiesz nową umowę i wypiszesz nowy wniosek to zapewne zostaniesz wezwany do wyjaśnienia sprawy bo będzie niezgodność w papierach co do osoby zbywcy pojazdu. Wtedy nie powiesz przecież , że wypisałeś sobie nową umowę żeby zarejestrować pojazd bo może się zrobić bardzo nieprzyjemnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 9 marca 2011, 12:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e38
Kod silnika: m60b40
A jak bym pojechał teraz do osoby widniejącej w briefie i podpisał z nią umowę to też to nie przejdzie?

Co w takim razie mam zrobić? Może ktoś wie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 9 marca 2011, 13:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
I dzięki temu właśnie sprowadzając pojazd z DE multum ludzi jest zmuszonych do kantowania i samodzielnego wypisywania umowy kupna :zly:

A jakbyś napisał umowę po niemiecku międzym tym z briefu a tym od ktorego kupiłeś, to byś miał ciągłość umów :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odmowa wydania Vat-25 w US
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 20:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 129
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E90 LCI 330D
Kod silnika: N57D30
Rozwiązałem problem, było to bardzo zawiłe, ale jedyne bezpieczne wyjście, żeby nikomu nie narobić bałaganu.
Kolega "sprzedał" auto do Niemiec, ma na wszystko papiery, złozył w Urzędzie celnym dokumenty o zwrot akcyzy. Ja "kupiłem" to auto z Niemiec i z legalnymi umowami, będę wszystko po koleji oplacał i sprzedam auto zarejestrowane dla kolegi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL