BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 3 lutego 2010, 09:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1706
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=59159
badghost napisał(a):
k_urczak z przodu miałem helixy szesnastki, z tyłu fabrycznych głośników brak, do tego wzmak+skrzynia i efekt w pełnie satysfakcjonujący przede wszystkim do muzy elektornicznej jakiej słucham typu D'n'B !!! za 400 zł wymyśl coś lepszego???

Jeżeli ktoś ma kase może inwestować w dobry przód pod wzmak + skrzynia, jeśli ktoś nie ma kasy wydaje mi się ze lepszym wyjściem jest od razu kupienie skrzynki i wzmaka, jeżeli głośniki z przodu nie mają 100 lat i jakoś graja to po podłączeniu zestawu z tyłu efekt jest całkiem wystarczający (oczywiście nie ma co porównywać dobry przód + wygłuszenie + wzmak i skrzynka ALE TO KOSZTUJE a kolega zakładający post ma budżet 150 zł ...

saidacjak dobrze poszukasz to 300 zł i masz wzmak+skrzyka używka w porównaniu do trzynastek ... bez komentarza :)

badghost, ta twoja wypowiedź jest trochę inna niż poprzednia. saidac szuka głośników na przód, a twoja propozycja zakupu skrzynik + wzmaka da mu tylko bas. Pojawia się zatem pytanie czego tak naprawdę szuka. Jeżeli fajnego grania (w miarę neutralne, dobrze oddające całe pasmo) to skrzynia go nie urządzi. Jeżeli zaś szuka dudnienia i latającej klapy bagażnika to skrzynia będzie jak najbardziej ok. Ktoś wcześniej dobrze napisał, że skrzynia jest dopełnieniem dobrego przodu i szczerze się z tym zgadzam. Masz już ludzki zestaw na przodzie to inwestuj w wzmak i skrzynię, nie masz przodu to kup :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 3 lutego 2010, 09:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tak audio to się nie robi :P Co z tego że do bagażnika wrzucimy samo mięso... Ja pisałem iż skrzynie dajemy jako dopełnienie do całego zestawu a dajemy to wtedy gdy nam z przodu mało. Szczerze mówiąc znam wiele ludzi którym przy dobrym przodzie skrzyneczki już nie potrzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 3 lutego 2010, 11:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1706
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=59159
Szczurek1986 napisał(a):
Tak audio to się nie robi :P Co z tego że do bagażnika wrzucimy samo mięso... Ja pisałem iż skrzynie dajemy jako dopełnienie do całego zestawu a dajemy to wtedy gdy nam z przodu mało. Szczerze mówiąc znam wiele ludzi którym przy dobrym przodzie skrzyneczki już nie potrzeba.

Tym bardziej, że niektóre taschki mają po dwie dziury 165mm, więc spokojnie obok zwykłego zestawu odseparowanego można wrzucić jeszcze kickbass-y :cwaniak:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 3 lutego 2010, 12:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jak by już ta skrzynia ze wzmacniaczem była do dyspozycji z poprzedniego auta czy coś i miała by leżeć to można było by to w ostateczności podpiąć ale tak nie jest więc zacznijmy od przodu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 3 lutego 2010, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 67
Moje BMW: E 36 1,8
Faktycznie zajmę się najpierw przodem, nie słucham muzyki elektronicznej tak że nie zależy mi wyjątkowo na potężnych basach, chociaż jakieśtam bym chciał mieć. I teraz mam pytanko dotyczące wyboru miejsca instalacji, czy lepiej wsadzić je w oryginalne miejsce (koło nóg) czy strugać panele w drzwi , chodzi mi o kwestie wygłuszenie / jakość dźwięku. Co jest łatwiej i taniej wygłuszyć drzwi czy ten boczek koło nóg? Oczywiście uwzględniając też kwestie finansowe :) (prawdopodobnie bede wygłuszał taśma dekarską)

_________________
Będę Mu Wierny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 3 lutego 2010, 22:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Taniej będzie na pewno w oryginalnych miejscach a jeśli chodzi o jakość dźwięku to zdecydowanie bardziej to odczujesz po montażu głośników w drzwiach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 4 lutego 2010, 18:48 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
Sluchaj kolego jak chcesz zeby ci dobrze gralo (mowimy o przednich glosnikach) to drzwi musza byc koniecznie wygluszone i glosniki 16cm . Wszystko zalezy od twojego budzetu. Nie oszukujmy sie dobry sprzet car audio kosztuje i to sporo. Smiesza mnie opinie niektorych ze wygluszenie pewno by nic nie dalo jak nigdy nie mieli pozadnie wygluszonego auta. W poprzednim aucie mialem sprzet o wartosci okolo 20 tys. zl wiec troche sie obeznalem w tym temacie. Niektorzy sie podniecaja harmannem w bmw , lecz musze to z przykroscia stwierdzic ze to wogole nie gra.Wejdz na forum audiocar.pl tam chlopaki ci wszystko wytlumacza co kupic i gdzie instalowac zeby bylo dobrze i zebys nie zmarnowal czasu i swoich pieniedzy. pozdro

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 02:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 67
Moje BMW: E 36 1,8
http://allegro.pl/item901681172_baranek ... delta.html czy sądzicie że wygłuszenie drzwi tym ustrojstwem spełni swoje zadanie ?? czytałem kilka wypowiedzi że niby da rade ale sam nie wiem

_________________
Będę Mu Wierny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 10:04 
Baranka nie używa się do wygluszania w linku który podałeś jest konkretnie konserwacja- która na dobrą sprawe nie wysycha- tak w zupełności, zrobiłbyś syf w drzwiach! ;) Są specjalne masy bitumiczne, ale to duży koszt, poza tym uzywa się ich raczej w zakamarkach....

Najtaniej i najlepiej :
http://allegro.pl/item900708048_miekka_ ... _boll.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 14:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 401
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E30
Kod silnika: M40B16
Najtaniej jest taśmą dekarską i jest 100x lepsza od boll`a. Nie zapominajmy o usztywnieniu zewnętrznego poszycia. Zamontowanie Panela tez nie jest takie proste bo musi być sztywno zamontowany i najlepiej jakby był zamontowany do poszycia drzwi.

_________________
Obrazek

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 18:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tak jak forumowicz wyżej napisał jeśli mają być to nie duże koszta to najlepiej wygłuszyć drzwi taśmą dekarską. Pamiętaj jak będziesz montował aby dystanse pod głośnik były przykręcone do blachy a nie tylko bezpośrednio do paneli bo to nie zagra całe drzwi będą drgać i wpadać w rezonans.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 67
Moje BMW: E 36 1,8
Dzieki wszystkim za pomoc :) jeszce mam szybką akcję bo licytuje te głośniki powiedzcie mi do ilu warto je kupić .... i ile bede musiał dorzucić do tweeterów bo nie ma w zestawie... pozdro
http://allegro.pl/item905427219.html

EDIT: I jeszcze jedno pytanko w kwestii technicznej ... jak mam radio 4x50 W i dodam do niego wzmacniacz powiedzmy 4 x 50 W to bede miał 4x 100 W ?? jak to działa ? JEżeli teraz zadaje pytania na poziomi 3 klasy podstawówki to przepraszam :) i ide w kąt :)

_________________
Będę Mu Wierny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 22:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 401
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E30
Kod silnika: M40B16
Licytuj do 200zł. Nie będziesz miał 4x100 :rotfl: Wzmacniacz to osobna końcówka mocy. Sygnał z radia zamiast na końcówkę w radiu jest podawany za pomocą kabli RCA na wzmacniacz. Radio nie ma 4x50W tylko około 4x18W moc rzeczywista (RMS) jest to moc jaka wzmak posiada. Posiadam tweetery do tego zestawu na sprzedaż.

_________________
Obrazek

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 22:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 67
Moje BMW: E 36 1,8
hehe no własnie czułem że robie z siebie idiote :) jak wygram to sie odezwe w sprawie tweterów ( jaka cena model itp) może PW :)

_________________
Będę Mu Wierny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 6 lutego 2010, 22:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 401
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E30
Kod silnika: M40B16
PW poszło. Tweetery są z tego zestawu. Sprzedaję bo robię aktywny podział pasma i wykorzystałem do tego tweetery Hertz HT25. W zasadzie mogę sprzedać cały zestaw na gwarancji i praktycznie full zestaw. Dorzucę 10m kabla sinuslive bo mi nie potrzebny.

_________________
Obrazek

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Głośniki 160mm w przód
PostNapisane: 7 lutego 2010, 11:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Napisałem posta wczoraj a go nie ma ?:> Moc radia to moc radia a moc wzmacniacza to wzmacniacza w żadnym wypadku te moc się nie sumują. Syczki musisz zakupić od tego zestawu ponieważ masz zwrotnice dobrane pod dokładnie taki zestaw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL