BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 15:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] OBD1- kabel ADS wykonany w domu
PostNapisane: 3 kwietnia 2019, 19:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 95
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
Witam. Pogrzebałem w internecie i znalazlem schemat do wykonania interface'u ADS, dużo osób pisało, że działa w100% więc stworzyłem sobie taki :norty: na wstepie chciałbym zaznaczyć, że pierwszy raz robie coś takiego , wyszło coś takiego jak na zdj nizej ( czytalem duzo o wytrawianiu plytek, ale nie mam nawet czym tego zrobić, dlatego zdecydowalem sie na pcb uniwersalna) dlatego nie wyszło to pięknie, ale to nie ma wyglądać tylko działać :)
Jutro jeszcze przepatrze całość czy nie pomyliłem się gdzieś i chciałbym podłączyć to pod autko :)

Tylko mam pytania dotyczące podłączenia, stronę która idzie do komputera nie ma problemu bo są ponumerowane piny do złącza rs232, a od strony samochodu są nr pin do dużej wtyczki obd, z tym ze czytalem ze rózne autka mogą mieć różnie je rozmieszczone, więc jak podłączyć aby działały na e36 1996 ( styczeń, przed liftem) buda cabrio :)

Ostatnie pytanie to trzeba do tego jakieś sterowniki wgrywać ? jak wyglada syt z oprogramowaniem ? wpinam pod pc'ta i instaluje inpe itd jak na tutorialach ? nic wiecej nie musze robić ?
Pytam tutaj bo wątek na innym forum gdzie to znalazłem już dawno "wymarł"

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OBD1- kabel ADS wykonany w domu
PostNapisane: 6 kwietnia 2019, 18:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Podłącz tak jam masz opisane na płytce.
Najpierw instalujesz Inpę, potem podmieniasz plik ediabas.ini. Interfejs podłącz na wyłączonym laptopie, musi zostać wykryty jako port com1.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OBD1- kabel ADS wykonany w domu
PostNapisane: 8 kwietnia 2019, 22:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 95
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
Niestety nie laptop tylko stacjonarny (w zadnym z laptopow nie mam rs232), ale po wielu próbach i instalacjach udało się dopiero zainstalować z pakietu od "nerwusa", inpa śmigała od razu do ncsa trzeba było podrzucić dodatkowe profile, oczywiście wszystko na xp 32 bit. Teraz walcze (czyt. edukuje się) w temacie kluczy zcs bo ktoś zmieniał u mnie zegary i brakuje połowy modułów :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OBD1- kabel ADS wykonany w domu
PostNapisane: 9 kwietnia 2019, 20:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
To opisz coś więcej jak ruszysz z tematem kodowania kluczy zcs. Przymierzam się do wymiany zegarów u siebie z wersji low na high, i najbardziej obawiam się tego kodowania.
Co do laptopa to proponuję lenovo x61, bo sam takiego używam, i ma stację dokującą z portem com. Jak się trafi, to kupisz za 200zł gotowy do pracy. Jego największy plus, to stacja dokująca działa z baterii laptopa, nie potrzebuje zasilania sieciowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OBD1- kabel ADS wykonany w domu
PostNapisane: 9 kwietnia 2019, 20:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 95
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
Nie ukrywam brak teraz czasu, praktycznie zero dlatego jak narazie wszystko stoi dodatkowo dzisiaj bmw załatwiła mi zajecie na 4godziny ( jakimś cudem rozpial sie 1 kabel od ZKE i syrena piszczała ciagle ( -w srodku miasta oczywiscie , szyby oswietlenie nic nie działało.. pozniej jeszcze walczyłem z rozkodowanym kluczykiem dopiero przez inpe poradziłem ) chyba się odgrywa za to, że lpg leje :rotfl: :rotfl:

Ale co do zmiany kluczy to znalazłem bardzo fajny i przejrzysty program ( a nie taki jak na wiekszosci tutoriali) podajesz stary klucz SA zaznaczasz ptaszkiem ( tak jak np. w ncs dummy ) i wgrywasz spowrotem przez ncs'a, jedyny minus to wszystkie moduly sa po szwabsku a ja nicht verstehen :rozpacz: a z tlumacza google nie wszystko sie moze dowiedzieć..
Jak wszystko ogarnę to dam znać :)

Chciałbym zmienić VIN moich zegarów i EWS bo są inne niż autka ale " za chiny ludowe" nie moge znaleźć jak to zrobić, może ktoś pomoże ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: OBD1- kabel ADS wykonany w domu
PostNapisane: 10 kwietnia 2019, 17:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Co do tłumaczenia modułów to polecam temat
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic ... 8&t=260787


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL