BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] - Poprawa seryjnego nagłośnienia, proszę o rady.
PostNapisane: 13 września 2007, 13:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
Witam!
Jakie jest audio w39 wiadomo, ja mam system 10 głośników i sub (sub jest chyba ze wzmacniaczem za obudową bagażnika po prawej stronie). Chciałbym coś zrobić aby grało dużo lepiej bez konieczności montowania dodatkowego radia, ani bez powiększania otworów na standardowe głośniki. Chce zrobić sam przód, tylne głośniki wyłączyć. Czyli w grę wchodzi wymiana wszystkich głośników w przednich drzwiach, ewentualna wymiana przewodów jeśli jest to koniecznie i wygłuszenie. Przeczytałem chyba już wszystko co znalazłem w wyszukiwarce i teraz mam kilka konkretnych pytań:

1. Czy jeśli wygłuszę przednie drzwi i wsadzę lepsze głośniki np. takie INFINITY REF 5022I jak tu: http://allegro.pl/item240654821_infinit ... ealer.html to zagra to dużo lepiej? No chyba że ktoś mi coś innego proponuje? Czy będzie potrzebny dodatkowy wzmacniacz?

2. Jakie głośniki wysoko tonowe kupić?

3. Jakie maty wygłuszające? Na allegro jest tego pełno, może ktoś poda mi link do jakiś dobrych.

4. Ogólnie chce poprostu wymienić wszystkie 6 głośników jakie są w przednich drzwiach, może ktoś poleci mi jakieś zestawienie (model, marka).

Będę wdzięczny za pomoc :)

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, 15:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ciężka sprawa. te infinity które podałeś nie nadają sie do drzwi. jest to głośnik 2 drożny. Tobie potrzebny by był zestaw 3 drożny. jakie rozmiary głośników masz w tych drzwiach bo ja się nie orjętuje ? dobre maty to Dynamat. ja kupiłem zwykłe i też są ok. więc może nie ma co przesadzać. wydaje mi się też że do tych zmian potrzebny będzie dodatkowy wzmacniacz ? !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 08:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
No więc głośniki wchodzą 130mm i głębokość około 45cm bez przeróbek (tak na forum wyczytałem), ale podobno można zmienić panele trzymające te głośniki z plastikowych na większe z MDF-u i wejdą wtedy 160mm, a wszystko to bez przerabiania i zmian wyglądu tapicerki.

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 09:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
no to jedna sprawa z głowy. ogólnie i tak trzeba będzie wsadzić 165mm bo raczej ciężko będzie dostać odseparowany zestaw 3 drożny z 13cm midbasem, ale to nawet na korzyść. o tweeter nie pytam. a co z głośnikiem średnio tonowym? jaki jest jego rozmiar? mówiłeś że masz z przodu w drzwiach 6 głośników...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 10:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
misssiaq6 napisał(a):
o tweeter nie pytam. a co z głośnikiem średnio tonowym? jaki jest jego rozmiar? mówiłeś że masz z przodu w drzwiach 6 głośników...


Trudno mi powiedzieć co to za głośniki, nie znalazłem informacji o ich rozmiarach, poniżej załączam zdjęcie moich drzwi, wysoko tonowe są na równi z lusterkiem zewnętrznym, są jeszcze poniżej obok kratki nawiewu:

Obrazek

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2007, 10:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
Jeśli dobrze obczaiłem to tak powinno wyglądać seryjne zestawienie głośników w przednich drzwiach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale dla pewności dobrze by było jak by się ktoś wypowiedział co rozbierał drzwi.

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 09:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
no właśnie ja nie rozbierałem więc nie wiem za bardzo. a z tego co tu przedstawiłeś to średnie tony są bardzo małe. a w zestawawch ich rozmiar to zazwyczaj 10cm. więc może być problem. bez rozebrania drzwi i przyjrzenia się temu ciężko będzie cokolwiek zrobić. może lepiej będzie wsadzić 16cm zamiast 13 jeśli zależy Ci na większym basie i resztę zostawić seryjną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2009, 19:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: POLSKA
witam panowie. nie chce zakładać nowego tematu poniewaz ten jest idealny :) mianowicie chce podłączyć przednie głośniki pod wzmacniacz . Po ściągnieciu tapicerki z prawej przedniej strony okazało sie ze głośnik jest zabudowany a do kostki która sie tam znajduje idzie wiązka kabli ( jedna biała wtyczka z zaczepem jest tam chyba z 4 albo 5 kabli oraz drugia biała mała z dwoma zielonymi kablami )
Obrazek
( nie mam fotki kabli ale to jest ta kostka na wtyczki)
Chciałem sie dowiedzieć skąd wyprowadzić sygnał na wzmacniacz z głośników przednich??? która wtyczka to + i - minus do wzmacniacza???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL