BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 06:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: jakim szamponem myć auto
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 19:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: mazowieckie
Mam pytanko , jakim szamponem myć auto zeby nie zostawały zacieki ???????????
Mam granatowe e 39 i na moim lakierze po każdym myciu pozostają okropne zacieki , pozostałości po płukaniu , moze jest jakiS szampon po którym takie ślady nie zostają ? PROSZE O POMOC

_________________
marekbmwe39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:01 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 3382
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: *
Kod silnika: *
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147922
To nie są ślady po szamponie tylko po wodzie.

Wyjścia są różne:
- wytrzeć auto po myciu suchą szmatką (albo dwoma ;p)
- skorzystać z myjni bezdotykowej, gdzie mają demineralizowaną i odkamienioną wodę, po której nie zostają takie ślady
- po myciu nałożyć wosk lub coś podobnego - nie dość, że zetrze resztki brudu to jeszcze zacieki usunie (tego niestety nie można robić zbyt często)
- myć auto w górach - w wiosce, gdzie często bywam w kranie jest czyściutka i miękka woda, po której również nie ma zacieków (trochę drogie wyjście dla kogoś z Mazowsza)

_________________
"moje ex": E92 | E36 | E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:16 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
marekbmwe39, ja dogadałem się z człowiekiem w myjni automatycznej obsługowej gdzie człowiek przed myciem auta najpierw spłukuje całe Karcherem a później mycie automatyczne się odbywa , ale mi np. spłukuje auto Karcherem i zamiast włączać myjnię automatyczną , myje mi Bunię ręcznie a później dwa razy włącza suszenie automatyczne i nie potrzebuje już jej wycierać a Lala wygląda cacy :) Jak nie masz takiej możliwości to myj auto zawsze w cieniu lub późnym wieczorem a po myciu ściągnij wodę z auta irchą naturalną , tylko najpierw ją dobrze zmocz, wyciśnij i taką wilgotną ściągaj wodę i wyciskaj co jakiś czas. Powinno byc ok.

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 20:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1007
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW 540 i6b
Kod silnika: M62B44TU
mozesz ewentualnie kupic sciagaczke ktora sciagniesz wode z auta,czesto na myjniach takie maja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 22:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 171
Moje BMW: 7er
Moim sposobem na zacieki i palmy są ... papierowe ręczniki.. :zawstydzony: Po umyciu autka biore kawałek ręcznika i przeciągam wzdłuż całego autka aby zebrać jak najwięcej wody..a pózniej drugim kawałkiem taką samą metodą do sucha już...Nieznam prostszej i efektywniejszej metody..tylko troche wprawy potrzeba żeby to szybko szło..
tylko ciągnij wzdłuż auta a nie do dołu ;) maska od szyby w dół a dach jak chcesz :) i niewszystkie papierowe ręczniki sie nadają :D Może to i dziwne ale tak jest..A efekt na zdjęciach... pozdrawiam Ps.jeden ręcznik starcza na pare myć...

_________________
www.7er.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 22:31 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 615
Lokalizacja: ....
to nie jest zależne od szamponu aby uniknąć zacieków należy ściągnąć wodę tak jak radzą przedmówcy irchą. tylko nie myj auta w pełnym słońcu bo zanim zdążysz ściągnąć wodę irchą to słońce wysuszy auto i pozostaną zacieki.unikaj także mycia auta gdy jest bardzo nagrzane lakier tego "nie lubi". powodzenia w pucowaniu :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2007, 23:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 161
Lokalizacja: Gdynia
O widzisz, fajny temacik. Ja także wiele razy zastanawiałem sie co zrobić z zaciekami.
Dzięki Panowie za rady.

_________________
Na razie no comments


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 20:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: mazowieckie
zawsze myje w cieniu a te plamy i tak sa , teraz sprubuje wytrzec całe auto po myciu

_________________
marekbmwe39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2007, 22:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
A ja polecam kupic mikrofibre super sciaga wode lepiej niz ircha i jest duzo bardziej miekka, mozna myc i wysuszyc szyby, i czyscic elementy kokpitu z kurzu. jak sie zabrudzi to wyprac recznie albo wrzucic do pralki i jest nowka. napisze tylko ze te szmatki polecane sa do czyszczenia paneli LCD :hyhy:

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2007, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Też zawsze miałem z tym problem ale teraz po umyciu autka i jego wyschnięciu, biorę wosk w płynie i szmatkę. Plamek niema, bardzo dobra sprawa jak dla mnie! :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, 10:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: SwarzĂŞdz
Ja takze polecam sciereczke z mikrofibry -> wydatek znikomy a efekty swietne.
Ja zawsze po umyciu wycieram do sucha taka szmatka i o zaciekach nie ma mowy!
Serio serio - roboty na 15 min... a warto!
PZDR!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2008, 00:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 sedan
Kod silnika: M52b20
Zacieki mogą powstawać przez zanieczyszczoną wodę, lub niedokładne spłukanie szamponu. Przy myciu w warunkach polowych plamy będą zawsze. Zwłaszcza przy myciu tanim szamponem z woskiem. Papierowe ręczniki :zdziwko: - tragedia dla lakieru, zachwalana ircha - nie zbiera kurzu, brudu a jedynie wchłania wodę. Najlepszym rozwiązaniem jest mikrofibra, zwana też ściereczką z mikrowłókien, lub szwedzką ściereczką :hyhy: . Wydatek znikomy a efekty bardzo dobre. Poza tym, można nią wytrzeć praktycznie wszystko. Lakier, plastiki, szyby (oczywiście nie tą samą) :P . Moja metoda. po spłukaniu:
1. Pierwsza mikrofibra do zebrania nadmiaru wody i usuwania nieczystości powodujących plamy (od razu po spłukaniu wycieramy "na mokro").
2. Druga mikrofibra (wycieramy do sucha).

Pracochłonne ale nie ma lepszej metody. Przy tym kondycha i łapy nie wyrabiają :wstyd: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 12:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: ÂŻagaĂą
ja płukam autko wodą z studni bo mam akurat szczescie taka posiadać. Żadnych zacieków !!! i białych plamek !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 14:14 
Plamy- odwieczny problem.. (był :) )
Szczerze polecam kosmetyki firmy "Concept", warto popytać w sklepach itd. (głównie są to środki dla salonów myjni), zdarzają się także w sklepach motoryzacyjnych z farbami itd.
Zakres środków od A do Z, jakość super. Szampon "Auto Shampoo", pozostawia plamy jedynie na szybach, na lakierze 0

http://www.aldis.pl/index.php?sekcja=produkty&id=72


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 14:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: PL
ja używam szamponu Sonax (ważne zeby dobrze spłukać), wycieram do sucha mikrofibrą i zacieków nie ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 14:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Co do zaciekow to duze znaczenia ma tez twardosc wody,to nie jest kwestja tylko szamponu

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2008, 16:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 sedan
Kod silnika: M52b20
spider napisał(a):
Co do zaciekow to duze znaczenia ma tez twardosc wody,to nie jest kwestja tylko szamponu


Skutkiem twardości wody są co najwyżej drobne plamy po wyschniętych kroplach. Natomiast zacieki powstają z tyt. brudnej wody i niedokładnego spłukania szamponu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL