BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 18:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak szlifować?
PostNapisane: 31 maja 2009, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: ÂślÂąsk
mam problem jak szlifuje kit to zawsze po pomalowaniu tego elementu lakierem widac gdzie było kitowane!!! :( moge prosic o jakies porady jak szlifiwać zeby było równo!

_________________
ukÂłon sie Âświrom ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 20:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
jeśli tak będziesz robił to zawsze będzie widać :P

na kit nakłada się podkład szpryca (szpachlówka natryskowa), pryskasz tym podkładem na kit i w okół kitu tam gdzie szlifowałeś, następnie obrabiasz szpachlówkę natryskową papierem i nakładasz drugi podkład filer (podkład akrylowy), następnie obrabiasz filer papierem na wodę i lakierujesz :]

jak tniesz koszta to ten drugi podkład filer możesz odpuścić, a szpryc przygotowujesz wtedy już na cacy pod lakier :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, 22:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: lubuskie
Moje BMW: e39 530d
AC_SCHNITZER napisał(a):
jeśli tak będziesz robił to zawsze będzie widać :P

na kit nakłada się podkład szpryca (szpachlówka natryskowa), pryskasz tym podkładem na kit i w okół kitu tam gdzie szlifowałeś, następnie obrabiasz szpachlówkę natryskową papierem i nakładasz drugi podkład filer (podkład akrylowy), następnie obrabiasz filer papierem na wodę i lakierujesz :]

jak tniesz koszta to ten drugi podkład filer możesz odpuścić, a szpryc przygotowujesz wtedy już na cacy pod lakier :hyhy:


Podajesz kolego starą metodę ,szpachlówki natryskowej już się nie używa (wymogi uni )zastąpiły go od dawna podkłady w HS i HS voc które spełniają normy,a obrabia się je na sucho i wykańcza wodnym papierem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2009, 00:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: swiat
AC_SCHNITZER napisał(a):
... ten drugi podkład filer możesz odpuścić, a szpryc przygotowujesz wtedy już na cacy pod lakier :hyhy:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: ,kto ci takich bajek naopowiadal?Szpachlowka natryskowa jest produktem polyestrowym tak samo jak szpachlowka nakladana za pomoca stalek.I ta i ta trzeba odizolowac od lakieru nawierzchniowego podkladem.
torsten napisał(a):
Podajesz kolego starą metodę ,szpachlówki natryskowej już się nie używa (wymogi uni )zastąpiły go od dawna podkłady w HS i HS voc które spełniają normy,a obrabia się je na sucho i wykańcza wodnym papierem.

Owszem,podklady akrylowe HS wypieraja szpachlowki natryskowe,ale nie ma to nic wspolnego z wymogami unii.
Krzyk na temat wymogow unii w sprawie zwiazkow lotnych to jeden wielki belkot...
Poza tym ja podklad akrylowy obrabiam od A do Z na sucho bez uzycia wody ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2009, 20:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
torsten napisał(a):
szpachlówki natryskowej już się nie używa
no pewnie z palca to wyssałem! :zakrecony:
piotrek78 napisał(a):
o ci takich bajek naopowiadal?Szpachlowka natryskowa jest produktem polyestrowym tak samo jak szpachlowka nakladana za pomoca stalek.I ta i ta trzeba odizolowac od lakieru nawierzchniowego podkladem.
odpowiedz autorowi na pytanie a nie prawisz morały jak to w książce napisano!
w wiekszym miescie można policzyć na palcach jednej dłoni warsztaty które robią według książki. a nie wiem czy czytałeś pytanie autora?


żółwik napisał(a):
szlifuje kit to zawsze po pomalowaniu tego elementu lakierem widac gdzie było kitowane
pomóż dowiedz na poziomie możliwości garażowych, bo skoro pyta o takie rzeczy to nie jest technikiem. idzie po najniższej nili oporu a ty z encyklopedią wyskakujesz
a najlepiej napisz ze tylko i wyłącznie wodne lakiery, wymogi unijne :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: jak szlifować?
PostNapisane: 1 czerwca 2009, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: swiat
żółwik napisał(a):
mam problem jak szlifuje kit to zawsze po pomalowaniu tego elementu lakierem widac gdzie było kitowane!!! :( moge prosic o jakies porady jak szlifiwać zeby było równo!

odpowiadam najpierw autorowi watku:
Szpachlowke docieraj zawsze na klocku,najpierw P120,nastepnie P180,nastepnie P240 pozniej podklad akrylowy.Po wyschnieciu podkladu akrylowego szlifujesz go recznie na klocku P320,nastepnie na mokro (gdyz zakladam ze nie posiadasz maszynki oscylacyjnej) P800 i poprawiasz P1200 pod metallic i perle,jezeli akryl to zostawiasz P800 i lakierujesz ;)

nastepnie tobie ;)
AC_SCHNITZER napisał(a):
...odpowiedz autorowi na pytanie a nie prawisz morały jak to w książce napisano!
w wiekszym miescie można policzyć na palcach jednej dłoni warsztaty które robią według książki. a nie wiem czy czytałeś pytanie autora?...

Nie masz pojecia o czym prawisz,to lepiej bedzie dla innych jak takie rady zachowasz dla siebie.Nie pisze z ksiazki,tylko z wlasnego 16-sto letniego doswiadczenia w tym zawodzie i w przeciwienstwie do ciebie wiem o czym pisze :rotfl: :rotfl: :rotfl: znawco
Zauwazylem ze w tym dziale jestes aktywny,zebys jeszcze tylko wiedzial o czym piszesz,to byla by polowa sukcesu :D
I w tym wiekszym miescie,te warsztaty ktore mozesz policzyc na palcach jednej dloni,to nie warsztaty a budy partackie.
AC_SCHNITZER napisał(a):
...a najlepiej napisz ze tylko i wyłącznie wodne lakiery, wymogi unijne :rotfl:

Tak nie napisze niestety,bo moje zdanie w tej sprawie juz na tym forum wyrazilem.Ty widocznie nie masz o tych niby wymogach unijnych zielonego pojecia,wiec dlatego tak piszesz :26:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 11:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: ÂślÂąsk
nie jestem fachowcem!!! bawie sie z tym bo lubie i cisnie mnie kasa wiec musze se radzic :) miałem zaspawane miejsce po znaczku w pokrywie bagaznika w e36 318is.
zakitowałem wyszlifowałem kit na klocku P220 (bo innego nie miałem :zalamany: ) odtłusciłem dałem podkład czerwony akryl ( kolor mam calypsorotmetalic) teraz bede to przygotowywał pod lakier :) mysle ze narazie jestem na dobrej drodze ?

_________________
ukÂłon sie Âświrom ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 12:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: swiat
żółwik napisał(a):
nie jestem fachowcem!!! bawie sie z tym bo lubie i cisnie mnie kasa wiec musze se radzic :) miałem zaspawane miejsce po znaczku w pokrywie bagaznika w e36 318is.
zakitowałem wyszlifowałem kit na klocku P220 (bo innego nie miałem :zalamany: ) odtłusciłem dałem podkład czerwony akryl ( kolor mam calypsorotmetalic) teraz bede to przygotowywał pod lakier :) mysle ze narazie jestem na dobrej drodze ?

jak narazie jestes na dobrej drodze mysle,tylko P220 na szpachle to troche za drobny do obrobki wstepnej.Podklad lepszy bedzie szary anizeli czerwony.Dobrana odpowiednio szarosc widmowa podkladu zapewni ci optymalne krycie lakieru nawierzchniowego.
Mam nadzieje,ze szpachli nie trzesz na mokro,prawda? ;)
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 13:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
piotrek78, przestań się tak spinac i zejdź na ziemie :ok:

piotrek78 napisał(a):
te warsztaty ktore mozesz policzyc na palcach jednej dloni,to nie warsztaty a budy partackie.
przeczytaj jeszcze raz ok, co ty piszesz :zdziwko: chyba nie w ta stronę idziesz :rotfl: ojojoj

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: swiat
AC_SCHNITZER napisał(a):
piotrek78, przestań się tak spinac i zejdź na ziemie :ok:

ja twardo po niej stapam,ale ty chyba raczej nie :P
Nie spinam sie ,tylko nie lubie jak ktos zabiera glos w temacie o ktorym ma marne (takie jak ty) pojecie,bo ktos mu cos powiedzial,badz gdzies poczytal :rotfl: :rotfl:
AC_SCHNITZER napisał(a):
przeczytaj jeszcze raz ok, co ty piszesz :zdziwko: chyba nie w ta stronę idziesz :rotfl: ojojoj

a tego to nie bardzo rozumiem,jak bys mogl troche jasniej ? :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 18:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: ÂślÂąsk
piotrek78 napisał(a):
Mam nadzieje,ze szpachli nie trzesz na mokro,prawda?

spoko szpachle jade na sucho :D
podkład czerwony bo niedawno robiłem przednią maske dałem na nią jasny szary podkład i jest jasniejsza niz reszta auta :( ( kolor kładł mi lakiernik)

_________________
ukÂłon sie Âświrom ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 20:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
piotrek78, ty jak wróżka jestes , nic nie wiesz na moj temat wiec sie nie wypowiadaj, jak coś to na PW Zapraszam, i przestań juz z tymi docinkami bo śmieszny jesteś trochę, i widzę ze duma cie przerasta Panie kierowniku, to tyle

dziękuje nera :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL