BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 14 sierpnia 2019, 14:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Witam

Chciałem się z wami podzielić ciekawostką jakie obecnie bzdury wpisuje firma Auto dna do swoich raportów choć uważam,że inne firmy typ Auto Baza czy Automo robią dokładnie to samo bo źródło jest jedno.
Ostatnio sprzedając swoje BMW 640i sprowadzone ze stanów miałem ciekawą sytuację.
Kupujący dostał zdjęcia z aukcji z USA (przerysowany tylny błotnik i felga), procesu importu, odbioru auta już w Polsce itd wszystko od a do z miał pełną historią również z naprawy.
Samochód sprawdził w ASO i zostawił zaliczkę.
Postanowił wykupić jeszcze dla pewności raport w Auto DNA.
Była tam oczywiście szkoda w USA oraz drugi ciekawy wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA 50000zł".

Obrazek

Szkoda wpisana z datą miesiąc po sprowadzeniu auta do PL. Auto oczywiście żadnej szkody w Polsce nie miało jest od początku w moich rękach jedyna szkoda to ta w USA.
Postanowiłem sprawdzić drugie swoje auto C63 a tam dokładnie to samo miesiąc po sprowadzeniu wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA 40000zł Przód prawy tył lewy"
Amg w USA miał zbitą przednią prawą lampę i pęknięty zderzak a już w transporcie ktoś zarysował tylny zderzak stąd wpis lewy tył.
Okazuje się,że debilne Auto DNA wpisuje opinię rzeczoznawcy do akcyzy jako "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA KWOTA XXXXX".
Próbowałem to z nimi wyjaśnić ale nie ma opcji na każdym kroku odpowiedź,że każdy ich klient dostaje informację iż wpisy mają charakter informacyjny i firma Auto DNA nie ponosi odpowiedzialności za błędy. Klient oczywiście odebrał zaliczkę uwierzył w raport a nie mi wyszło,że jestem oszustem i ukryłem szkodę w Polsce.
Sprawdzaliśmy też znajomego auto sprowadzone z Niemiec z uszkodzonym silnikiem.
Również robił opinię rzeczoznawcy do akcyzy i to samo wpis "Szkoda POLSKA 30000zł".
Przy prawdziwych szkodach też są bzdury. Wpisują dopłaty jako kolejne szkody w odstępach tak jak były wypłacane dopłaty a same kwoty też często są bzdurne zawyżone o czym też się przekonałem.
Kiedyś jak sprawa ciągnęła mi się 1,5 roku to miałem 3 szkody w odstępach półrocznych a była to jedna.
Brat miał też w E60 z Auto DNA wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ 60000zł" a była to wycena rzeczoznawcy do zwiększenia sumy ubezpieczenia AC :lol:
Znajomy miał przebite 4 opony na parkingu zgłosił z AC i przy sprzedaży okazało się,że samochód ma wpis "ODNOTOWANO SZKODĘ POLSKA LEWY PRZÓD PRAWY PRZÓD LEWY TYŁ PRAWY TYŁ"
Ktoś powinien zrobić porządek z tymi oszustami nie ma możliwości usunięcia błędnych wpisów z ich bazy walczyłem z tym miesiąc i nic nie wskórałem.
Post ma cel informacyjny żeby każdy kto robił wycenę do akcyzy nie zdziwił się,że ma taki wpis w swoim samochodzie. Sprawdzałem w sumie 5 aut i 5 miało taki bzdurny wpis.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 14 sierpnia 2019, 15:11 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Niezłe jaja :rotfl:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 14 sierpnia 2019, 17:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie wygląda to dobrze.... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 08:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
Wyskakuje informacja po podaniu vinu, że była szkoda. Ludzie wykupują raport, interes się kręci. Zwykle naciąganie. Masakra..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 09:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29637
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
:szok: ręce opadają... potem wytłumacz klientowi, jeśli on ma raport gdzie jest napisane czarne na białym i koniec interesów...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 09:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Co to za cyrk ??? Naprawdę nic sie z tym nie da zrobić ??

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 10:56 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
forum bmw nie jest dobrym (nie wystarczajacym) miejscem do publikacji tego. wrzuc to na wykop i dokladnie opisz. jak trafi na wykop to predzej czy pozniej ktos sie tym zainteresuje. firma powinna Ci zaplacic za utrate klienta i wizerunku. ja bym nie odpuscil.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 12:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Na każdym kroku mają wpisy że nie odpowiadają za błędy i zawartość raportów. Oczywiście można wytoczyć im sprawę ale to masa zachodu nie mam na to czasu.
Składalem reklamacje dzwoniłem nic z tego nie wychodzi mówią że tak mają w jakiejś bazie i koniec.
Najlepsze że każdy kto robi opinię rzeczoznawcy do akcyzy ma taki wpis u nich o swoim aucie.
2 miesiące temu był inny klient który również dostał nuner vin a potem się nie odezwał a teraz w tym raporcie widzę wpis ostatnie sprawdzenie auta czerwiec 2019 czyli tamten klient również wykupił raport auto DNA i zrezygnował.

Ich odpowiedź
Szanowny Panie,

Przede wszystkim podnieść należy, że nie jest Pan klientem naszej firmy. Raport, co do którego zgłasza Pan zastrzeżenia, nie został zakupiony przez Pana.

Zatem nie widzimy podstaw rozpoznawania przesłanej do nas wiadomości e-mail jako reklamacji, czy też zgłoszenia jakichkolwiek roszczeń co do naszego produktu.

Nie uznajemy Pana roszczeń dotyczących raportu wygenerowanego dla numeru VIN: WBALW3C52xxxxxx



W treści wezwania wskazał Pan, że w raporcie wygenerowanym za pomocą serwisu autodna.pl znajdują się wpisy dotyczące uszkodzeń Pana pojazdu. W ocenie Pana wpisy powyższe są nierzetelne i nie odzwierciedlają zdarzeń, które miały miejsce.

Roszczenia Pana są niezasadne z następujących przyczyn.

Dane dotyczące pojazdu uwzględniane w raportach generowanych za pośrednictwem systemu autoDNA są pozyskiwane automatycznie - na podstawie numeru VIN pojazdu – z wielu źródeł publicznych (sieć Internet, umieszczane ogłoszenia, oferty) oraz od Partnerów spółki ASDIRECT sp. z o.o. (są to np. dane pochodzące z ewidencji pojazdów skradzionych państw UE, od Stowarzyszeń Ubezpieczycieli, administracji państwowej lub instytucji finansowych). Informacje i zdarzenia o pojazdach udostępniane w ramach raportu pochodzą ze źródeł zewnętrznych względem ASDIRECT sp. z o.o., której rola ogranicza się jedynie do ich udostępnienia Usługobiorcy za pośrednictwem Serwisu Internetowego.



Raporty pochodzące z systemu autodna.pl są jedynie narzędziem pomocniczym i stanowią wskazówki dla użytkownika, a ASDIRECT sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść danych zawartych w Raportach. ASDIRECT sp. z o.o. nie weryfikuje rzetelności, poprawności i prawdziwości informacji i zdarzeń o Pojazdach. Użytkownicy portalu autoDNA.pl są każdorazowo informowani, że Raporty Historii Pojazdów autodna.pl oraz informacje w nich zawarte powinny być traktowane jako wskazówka, a także, że informacje zawarte w raportach należy weryfikować samodzielnie. Informacja dla użytkownika w powyższym zakresie umieszczona jest każdorazowo w treści raportu (por. „Zasady i warunki”) oraz w regulaminie serwisu autoDNA.pl (pkt 3 Regulaminu).



Zatem charakter serwisu autodna.pl nie umożliwia spółce ASDIRECT sp. z o.o. ingerencji w treść danych zawartych w raportach ani też przypisania spółce odpowiedzialności za ich treść.



Niezależnie od powyższego wskazać należy, że z treści w przedłożonych przez Pana wiadomości elektronicznych dotyczących pojazdu nie wynika w jakikolwiek sposób, by wpisy w raporcie wygenerowanym z serwisu autodna.pl były nierzetelne.

Z powyższych przyczyn żądań Pana nie uznajemy.

Z poważaniem - Kind regards

Przy C63 ja byłem kupującym raport i dalej dostałem odpowiedź że nie ponoszą odpowiedzialności za błędy korzyatają z jakiejś tam bazy i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 12:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Tak, dobrze Waldek pisze, na Wykop z tym, można by jeszcze uderzyć do Zachara czy Moto Doradcy - on lubi się takimi wałami w przepisach zajmować. Wtedy dotrze to do większej rzeszy ludzi bo tak to kaplica.
Sprzedający i kupujący w czarnej du..pie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 12:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
A tak wygląda wpis w C63. Uszkodzenie mechaniczne nie wiem skąd wzieli bo auto miało kategorię run and drive czyli pali i jeździ.
Obrazek

Dobrze by było żeby ta sprawa dotarła do szerszego grona ale nie korzystam z wykopu nie wiem jak tam coś wrzucić. Zarówo kupujący jak i sprzedający tracą na tych wpisach kompletna bzdura.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 14:37 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Raport z d.py dzieki ktoremu sie asekurują. Gdyby sie okazało że auto X czy Y było bite, a oni tego nie uwzględniliby to kupujacy moglby im wytoczyć sprawę i to o wiekszą kasę niż ewentualnie sprzedający. A tak każde auto bite, kupujący wiedział i kupił wiec to jego problem . :dobani:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 14:47 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Żałosne dupki, typowe cwaniactwo. Jak im antyreklamę zrobisz na fb czy gdzie tam jeszcze i zaczną się pruć to też im odpisz, że nie są Twoimi klientami ;) I gówno prawda, że za nic nie odpowiadają, takie zapisy to sobie mogą, w sytuacji, która dotyczy Ciebie, w buty wsadzić.
Wrzuć link do tematu na ich profil FB.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 15:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1157
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: brak
Garaż: było V8
Bez sens kompletny - bo jako kupujący tak naprawdę nie wiesz czy auto było bite czy nie a jako sprzedający to już w ogóle masz przewalone bo czy bite czy nie to i tak bite :mur:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 16 sierpnia 2019, 19:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
Ja bym napisał maila do Zachara tak jak Wojtek podpowiadał...

Dla mnie taki zapis "ASDIRECT sp. z o.o. nie weryfikuje rzetelności, poprawności i prawdziwości informacji i zdarzeń o Pojazdach" jest dyskwalifikujący...

Inna sprawa, że jak ktoś kupuje auto za ponad 100kpln i bazuje na takim raporcie to pozdro dla niego... My jak kupowaliśmy samochody i były jakieś niezgodności to zawsze "konsultowaliśmy" to z zaprzyjaźnionym agentem ubezpieczeniowym, który sprawdzał co tam w trawie piszczy i w przypadku takiej szkody "z dupy", która w rzeczywistości była wyceną rzeczoznawcy temat rozwiązuje się w minutę.

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 17 sierpnia 2019, 19:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 91
Posty: 1344
Lokalizacja: Betonowy Las, 3 Stawy ;P
Moje BMW: Sej 1.1
Kod silnika: Sporting?
Niestety teraz jest moda na raporty wszelkiego rodzaju i większość kupujących tylko na nich jest w stanie się oprzeć podaczas kupna. :kwasny: Ciekawe napewno ktoś inny też wyłapał tą farse jak będe miał więcej czasu poszukam.

_________________
Forumowiczu drogi wpadaj na spoty w Katowicach wszystko w dziale:
Spoty & Zloty-[Katowice]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 20 sierpnia 2019, 14:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Trzeba im zrobić antyreklamę i zacytować to co sami napislai że ich raporty są gówno warte i w żaden sposób nie weryfikowane :) Jak stracą hajs to szybko zdanie zmienią.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 30 sierpnia 2019, 23:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Jest ktoś w stanie wrzucić tą sprawę na wykop?
Zbieram się zbieram i nie mam czasu usiąść do komputera.
Jak trzeba udostępnie raporty obydwu swoich aut z tymi bzdurnyni wpisami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 2 listopada 2019, 22:21 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
https://www.wykop.pl/link/5198241/uwaga ... m-klienta/ ktoś wrzucił :)
czekamy na reakcje auto DNO :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 3 listopada 2019, 00:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Tak ja wrzuciłem ale nie ogarniam tego bałaganu nie umiem nic tam wrzucić a troli więcej niż w gumisiach ;)
Już zostałem Mirkiem handlarzem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Auto DNA wycenę do akcyzy wpisują jako szkodę i inne bzdury
PostNapisane: 3 listopada 2019, 08:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Popelina niesamowita. Ale ten jeden troll na wykopie, nie z tej ziemi. Typowy Janek, uuja wie, ale najwięcej sie wypowiada. Życzę ci Mały dobrego zakończenia, bo w polszy to tylko kasa się liczy, nie ludzie.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL