BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 08:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 15 października 2012, 09:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Garaż: www.testysamochodowe.pl
Witam,
testowaliśmy niedawno 335i. Materiał video stonowany, ale taka była idea. Poza tym auto było nowe i BMW też nie chciało szaleństw:

http://testysamochodowe.pl/bmw-335i/

Pozdrawiam
don_pazurro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 15 października 2012, 20:50 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Mam pytanie odnośnie 2 rzeczy:
1) jak to jest z tym układem kierowniczym? Jedni chwalą wniebogłosy, inni, że przytępiony nieco w porównaniu z poprzednikami;
2) jw. z ilością miejsca na tylnej kanapie... Jedni piszą, że spoko, inni, że ciasnio. Jak to wygląda w porównaniu z klasową konkurencją?

I trzecie pytanko, bonusowe, nie dotyczące auta :hyhy: Dostajecie od producentów aut jakieś sugestie co do "wrażeń" z obcowania z samochodem? ;) (nie pytam, czy się stosujecie, bo zakładam, że nie :P)

Test trochę zbyt ogólnikowy (mało wrażeń z jazdy), ale za to film zrealizowany baaardzo zgrabnie, wygląda praktycznie jak profesjonalny spot reklamowy :ok:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 15 października 2012, 20:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
no całkiem fajna prezentacja :)
co do ilości miejsca wewnątrz - z tego co widać to jak w 3er - mega przestrzeni tam raczej nie ma ;)

PS denerwuje mnie jedno - zbyt duże podobieństwo do 5er :(

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 15 października 2012, 21:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Ja mogę jedynie powiedzieć że miejsca w 3er jest mniej więcej tyle co w poprzenidch modelach, za to w 5er ciaśniutko!!!

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 15 października 2012, 22:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
maaaad napisał(a):
Mam pytanie odnośnie 2 rzeczy:
1) jak to jest z tym układem kierowniczym? Jedni chwalą wniebogłosy, inni, że przytępiony nieco w porównaniu z poprzednikami;

2) jw. z ilością miejsca na tylnej kanapie... Jedni piszą, że spoko, inni, że ciasnio. Jak to wygląda w porównaniu z klasową konkurencją?

I trzecie pytanko, bonusowe, nie dotyczące auta Dostajecie od producentów aut jakieś sugestie co do "wrażeń" z obcowania z samochodem? (nie pytam, czy się stosujecie, bo zakładam, że nie )


to taki kolejny teścik "lelum polelum"
wszystko gra i buczy orar gitarrrrra
hehehe
na te pytania odpowiedzi nie ma, bo nikt tam w teście nie chciał jej szukać, a raczej "teście".
Dostajesz furke na pare godzin, tylko musisz o niej dobrze napisać, bo nie dostaniesz kolejnej....

A myśle, że tymczasem można by wiele niewygodnych, realnie poszukujących, pytań postawić tej trójce....
Co z trójką jaką znamy od lat 30+ ? czyli autem nie za dużym ? dobrze się składającym ?
Czy to już e39 ? więc jak z ilością miejsca z tyłu ? jest "miejsce" czy miejsce?
Czemu moc ta sama co w starej serii ?
Czy jest jakiś plus kontra stara seria ? itp. itd.
Ale do tego trzeba chcieć czegoś sie dowiedzieć i mieć po prostu polot.

A tak to są te same żygo-testy wszędzie, każda kolejna seria jest jeszcze lepsza niz poprzednia. Tylko co miała nie tak ta stara, która była taka w porzo, skoro ta jest lepsza.... ?

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 07:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Garaż: www.testysamochodowe.pl
maaaad napisał(a):
Mam pytanie odnośnie 2 rzeczy:
1) jak to jest z tym układem kierowniczym? Jedni chwalą wniebogłosy, inni, że przytępiony nieco w porównaniu z poprzednikami;
2) jw. z ilością miejsca na tylnej kanapie... Jedni piszą, że spoko, inni, że ciasnio. Jak to wygląda w porównaniu z klasową konkurencją?

I trzecie pytanko, bonusowe, nie dotyczące auta :hyhy: Dostajecie od producentów aut jakieś sugestie co do "wrażeń" z obcowania z samochodem? ;) (nie pytam, czy się stosujecie, bo zakładam, że nie :P)

Test trochę zbyt ogólnikowy (mało wrażeń z jazdy), ale za to film zrealizowany baaardzo zgrabnie, wygląda praktycznie jak profesjonalny spot reklamowy :ok:


Dla mnie osobiście układ kierowniczy należy to topowych w tej klasie aut. Nie widze jakiejś mega różnicy w stosunku do poprzednika podczas szybkiej jazdy po zakrętach, ale wyraźnie lepiej reaguje w tzw. "codziennym" uzytkowaniu, dla mnie jest mniej betonowy niz był, co akurat sprawdza sie podczas jazdy miejskiej. Ale przytepionym bym go nie nazwał

O ilości z tyłu w kabinie jkest w tekście, nie ma sie nad czym rozpływać. Na nogi i stopy przybyło może 2-3 cm i wszystko. To samo nad głową. Czuć, że jest go nieco więcej ,ale wrażenie dopasowania wnętrza do ciał podróżnych nie da sie pozbyć.

Co do filmu - trafilismy kiepsko z pogodą, była nawałnica, a sprzęt i całą ekipę ustawiliśmy sobie na weekend, konkretnie na sobotę.

Do Boogie:
testówki daje BMw na 4 dni, więc przez ten czas da się juz coś powiedzieć o aucie. Ideą był film, nieco inny, ale film. O szczegółach w przypadku BMW można sobie doczytać w innych naszych testach, tam często rozkminiamy wiele niuansów.

Pytasz o to, co w porównaniu do trójki sprzed 30 lat? wiesz, idąc tym tropem epopeje można napisać. Moc ta sama, ale automat szybszy, więc osiągi nie ucierpiały. Tu bym się n ie czepiał. teraz 328i to dwulitrowe zaturbione R4, więc ty bym mógł dyskutowac w jaką strone zmierza BMW. A tak, R6, cudo silnik, co tu krytykować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 07:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Boogie napisał(a):
Czy jest jakiś plus kontra stara seria ?


Na pewno przynajmniej jeden. e90 miało kasztaniarski środek, F30 ma fajny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 08:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Garaż: www.testysamochodowe.pl
maaaad napisał(a):
I trzecie pytanko, bonusowe, nie dotyczące auta :hyhy: Dostajecie od producentów aut jakieś sugestie co do "wrażeń" z obcowania z samochodem? ;) (nie pytam, czy się stosujecie, bo zakładam, że nie :P)


Żadnych wytycznych, robie to od 7 lat i nigdy nie mialem z tym problemu. Choć raz w innej marce, "b. sportowej niemieckiej firmie" powiedziano nam wprost, gdy pisałem jeszcze dla innej redakcji: "Albo dobrze napiszecie, albo wiecej nie dostaniecie." Żenada, ale ich PR tak właśnie działa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 15:08 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
don_pazurro napisał(a):
Żadnych wytycznych, robie to od 7 lat i nigdy nie mialem z tym problemu. Choć raz w innej marce, "b. sportowej niemieckiej firmie" powiedziano nam wprost, gdy pisałem jeszcze dla innej redakcji: "Albo dobrze napiszecie, albo wiecej nie dostaniecie." Żenada, ale ich PR tak właśnie działa.

Firma na P? :P

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 18:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Jak na 4 dni testów to słabo... Ja po paru minutach znalazłem trzeszczące i słabo spasowane plastiki na konsoli i denny monitor navi który się nawet nie chowa ani nie jest dotykowy. Dodałbym na wstępie "Artykuł sponsorowany" i wtedy wszystko by się zgadzało. Mam tą samą opinię co Boogie. Filmik mi się za to bardzo podoba.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 18:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Szkoda,ze nie dali silnika z 640....moc i moment podwyzszyli zauwazalnie.335i pewnie dopiero po lifcie uzyska moc z wiekszych siostr...szkoda

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 19:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
BAWARA napisał(a):
Szkoda,ze nie dali silnika z 640....moc i moment podwyzszyli zauwazalnie.335i pewnie dopiero po lifcie uzyska moc z wiekszych siostr...szkoda


I tak cię nie stać.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 19:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
BAWARA napisał(a):
Szkoda,ze nie dali silnika z 640....moc i moment podwyzszyli zauwazalnie.335i pewnie dopiero po lifcie uzyska moc z wiekszych siostr...szkoda



335i nie jest taka ciezka jak 640i wiec nie bylo to w ich ocenie konieczne.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 20:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 468
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Bobby Vintage napisał(a):
BAWARA napisał(a):
Szkoda,ze nie dali silnika z 640....moc i moment podwyzszyli zauwazalnie.335i pewnie dopiero po lifcie uzyska moc z wiekszych siostr...szkoda


I tak cię nie stać.

Poczekamy 10-15 lat i sobie kupimy, spokojnie. Mamy tę przewagę nad Niemcami, że my już wiemy, czym będziemy jeździć w 2022 roku :>

_________________
Nie biegaj za stadem.

3.6 litra i 249 KM łącznie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 22:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Bobby Vintage, ale pomarzyc mozna nie :hyhy:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 16 października 2012, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 22
Moje BMW: diesel
don_pazurro nie musisz sie tłumaczyć...zawsze sie znajdzie ktoś komu coś sie nie spodoba, a zwlaszcza tym co takiego auta albo nie widzieli albo udało im sie posiadzieć...chwilę i nie spodobalo im sie, że ekran nie jest dotykowy....bo niby po co jest dżoj do i-driva ?
seria 3 to seria 3..nigdy z tyłu nie było zbyt wiele miejsca dlateg jest seria 5 i 7 dla tych do mają długie grabie i wiecej kasy...
PS. czy to nie Ty byłeś e92 M3 jakies 3tyg temu na cargo ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 17 października 2012, 00:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Plastick napisał(a):
don_pazurro nie musisz sie tłumaczyć...zawsze sie znajdzie ktoś komu coś sie nie spodoba


ależ nam sie podobają takie testy, a raczej podobały ... :)
Bo jak sie przeczyta 2, to w każdym jest to samo, więc potem sie już w ogóle nie czyta i nie kupuje moto gazet, bo jest spora grupa ludzi którzy mają trochę bardziej konkretne podejście do zagadnień....
Jest totalny problem ze zrozumieniem, iż siła TGear bierze się z prezentowania własnego, nie zgadzającego się z rzeczywistością lelum polelum, zdania !
I tak jak kolega przyznał, chodziło im żeby film nakręcić, a nie skupiać się nad autem, asam test, to srest test, bzdety pierdulety i kuniec.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 17 października 2012, 09:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
Garaż: www.testysamochodowe.pl
Plastick napisał(a):
don_pazurro nie musisz sie tłumaczyć...zawsze sie znajdzie ktoś komu coś sie nie spodoba, a zwlaszcza tym co takiego auta albo nie widzieli albo udało im sie posiadzieć...chwilę i nie spodobalo im sie, że ekran nie jest dotykowy....bo niby po co jest dżoj do i-driva ?
seria 3 to seria 3..nigdy z tyłu nie było zbyt wiele miejsca dlateg jest seria 5 i 7 dla tych do mają długie grabie i wiecej kasy...
PS. czy to nie Ty byłeś e92 M3 jakies 3tyg temu na cargo ?


Dokładnie. Co do ekranu - ja wole zdecydowanie nie dotykowe, system można obsługiwać nie patrząc aż w takim skupieniu na ekran, tylko trzymając iDrive, a dłoń i ręka nie musi wędrować z odrywaniem się pleców od fotela. Ale każdy ma swoje preferencje., Dla mnie brak dotykowego ekranu to zaleta, wole iDrive, MMI czy Command, a ostatnio i Lexus idzie w kierunku "myszki." Nie wiem jak Boogie Twoje spotkanie z nową tyrójką, ta prasowa miała wyposażenia za ponad 130 tys. i nic tam nie skrzypiało. Jedyne co - i kolega o tym napisał - tandetne uchwyty na kubki z tyłu. Pewne coś by się jeszcze znalazło, ale opisął to wedle swojego odczucia. A auto robi fenomenalne wrazenie i ciezko znaleźć wady. Szukać dziury w całym zawsze można, ale jakie mają te uchwyty na kubki znaczenie, jak micha się cieszy gdy dodajesz gazu ,a auto telepatycznie porozumiewa się z kierowcą?

To nie ja byłem na Cargo M3, polujemy na prasówkę M3, ale z tym łatwo nie jest. Teraz zasadzam się na 6GC ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 17 października 2012, 17:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
don_pazurro napisał(a):

Dokładnie. Co do ekranu - ja wole zdecydowanie nie dotykowe, system można obsługiwać nie patrząc aż w takim skupieniu na ekran, tylko trzymając iDrive, a dłoń i ręka nie musi wędrować z odrywaniem się pleców od fotela.


Nie umiesz poprawnie ustawić fotela w samochodzie to raz a dwa mamy 2012 rok i każdy jest przyzwyczajony do tego że po ekranie się śmiga paluchem.

don_pazurro napisał(a):
ale jakie mają te uchwyty na kubki znaczenie, jak micha się cieszy gdy dodajesz gazu ,a auto telepatycznie porozumiewa się z kierowcą?


No tak... Dajesz gazu i leci to można zapomnieć że trochę nie dorobione. Niema jak obiektywne podejście.

don_pazurro napisał(a):
Teraz zasadzam się na 6GC ;)


Już się mogę założyć że będzie świetne w tym teście :D

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nowe BMW 335i - nasz videotest
PostNapisane: 17 października 2012, 18:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
To nie wiem Bobi jak trzeba ustawić fotel w f30 zeby wygodnie smigac palcem po ekranie :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL