BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 13:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: e46 - Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, 09:06 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi z tym oszczędzaniem xenona, jakaś bzdura kompletna. Tylko 35W ciągnie to raz, więc mało, dwa żarówki są tanie (koszt podobny co dobre żarówki halogenowe), trzy przepalają się ekstremalnie rzadko.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 - Światła do jazdy dziennej
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, 09:36 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
Kyokushin napisał(a):
Prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi z tym oszczędzaniem xenona, jakaś bzdura kompletna. Tylko 35W ciągnie to raz, więc mało, dwa żarówki są tanie (koszt podobny co dobre żarówki halogenowe), trzy przepalają się ekstremalnie rzadko.


to nie chodzi o oszczednosc tych elementow ktore wypisales.w duzej czesci lamp jest problem z odblysnikiem ktory sie wypala i przez to xenon swieci slabo.w lampach firmy al byly odblysniki metalowe ktore mozna zregenerowac (robilem to u siebie).w reszcie lamp sa z jakiegos tworzywa i przepalaja sie calkowicie az do skruszenia.samych odblysnikow nie dostaniesz i jest to ciezki temat.ja zrobilem swiatla do jazdy dziennej tylko ze wzgledu na to.mimo iz zadko na nich jezdze ale czasami sie zdarzy.problem bylby rozwiazany gdyby ktos produkowal same odblysniki.rok temu nikt ich nie mial.moze sytuacja sie zmienila ale watpie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 - Światła do jazdy dziennej LED
PostNapisane: 16 kwietnia 2019, 21:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 9
Moje BMW: ☆e46☆Sedan☆
Kod silnika: ☆N46B18☆
kanar napisał(a):
Krolik_Bugs napisał(a):
Zaprogramuj swiatla dzienne, BMW przewidzialo taka opcje w E46.


Dokładnie :cwaniak: Sam niebawem jadę przeprogramować swoje światła.Tak to wygląda na przykładzie E39. O niebo lepiej niż jakieś Led-y z Alledrogo :wstyd:

Obrazek


Znalazlem cos takiego dosc ciekawy temat ;)
Cyt.
Polska jest członkiem porozumienia UN, w którym określa się cały zestaw norm dla wyposażenia pojazdów. Światła do jazdy dziennej opisane są rozporządzeniem nr 87 normy E/ECE/324, E/ECE/TRANS/505. Po tych kluczach znajdziecie tę normę bez problemu. Teraz najważniejsze konkrety dotyczące świateł do jazdy dziennej:

sposób formowania wiązki:
- wiązka skupiona eliptycznie, świecąca na wprost, czyli tak samo jak światła drogowe (inaczej zwane 'długimi')!

- jasność w osi świecenia:
minimum 400cd
maksimum 800cd


- kątowy rozkład natężenia jest symetryczny i opisany jest w w/w normie (aneks nr 3), ale przykładowo w PIONIE wymaga się minimum 70% jasności dla kąta 5 stopni i minimum 20% jasności dla kąta 10 stopni. W POZIOMIE wymagania minimalne są następujące: 90% dla 5 stopni, 70% dla 10 stopni, 25% dla 20 stopni.

Jak widać, optymalna jest skupiona wiązka eliptyczna, skierowana osią główną 'na wprost', czyli równolegle do osi podłużnej pojazdu.

Drugim wnioskiem jest, że jako zamiennik (dopuszczony normą) świateł do jazdy dziennej można stosować światła drogowe 'długie' (!!) ALE po obniżeniu mocy (np modulacja PWM, albo szeregowe połączenie włókien) tak, żeby w osi nie emitowały więcej niż 800cd!! i mniej niż 400cd.


I dokladnie tak zaprogramowac mozna swiadla "dlugie-drogowe" np. w e46 do jazdy dziennej, wiec wszystko jest zgodnie z normami na to wyglada ;)

zaczerpnięto z:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2240701.html
http://www.forum.alfaholicy.org/styling ... 25min.html


Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2019, 22:27 przez Ruciolek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL